هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی می‌تواند سهم زیادی از بودجه خانواده را به خود اختصاص دهد. هزینه بریس یا سایر روش‌های درمانی ارتودنسی هرگز نباید شما را از رسیدن به لبخندی که همیشه خواستار آن بوده‌اید، باز دارد. به دست آوردن لبخندی زیبا یک سرمایه‌گذاری بزرگ است؛ زیرا شما در حال سرمایه‌گذاری بر روی خودتان هستید، که می‌تواند سود آن را به صورت افزایش اعتمادبه‌نفس، ارتقاء شغلی و بهبود روابط به شما بازپرداخت نماید.

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی شاخه‌ای از دندانپزشکی است که مختص درمان ناهنجاری‌های مربوط به رشد فک و دندان‌ها می‌باشد. متخصص ارتودنسی، دندانپزشکی است که به منظور دستیابی به سطح بالاتری از مهارت‌های ارتودنسی، به صورت ویژه‌ای آموزش دیده است.

سن مناسب برای انجام درمان ارتودنسی چه زمانی است؟

سن مناسب می‌تواند هر سنی باشد. معاینه زودهنگام ما را قادر می‌سازد تا تعیین کنیم مشکل یک کودک برای حداکثر بهبود، در حداقل زمان و با کمترین هزینه، چه زمانی باید درمان شود. تکنیک‌های درمانی خاصی برای بیماران بین 6 تا 11 ساله مفید است. درمان در طول این مراحل رشد می‌تواند نتایجی را حاصل کند که پس از پایان رشد صورت و استخوان فک ممکن نخواهد بود. به طور کلی درمان کامل ارتودنسی با بریس، زمانی است که همه دندان‌های دائمی در جای خود قرار گرفته باشند و اغلب در سن 12 یا 13 سالگی شروع می‌شود.

هزینه ارتودنسی

هزینه ارتودنسی مانند هر خدمت دندانپزشکی دیگری به فراخور مورد بیمار، سن، نوع و زمان درمان و مهارت، تبحر و تخصصی دندانپزشک ارتودنتیست، متفاوت خواهد بود. لذا مراجعه به مشاوره دندانپزشکی و انتخاب بهینه ترین نوع درمان و اجتناب از مراجعه به افراد غیر متخصص و غیر حرفه ای، تا حد زیادی هزینه ارتودنسی را کاهش داده و مانع از هدر رفتن زمان و هزینه ارتودنسی شما خواهد شد.
بسیاری از بیمارانی که نیاز به ارتودنسی دارند، از گرفتن وقت مشاوره برای مراجعه به متخصص ارتودنسی ابراز نگرانی می کنند. بخشی از این نگرانی مربوط به عدم اگاهی از مسائل هزینه های ارتودنسی در درمانهای ارتودنبسی می باشد.  قبل از شروع درمان ارتودنسی بیماران می خواهند بدانند که “هزینه ارتودنسی چقدر است؟” عوامل زیادی بر هزینه ارتودنسی تاثیرگذار خواهند بود. هزینه درمان های  ارتودنسی به نوع ناهنجاری ، نحوه درمان ، مدت درمان ,  سن بیمار ، شدت ناهنجاری ، نوع دستگاه به کار برده شده اعم از ارتودنسی متحرک و یا ارتودنسی ثابت، دستگاه خارج دهانی , دستگاه داخل دهانی , ارتودنسی دیمون، ارتودنسی با براکت های هم رنگ دندان، ارتودنسی نامرئی یا invisalign، ارتودنسی لینگوال , درمانهای ارتودنسی به همراه جراحی (ارتو سرجری), استفاده از مینی اسکروMiniscrew , استفاده از مینی پلیت Miniplate و غیره بستگی دارد. به عنوان مثال در بعضی بیماران ناهنجاری دندانی فکی با پلاک متحرک قابل اصلاح است که  در این صورت هزینه ارتودنسی کمتر خواهد شد. برخی از بیماران نیاز به ارتودنسی ثابت فکین دارند که دستگاههای ثابت ارتودنسی بعد از رویش دندانهای دائمی در دهان قرار می گیرند . گروهی دیگر از بیماران نیاز به درمان ارتودنسی متحرک و سپس ارتودنسی ثابت دارند  بعضی نیاز به درمانهای جراحی دارند .برخی نیاز به مینی اسکرو Miniscrew و غیره  دارند , بنا بر این روش درمانی ارتودنسی برای هر فرد منحصر به خود اوست و متغیرهای زیادی در هزینه نهایی بیمار تاثیر دارد  هزینه ارتودنسی در جلسه اول که ویزیت رایگان است به بیمار گفته می شود.

محاسبه هزینه ارتودنسی

از آنجاییکه محاسبه هزینه ارتودنسی یا تعرفه ارتودنسی از طریق تلفن و یا به صورت اینترنتی مقدور نمی باشد، ویزیت جلسه اول توسط دکتر مسعود داودیان انجام می گردد و تخمین تعرفه ارتودنسی در جلسه اول به اطلاع بیمار رسانده می شود. وبزیت جلسه اول رایگان می باشد. قسمتی از هزینه ارتودسنی در ابتدا و قسمت دیگر در هزینه طول درمان به طور اقساط توسط بیمار پرداخت میشود. هدف این است که هزینه های ارتودنسی به صورت ماهیانه و به صورت اقساط دریافت شود تا متناسب با بودجه ی شما باشد.

عوامل مهم در تعیین هزینه‌ و قیمت ارتودنسی

به‌طورکلی هزینه درمان ارتودنسی به موارد زیر بستگی دارد:

  • شدت و پیچیدگی مشکلاتی که توسط درمان ارتودنسی نیاز به اصلاح دارد.
  • طول درمان 
  • طرح و روش درمان
  • نوع بریس‌ها 
  • استفاده از تجهیزات ارتودنسی 
  • نیاز یا عدم نیاز به عمل جراحی
  • تخصص و مهارت متخصص ارتودنسی
  • مکان متخصص ارتودنسی (کشور، استان، شهر یا شهرستان)
: #802
تاریخ انتشار : شنبه, 24 شهریور 1397 16:51
تعداد بازدید کننده : 731
ارسال به دوستان
“ هزینه ارتودنسی ”
تگ ها .هزینه
دریافت نرم افزار موبایل