ارتودنسی یا لمینت

ارتودنسی یا لمینت 1 out of 10 based on 1 ratings. 1819 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #673
تاریخ انتشار : سه شنبه, 18 مهر 1396 11:07
تعداد بازدید کننده : 1819
چاپ ارسال به دوستان
برای اصلاح طرح لبخند از درمان های غیر ارتودنسی مثل لمینت نیز میتوان استفاده کرد با این تفاسیر که در این روش درمانی ظاهر دندانها اصلاح شده اما نامرتبی دندانها برطرف نمیشود در واقع هیچ روش درمانی غیراز ارتودنسی وجود ندارد که بتواند نافرمی دندانها را به درستی اصلاح کند.ارتودنسی یا لمینت

ترمیم دندان با ارتودنسی یا لمینت

درمان ارتودنسی  برای اصلاح نامرتبی دندان ها بوده و هیچ روشی نمیتواند جایگزین آن تلقی شود. اگر مشکل دندانها مربوط به جایگاه قرارگیری آنها باشد جابجا نمودن و حرکت  دندانها تنها راه حل صحیح می باشد. از طرفی اگر اندازه دندانها کوچک باشد یا بدرنگی  برروی دندانها وجود داشته باشد بهترین درمان استفاده  از روش های درمانی  ترمیم زیبایی خواهد بود. مثلا بستن فضای اضافی بین دندانها که ناشی از کوچکی اندازه دندان ها است به بهترین شکل و در حداقل زمان ممکن توسط لمینیت و بدون   ارتودنسی اصلاح می شود. لذا باتوجه به ماهیت مشکل هر شخص روش درمانی نیز متفاوت خواهد بود.معایب و مزایای ارتودنسی و لمینت

اطلاع از مزایا و معایب هرکدام از روش های درمانی میتواند تاثیر بسیار مهمی در انتخاب افراد گذاشته و از بروز بسیاری از مشکلات درآینده جلوگیری کند. دراصل مقایسه این دو روش ازلحاظ تخصصی مقایسه دوروش درمانی صحیح برای حل یک مشکل مشترک نمی باشد. درمان ارتودنسی و لمینت دردندانپزشکی برای مشکلات متفاوتی پیشنهاد  می شود.
مشکل اصلی بیماران در   ارتودنسی طول دوره درمانی نسبتا زیاد که به همین دلیل افراد به سمت راههای درمانی نادرست گرایش پیدامی کنند. این مسئله ممکن است درابتدا منطقی به نظر برسد ولی در واقع درمان ارتودنسی  درطول دوره زمانی 1/5 تا2 سال انجام می شود ولی انجام روش های زیبایی مثل لمینت درمان هایی هستند که فرد را تقریبا درتمام  مدت عمر درگیر می کنند!
 
مزایا و معایب ارتودنسی و لمینت

 


نحوه انجام لمینیت

نحوه انجام لمینت

دردرمان لامینت سطح بسیار نازکی از دندان که گاها شامل مینا دندان میباشد تراشیده میشود و بجای آن مواد ترمیمی مصنوعی  قرار داده میشود.  عمده مقاومت دندان  در برابر سایش  و تحریکات  حرارتی  وابسته به وجود  مینای دندان  میباشد  بنابراین  اگر پوششی  بجای آن  قرار داده نشود حساسیت های دندانی  به وجود  می آید. از این رو اگر فرد تمایل به استفاده از لمینت نداشت نمیتواند آنرا بردارد و درمان را خاتمه دهد به عبارتی دیگر این روش درمانی  یک درمان انتخابی  و برگشت پذیر نیست. از طرف دیگر اگر از بافت دندان کمتر برداشته شود و ضخامت ماده ترمیمی به فضای  لثه  تجاوز کند  امکان بروز مشکلات لثه افزلیش میابد.
اهمیت بهداشت درارتودنسی و لمینت

نکته حائز اهمیت اینجاست که افراد برای انجام هرگونه درمان زیبایی  باید توجه زیادی به بهداشت لثه و دندان ها داشته باشند. در ارتودنسی چون بیمار در طی بازه های زمانی مشخص به متخصص مراجعه میکند ارتودنتیست  معمولا درابتدای هر ویزیت بیماران را ازنقطه نظر بهداشتی ارزیابی میکند و اگر نیازی به اقدامات تکمیلی  باشد آنرا به بیمار آموزش داده و خطرات را گوشزد مینماید همچنین اگر همکاری بیمار مناسب نباشد و خطر بروز پوسیدگی  افزایش  یابد ارتودنسی  برای پیشگیری از بروز پوسیدگی  متوقف میشود.
 اهمیت بهداشت درمان های زیبایی

 

“ ارتودنسی یا لمینت ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل