با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر داودیان. جوانی 25 ساله هستم از...

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر داودیان. جوانی 25 ساله هستم از مشهد. حدود 2 سال پیش برای درمان ارتودنسی اقدام کردم و حدود یک هفته میشود که درمانم تمام شده است. دکترم آخرین جلسه از فک بالا و پایینم قالب گرفت برای ساخت نگهدارنده. دو روز پیش نگهدارنده ها رو تحویل داد و گذاشت روی دندونام ولی وقتی اومدم خونه بعد از چند ساعت نگهدارنده ی فک پایینم زبانم رو زخم کرد .حال سوالم اینجاست که آیا این نگهدارنده ها ضروری هستند ؟ضمن اینکه به بنده گفته شد که باید 16 ساعت بطور مداوم روی دندونام باشه. یه سوال دیگه : بعد از چند ساعت که نگهدارنده ها رو برداشتم احساس کردم بین دندونام یه فاصله ای داره ایجاد میکنه , آیا این طبیعی هست ؟پیشاپیش از پاسختان سپاسگذارم
سلام،

بعد از درمان ارتودنسی به مظور حفظ ردیف دندانها می بایست از نگهدارنده ارتودنسی استفاده کنید. اگر نگهدارنده مثل آنچه برای شما در نظر گرفته شده است از نوع ریتینر متحرک باشد لازم است دست کم یکسال ۲۴به مدت ساعت در شبانه روز (بجز موقع غذا خوردن و مسواک زدن) روی دندانها باشد. از‌ آنجا که این نگهدارنده ها برای انساج دهان جسم خارجی تلقی می شوند ممکن است طی روزهای نخست تحویل، مقداری باعث ناراحتی زبان و گونه ها و یا حتی ایجاد زخم های مختصر گردند. در این صورت بدون نگرانی خاصی بهتر است با مراجعه به مطب متخصص ارتودنسی خود نسبت به اصلاح و تنظیم ریتینر اقدام نمائید. در پاسخ به پرسش آخر شما اضافه می کنم که گذاشتن نگهدارنده ها سبب عادت کردن ردیف دندانها به حضور آنها می گردد به گونه ای که با برداشتن نگهدارنده ممکن است خیلی سریع برخی دندانها به هم بریزند یا از هم فاصله بگیرند. این رویداد بالاخص در طی ماههای اول تحویل نگهدارنده ها بیشتر ممکن رخ دهد زیرا هنوز دندانها در وضعیت جدید خود تثبیت نشده اند.

با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک

چهارشنبه, 13 آذر 1392 10:49
تعداد بازدید کننده : 1583
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت دکتر داودیان. جوانی 25 ساله هستم از مشهد. حدود 2 سال پیش برای درمان ارتودنسی اقدام کردم و حدود یک هفته میشود که درمانم تمام شده است. دکترم آخرین جلسه از فک بالا و پایینم قالب گرفت برای ساخت نگهدارنده. دو روز پیش نگهدارنده ها رو تحویل داد و گذاشت روی دندونام ولی وقتی اومدم خونه بعد از چند ساعت نگهدارنده ی فک پایینم زبانم رو زخم کرد .حال سوالم اینجاست که آیا این نگهدارنده ها ضروری هستند ؟ضمن اینکه به بنده گفته شد که باید 16 ساعت بطور مداوم روی دندونام باشه. یه سوال دیگه : بعد از چند ساعت که نگهدارنده ها رو برداشتم احساس کردم بین دندونام یه فاصله ای داره ایجاد میکنه , آیا این طبیعی هست ؟پیشاپیش از پاسختان سپاسگذارم 1 out of 10 based on 1 ratings. 1583 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد