ارتودنسی شش ماهه

ارتودنسی شش ماهه 1 out of 10 based on 1 ratings. 1395 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #731
تاریخ انتشار : یکشنبه, 15 بهمن 1396 20:24
تعداد بازدید کننده : 1395
چاپ ارسال به دوستان
در این نوع ارتودنسی توسط جراحی جزئی لثه و ترمیم زیبایی دندانها، اصلاح فرم دندانها و لثه صورت میگیرد. هدف از این درمان که اغلب نابجاست کوتاه شدن درمان ارتودنسی می باشد.

ارتودنسی شش ماهه

آیا می دانید ارتودنسی شش ماهه چیست

درمان ارتودنسی درمانی است که در طول دوره درمانی مشخص و نسبتا بالایی انجام می شود تا جاییکه برخی افراد  با طول درمان آن مشکل دارند و به محض مطلع شدن از مدت درمان از انجام آن سر بازمی زنند و به درمان های غلطی که عموما با عناوین پرطمطراقی نظیر ارتودنسی سریع، ارتودنسی کوتاه مدت، مرتب کردن دندانها بدون ارتودنسی یا ارتودنسی با لیزر معرفی می شوند، روی می آورند. از این رو باید توجه داشت که درمان ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی و با توجه به شرایط  دندانها انجام می شود.


روش های ارتودنسی سریع

در واقع ارتودنسی سریع روشی است که با کمک جراحی های لثه و درمان های زیبایی مثل کامپوزیت، لمینیت،  ونیرهای پرسلین و روکش های دندانی برای پرکردن فاصله بین دندان ها و اصلاح موقعیت ظاهری آنها استفاده می شود . در این روش همانطور که از نامش پیداست طول درمان ارتودنسی بسیار کوتاه مدت است و نیازی به استفاده از براکت و دستگاههای ارتودنسی نمی باشد. از این رو بیماران بر این تصورند که راه حلی ساده برای  درمان بهم ریختگی های دندانی و مرتب سازی آنها پیدا کرده اند.  مرتب کردن دندانها بدون ارتودنسی
 

نحوه انجام درمان های زیبایی

در این روش ها درمان بسیار کوتاه و  در چند جلسه انجام می شود و نتیجه دلخواه در ظاهر به دست می آید. این درمان ها معمولا توسط دندانپزشکانی انجام می شود که اشرافی به درمان های تخصصی ندارند و فقط جهت جلب نظر افراد و تبلیغات دست به این نوع درمان های غیر اصولی می زنند. لذا بهترین درمان تخصصی برای دست بابی به روابط فکی و دندانی مناسب در تمامی اشخاص، ارتودنسی می باشد که با هیچ درمان تخصصی دیگری قابل جایگزینی نمی باشد پس بهتر است در چنین مواقعی حتما با متخصص ارتودنسی مشاوره کنید تا بهترین درمان برای شما اتخاذ گردد.
نحوه انجام درمان های زیبایی دندان ها
تراش مینای دندان
در این نوع درمان ها سطح بسیار نازکی از دندان که گاها شامل مینا دندان میباشد تراشیده میشود و بجای آن مواد ترمیمی مصنوعی  قرار داده میشود.  عمده مقاومت دندان  در برابر سایش  و تحریکات  حرارتی  وابسته به وجود  مینای دندان  میباشد  بنابراین  اگر پوششی  بجای آن  قرار داده نشود حساسیت های دندانی  به وجود  می آید. از این رو اگر فرد تمایل به استفاده از لمینت نداشته باشد نمی تواند آنرا بردارد و درمان را خاتمه دهد به عبارتی دیگر این روش درمانی  یک درمان انتخابی  و برگشت ناپذیر است. از طرف دیگر اگر از بافت دندان کمتر برداشته شود و ضخامت ماده ترمیمی به فضای  لثه  تجاوز کند  امکان بروز مشکلات لثه افزلیش می یابد.


تراش مینای دندان جهت مرتب کردن دندانها بدون ارتودنسی
 

ارتودنسی شش ماهه

افزودن مواد ترمیمی
همچنین در برخی کیس ها پزشک برای پر کردن نواحی تو رفته و یا فواصل دندانی ازمقدار زیادی مواد ترمیمی و یا کامپوزیت  و چسب های بین دندانی  استفاده می کند که تمامی اینها نیاز به ترمیم داشته و شخص بعد از انجام درمان باید مرتبا زیر نظر پزشک باشد تا مواد به کار رفته از لحاظ رنگ و مقدار ترمیم شود. در واقع این نوع درمان ها ی تهاجمی آ سیب های جدی به دندانها وارد کرده وفرد باید پس از انجام درمان توجه زیادی به بهداشت لثه و دندان ها داشته باشد تا از بروز آسیب های دیگر لثه و دندانی جلوگیری گردد.

“ ارتودنسی شش ماهه ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل