بهترین متخصص ارتودنسی در تهران

بهترین متخصص ارتودنسی در تهران 1 out of 10 based on 1 ratings. 7715 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #239
تاریخ انتشار : جمعه, 19 اردیبهشت 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 7715
چاپ ارسال به دوستان
یکی از دغدغه های بیماران ارتودنسی در تهران یافتن بهترین دندانپزشکی است که ضمن انجام تخصصی و با کیفیت درمان آنها هزینه کمتری هم داشته باشد.


تعداد کل متخصصین ارتودنسی ایران در آغاز سال ۹۳ نزدیک به ۴۰۰ نفر می باشد. بالغ بر نیمی از این تعداد به صورت پاره وقت یا تمام وقت در تهران فعالیت می کنند.  

متخصصین ارتودنسی در ایران

تعداد کل متخصصین ارتودنسی ایران در آغاز سال ۹۳ نزدیک به ۴۰۰ نفر می باشد. بالغ بر نیمی از این تعداد به صورت پاره وقت یا تمام وقت در تهران فعالیت می کنند.


ملاک های انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی

یکی از معضلات بیماران حین جستجوی دندان پزشک جهت انجام ارتودنسی یافتن کسی است که بتواند این درمان را برای او با کمترین هزینه و بهترین کیفیت انجام دهد. در این مقاله سعی شده ملاک هایی را در این باره در اختیار هموطنان گرامی قرار دهم.

یکی از معضلات بیماران حین جستجوی دندان پزشک جهت انجام ارتودنسی یافتن کسی است که بتواند این درمان را برای او با کمترین هزینه و بهترین کیفیت انجام دهد. در این مقاله سعی شده نکاتی را در این باره در اختیار هموطنان گرامی قرار دهم.

 


در واقع عنوان جراح دندانپزشک روی تابلو مطب و یا دیدن تعدادی بیماری ارتودنسی در مطب دندانپزشک مورد مراجعه به تنهایی نشان دهنده متخصص بودن او نیست.

متخصص ارتودنسی

نخستین گام در این مسیر یافتن کسی است که تخصص ارتودنسی داشته باشد. متأسفانه در حال حاضر تعداد زیادی از همکاران دندانپزشک عمومی بدون دارا بودن مدرک آکادمیک تخصصی ارتودنسی اقدام به انجام این درمان می کنند. این در حالی است که اغلب بیماران هم از این نکته آگاهی ندارند که ارتودنسی تخصصی جداگانه می طلبد. در واقع عنوان جراح-دندانپزشک روی تابلو مطب و یا دیدن تعدادی بیماری ارتودنسی در مطب دندانپزشک مورد مراجعه به تنهایی نشان دهنده متخصص بودن او نیست. برای این منظور می توانید به لینک افتراق متخصص ارتودنسی از دندانپزشک عمومی مراجعه کنید.

 

فاصله مطب ارتودنتیست تا منزل شما
گام بعدی توجه به بعد مسافت می باشد. از آنجا که برای درمان ارتودنسی لازم است چند سال شما دست کم ماهی یکبار مراجعه داشته باشید می بایست حتی الامکان ارتودنتیستی پیدا کنید که به شما نزدیک تر باشد. بدیهی است مقوله پیچیده ترافیک در تهران ضرورت این امر را دو چندان می کند. دکتر مسعود داودیان، بهترین متخصص ارتودنسی در تهران ، برای کمک به حل این مشکل به کمک دکتر امین شیروانی در سال ۱۳۹۱ اقدام به راه اندازی پورتال جامع متخصصین ارتودنسی ایران نمود. شما می توانید با مراجعه به این بانک اطلاعاتی به صورت جستجوی شهر و استان، نزدیکترین ارتودنتیست به محل سکونت خود را پیدا کنید.


از آنجا که برای درمان ارتودنسی لازم است شما دست کم ماهی یکبار مراجعه داشته باشید می بایست حتی الامکان ارتودنتیستی پیدا کنید که به شما نزدیک تر باشد. بدیهی است مقوله پیچیده ترافیک در تهران ضرورت این امر را دو چندان می کند.

 


یکی از پرسش های رایج بیماران در خصوص انتخاب مطب یا کلینیک درمانگاهی برای درمان ارتودنسی می باشد.

انتخاب بهترین مطب جهت درمان ارتودنسی

یکی از پرسش های رایج بیماران در خصوص انتخاب مطب یا کلینیک درمانگاهی برای درمان ارتودنسی می باشد. بدیهی است با توجه به فراغ خاطر بیشتر متخصص ارتودنسی در مطب و تعداد کمتر مراجعین امکان صَرف وقت برای درمان شما بیشتر خواهد بود. البته این نکته را نیز نمی توان فراموش کرد که مهارت درمانگر نقش بسزایی در کیفیت نتیجه درمان دارد.اختلاف نظر متخصصین ارتودنسی
بالاخره از مهترین موارد گیج کننده بیماران حین مراجعه به متخصصین مختلف برای انتخاب درمانگر ایده آل خود روبرو شدن با دیدگاه های متفاوت و گاهی متضاد آنها می باشد. در واقع این اختلاف نظرات برخاسته از اختلاف سلیقه و نگرش ارتودنتیست ها نسبت به یکدیگر می باشد. پیشنهاد ما به بیماران برای کاهش سردرگمی و انتخاب بهترین روش  ارتودنسی این است که با متخصصین مورد مراجعه به طور فعال وارد گفتمان و تعامل شده و خواسته های خود را از درمان به خوبی شفاف سازی کنند و نهایتا" از جمع بندی دیدگاههای گوناگون، راهکاری را که با خواسته هایشان بیشتر نزدیک بوده و اجماع بیشتری بر سر آن از سوی درمانگر ها وجود داشته است انتخاب نمایند.

بالاخره از مهترین موارد گیج کننده بیماران حین مراجعه به متخصصین مختلف برای انتخاب درمانگر ایده آل خود روبرو شده با دیدگاه های متفاوت و گاهی متضاد آنها می باشد.

 


تلگرام

 

“ بهترین متخصص ارتودنسی در تهران ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل