معاینه اولیه ارتودنسی

مراجعه شما به متخصص ارتودنسی نخستین گام به سوی لبخندی زیباتر می باشد.این ملاقات ۱۵ دقیقه ای مهم توسط متخصص ارتودنسی به ما یک شناخت کلی از نیازهای ارتودنسی شما می دهد. لطفا" مطب را از هر گونه مشکل پزشکی قابل توجه (مانند دیابت، فشار خون بالا، دریچه قلب مصنوعی، تب مفصلی و ...) یا داروهای خاص مصرفی آگاه سازید.

رویدادهای اولین معاینه ارتودنسی

مراقبت های دندانپزشکی اولین معاینه ارتودنسی کودک شما

 
معاینه اولیه ارتودنسی نخستین گام به سوی لبخند زیباتر شما و کودکتان است

معاینات اولیه برای ارتودنسی

 صرفنظر از اینکه شما بزرگسال هستید و به دنبال درمان ارتودنسی خودتان یا قصد بررسی مشکل فرزندتان را دارید، با ملاقات از وبسایت ما اولین گام را برای رسیدن به یک لبخند سالم و زیباتر برداشته اید :)

ما همواره مشتاق دیدار شما بیماران جدید در جریان اولین مراجعه به مطبمان هستیم. بزرگترین هدف ما این است که شما را با ارائه خدمات عالی و تجربه بالینی خود شگفت زده کرده و همزمان لبخندی که همیشه آرزویش را داشته اید به شما هدیه کنیم.

 
رویدادهای اولین معاینه ارتودنسی

به محض ورود، شما مورد استقبال کارمندان ما قرار می گیرید. کارمندان مهربان مطب ما تمام تلاش خود را خواهند کرد تا شما در تمامی جلسات، احساس حضور در منزل خود را داشته باشید. ما همچنین به وقت شما ارج نهاده و سعی می کنیم که میزان انتظارتان در هر ملاقات به حداقل برسد سپس کارمندان ما شما را به اتاق معاینه راهنمائی خواهند کرد. دکتر داودیان بر اساس معاینه بالینی و بررسی رادیوگرافی هایی که احتمالا" همراه خود آورده اید اقدام به بررسی نیاز های  ارتودنسی شما می کنند. از اینرو تقاضا می گردد چنانچه هر گونه رادیوگرافی از دندانها و فک خود طی ۶ ماه گذشته تهیه کرده اید همراه داشته باشید. متخصص ارتودنسی در معاینه اولیه ارتودنسی مشکلات و نیاز های کلی ارتودنسی بیمار را ارزیابی می کند

 متخصص ارتودنسی در معاینه اولیه ارتودنسی مشکلات و نیاز های اولیه ارتودنسی بیمار را بررسی می کند

 

روش کار ارتودنتیست در معاینات اولیه


برخی موارد که ارتودنتیست در ملاقات اولیه ارزیابی خواهد کرد عبارتند از:

 • شکایت و نگرانی های اصلی شما
 • وضعیت قرارگیری دندانها در کنار هم
 • نمای ظاهری لبخند شما
 • هارمونی کلی صورت
 • نحوه قرارگیری دندانهای دو فک روی هم
 • وضعیت قرار گیری فکین نسبت به هم
 • چگونگی عمکلرد دندانها هنگام حرکات جویدن
 • سلامت لثه ها و دندانهابررسی نیاز های ارتودنسی در معاینات اولیه

این ملاقات ۱۵ دقیقه ای مهم به ما یک شناخت کلی از نیازهای ارتودنسی شما می دهد. لطفا" مطب را از هر گونه مشکل پزشکی قابل توجه (مانند دیابت، فشار خون بالا، دریچه قلب مصنوعی، تب مفصلی و ...) یا داروهای خاص مصرفی (نظیر داروهای قلبی، آسپیرین، درمانهای ضد انعقاد خون و ...) آگاه سازید.

جلسه نخست همچنین به شما این فرصت را می دهد تا با تیم درمانی ما آشنا شوید، اطلاعات بیشتری در خصوص ارتودنسی بدست آورید، یک معاینه بالینی اولیه دریافت کنید و بالاخره پی ببرید که چه راهکارهای درمانی بالقوه ای می توانند به خوبی نیازهای شما را برآورده کنند.در جریان معاینه اولیه ارتودنسی، ارتودنتیست را از مشکلات پزشکی احتمالی مطلع کنید  

 در جریان معاینه اولیه ارتودنسی شما می توانید تمامی پرسش های خود پیرامون ارتودنسی را از ارتودنتیست بپرسید

سوالات متداول حین معاینه اولیه ارتودنسی

 • آیا مشکلی دارم که نیاز به ارتودنسی داشته باشد؟
 • آیا درمان ارتودنسی الان مورد نیاز است یا باید تا رسیدن به رشد مناسب، رویش دندان یا فاکتورهای دیگر به تعویق بیفتد؟
 • چه پروسه ای طی درمان انجام می شود تا مشکل برطرف گردد؟
 • آیا نیاز به کشیدن دندان دائمی وجود دارد؟
 • از چه سیستمی برای درمان من استفاده می کنید؟
 • آیا می توانم از براکت های بی رنگ برای زیبایی بیشتر حین درمان استفاده کنم؟

 • چه مدت درمان طول خواهد کشید؟
 • هزینه درمان ارتودنسی  چقدر خواهد شد؟

 • چگونه و با چه شرایطی می توانم هزینه درمان ارتودنسی را بپردازم؟


هرچند ما می توانیم عمده این پرسش های کلی را در خصوص درمان طی ملاقات اولیه جواب دهیم ولی پاسخ بخش های خاصی ممکن است لازم باشد بعد از آنالیز رکوردهای تشخیصی داده شود. ما معتقدیم ارزیابی دقیق نیازهای اختصاصی هر فرد حائز اهمیت است زیرا طرح ریزی عمقی درمان به نتایج بهتر و رضایت بالاتر بیماران می انجامد.رکورد های تشخیصی ارتودنسی

به منظور راحتی شما رکوردهای تشخیصی می توانند بلافاصله پس از مشاوره اولیه تهیه شوند و یا اگر ترجیح می دهید به نوبتی دیگر مؤکول گردد. رکورد ها شامل قالب گیری از دندانهای شما به منظور تهیه مدل های تشخیصی دندانها (کست های دندانی)، رادیوگرافی های دندانها و فکین و عکس (فتوگرافی) های دندانها و صورت می باشد. پس از تهیه این رکوردها دکتر داودیان آنها را مورد بررسی و آنالیز دقیق قرار می دهند و یک هفته بعد طی نوبتی جداگانه شما را در جریان طرح درمان اختصاصی متناسب با نیاز های درمانی ارتودنسی تان قرار می دهیم. به علاوه در این نوبت اطلاعات مبسوطی پیرامون مراحل و پروسه انجام درمان ارتودنسی، طول مدت تخمینی درمان ارتودنسی، قیمت دقیق درمان ارتودنسی و شرایط پرداخت هزینه ارتودنسی به شما داده خواهد شد.
شایان ذکر است که کارمندان مطب ما آماده پاسخ به هر گونه پرسش دیگری از سوی شما در خصوص درمان ارتودنسی تان هستند. ما تمام سعی خود را می کنیم تا بیمارانمان با درکی کامل و شفاف از نیاز های درمانی شان و راهکارهای عنوان شده مطب ما را ترک کنند. این جلسه نیز در حدود ۱۵ دقیقه به طول می انجامد. اگر درمان در این مقطع نیاز نباشد شما را تحت بررسی دوره ای و منظم ۳، ۶ یا ۱۲ ماهه قرار خواهیم داد.برای تشخیص و طرح درمان ارتودنسی به طور دقیق نیاز به تهیه رکوردهای رادیوگرافی، فتوگرافی و کست دندانی بیمار ارتودنسی است  

 قبل از شروع ارتودنسی یک دندانپزشک باید تمامی پوسیدگی ها و مشکلات اولیه دندانی را برطرف کند

مراقبت های دندانپزشکی

قبل از شروع درمان ارتودنسی، دندانپزشک خانوادگی شما باید کتبا" به متخصص ارتودنسی اعلام کند که هیچ پوسیدگی دندانی باقی نمانده و سلامت لثه و استخوان اطراف دندانها برقرار است. البته برای اطمینان بیشتر توصیه می گردد پیش از مراجعه به دندانپزشک برای تعیین سیر دقیق تر درمان های دندانپزشکی متناسب با طرح  ارتودنسی با ارتودنتیست مشاوره کنید.
اولین ویزیت ارتودنسی کودک شما

در واقع، انجمن ارتودنسی آمریکا توصیه می کند که یک  متخصص ارتودنسی   در سن ۷ سالگی کودک شما را معاینه کند. در این سن تعداد کافی از دندنهای دائمی رویش یافته اند تا متخصص ارتودنسی بتواند روابط در حال تکامل بین دندانها و فکین را بررسی نموده و اطمینان حاصل کند که آنگونه که باید تکامل دندانی فکی پیش می رود.

کودک شما ممکن است در این مقطع به ارتودنسی نیاز داشته باشد یا نداشته باشد. این امر با معاینه روشن می شود. در واقع شما صرفنظر از نتیجه معاینه آرامش خاطری بدست می آورید که ارزیابی زودهنگام و درمان مقتضی در صورت لزوم به یک عمر لبخند زیبا برای کودکتان منجر می شود.

 طبق دستورالعمل انجمن ارتودنسی آمریکا باید کودک شما در سن ۷ سالگی نزد متخصص ارتودنسی معاینه شود
  

 


دندانهای شیری زیربنای رویش صحیح دندانهای دائمی هستند
 

معاینه دندان های شیری  توسط ارتودنتیست

دوره انتقال از دندانهای شیری به دندانهای دائمی بسیار حائز اهمیت است. محل قرارگیری دندانهای شیری مهم است. زمان افتادن دندانهای شیری مهم است. در اصل دندانهای شیری زیربنای دندانهای دائمی و موقعیت صحیح قرارگیری آنها را تشکیل می دهند. بنابراین ضروری است که یک ارتودنتیست دهان کودک شما را در حالیکه هنوز دندانهای شیری دارد معاینه کند. دندانهای فرزند شما ممکن است مرتب به نظر برسند ولی امکان وجود مشکلات پنهان وجود دارد.چه زمانی برای معاینه نزد ارتودنتیست برویم؟

برخی از رفتارهای کودک شما ممکن است نشانه ای از نیاز به معاینه نزد ارتودنتیست باشد. در صورت مشاهده موارد ذیل با دندانپزشک اطفال خود مشاوره کنید تا در صورت لزوم شما را به یکی از همکاران ارتودنتیست خود ارجاع دهد.

 • افتادن زود یا دیر دندانهای شیری
 • مشکل گاز گرفتن یا جویدن
 • تنفس از راه دهان
 • مکیدن انگشت شست
 • دندانهای نامرتب، بیرون زده یا خارج از قوس
 • انحراف فک یا صدای فک موقع باز و بستن دهان
 • مشکل صحبت کردن
 • گازگرفتن گونه یا تماس دندانهای جلویی پایین با سقف دهان
 • مشاهده فاصله بین قوس دندانی بالا و پایین حین بستن دهان
 • عدم تعادل صورتی
 • دندان قروچه
 • داشتن فک هایی که جلوتر یا عقب تر از حالت نرمال باشند

 در صورت مشاهده هر گونه مشکل ارتودنسی باید با ارتودنتیست مشاوره کنید  

 معاینه اولیه ارتودنسی کودک شما در سن ۷ سالگی سبب آرامش خاطر شما در خصوص نتیجه بهتر درمان ارتودنسی او می گردد

معاینات ارتودنسی در سن 7 سالگی

اگر ۷ سالگی برای شما سن خیلی کمی به نظر می رسد به خاطر داشته باشید که حتی اگر کودک شما معاینه زودهنگام شود الزاما” به مفهوم نیاز به گذاشتن دستگاههای ارتودنسی در همان زمان نیست. اگر مشکلی در این سن تشخیص داده شود معمولا” ارتودنتیست کودک شما را تحت بررسی دوره ای قرار می دهد تا دندانهای دائمی رویش کافی یافته و فک و صورت به حد قابل قبولی از رشد برسند.
هر فردی بازه زمانی ایده آل خود را برای شروع درمان ارتودنسی جهت رسیدن به بهترین نتیجه ممکن دارد. ما بر اساس تجربه بالینی زمان مناسب را تعیین می کنیم. با آوردن زودهنگام کودک خود به جای مراجعه دیرتر این آرامش خاطر را خواهید داشت که یک متخصص امر وجود دارد که نیازهای ارتودنسی آینده دختر یا پسر شما را تحت نظر دارد.: #75
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 29 فروردین 1392 13:16
تعداد بازدید کننده : 11791
معاینه اولیه ارتودنسی 1 out of 10 based on 1 ratings. 11791 user reviews.
0 | 0
چاپ ارسال به دوستان
“ معاینه اولیه ارتودنسی ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
 • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل