دریافت نرم افزار موبایل
ارتودنسی متحرک
هدگیر ارتودنسی
هدگیر ارتودنسی
هدگیر ارتودنسی نوعی وسیله ارتودنسی است که به دستگاههای ثابت ارتودنسی و یا...
فیس ماسک
فیس ماسک
فیس ماسک دستگاهی با عملکرد ارتوپدیک در درمانهای ارتودنسی است که برای اصلاح...

ارتودنسی متحرک

دستگاههای ارتودنسی متحرک برای حرکت دادن و یا حفظ موقعیت دندانهای معین، هدایت رشد فک و تأثیر بر رویش دندانها استفاده می شوند. همکاری بیمار در گذاشتن مرتب این دستگاهها نقش مهمی در موفقیت درمان دارد.
دستگاههای متحرک ممکن است برای حرکت دادن دندانهای معینی، نگهداشتن برخی دندانها در محل خود، هدایت رشد فک و یا تأثیر بر رویش دندانها بکار روند. همچنین اغلب در کودکانی که هنوز دندانهای شیری دارند استفاده می شوند.


موارد کاربرد
دستگاههای متحرک ممکن است برای حرکت دادن دندانهای معینی، نگهداشتن برخی دندانها در محل خود، هدایت رشد فک و یا تأثیر بر رویش دندانها بکار روند. همچنین اغلب در کودکانی که هنوز دندانهای شیری دارند استفاده می شوند.


نحوه استفاده
دستگاه های متحرک توسط بیمار قابل درآوردن هستند. با این حال مگر در موارد دستور خاص از سوی ارتودنتیست، باید بجز زمان ورزش و مواقعی که بهداشت دهان و دندان خود را انجام می دهید این دستگاهها داخل دهان باشد. همچنین هنگامی که دستگاه متحرک داخل دهانتان نیست باید در محلی مناسب مانند یک جعبه پلاستیکی که از طرف مطب ارتودنسی به شما داده شده است نگهدارید و هرگز آن را داخل دستمال نگذارید زیرا ممکن است فراموش کنید و دور انداخته شود.


هنگام استفاده از دستگاههای متحرک ارتودنسی باید دقت نمود که وقتی خارج دهان است و درآورده می شود در محل مناسبی مانند یک جعبه پلاستیکی که توسط ارتودنتیست به شما داده شده است نگهدارید

 


دستگاه متحرک ارتودنسی باید مرتب داخل دهان باشد تا نتیجه دهد یعنی فقط موقع بهداشت دهان و دندان و ورزش درآورده شود
برای موفقیت درمان باید این دستگاهها ۲۳ ساعت در شبانه روز استفاده شوند. از آنجا که متحرک هستند به آسانی توسط بیمار قابل برداشتن بوده و ممکن است میل به استفاده مرتب دستگاه را کاهش دهد. این بدان معناست که دندانها، فکین و عضلات شما ممکن است به موقعیت نخست خود برگردند. بنابراین همکاری بیمار نقش تعیین کننده ای در رسیدن به نتیجه مطلوب درمان با دستگاههای متحرک ارتودنسی دارد.با دستگاه داخل دهانتان بازی نکنید زیرا می تواند سبب شکستن آن گردد. اوایل ممکن است غریبه به نظر برسد ولی خیلی سریع به آن عادت می کنید. در ابتدا دهان تمایل بیشتری به ترشح بزق دارد اما ظرف چند روز این مشکل نیز برطرف می گردد. شما متعجب می شوید که چطور اینقدر زود به دستگاهتان خو گرفته و کسی متوجه تغییری در تکلم شما نخواهد شد.

دستگاههای متحرک در ابتدا سبب تحریک ترشح بزاق دهان می شوند ولی ظرف چند روز این مشکل برطرف می گردد

 اگر متوجه شکستن یا آسیبی از طرف دستگاه ارتودنسی متحرک شدید در اسرع وقت به مطب متخصص ارتودنسی معالج برای رفع مشکل مراجعه کنید.
اگر متوجه آزاری در ناحیه گونه، لثه و یا زبانتان شدید بهتر است ابتدا چند روزی صبر کنید، به احتمال زیاد خوبخود برطرف می گردد ولی در صورت ادامه با مطب ارتودنتیست خود تماس گرفته و درخواست یک وقت اورژانس برای رفع مشکل کنید. همچنین اگر دستگاه شما گم شد یا شکست در اسرع وقت برای جایگزینی آن به مطب مراجعه کنید. هرچقدر دستگاهتان را مرتب تر بگذارید درمانتان زودتر نتیجه می دهد.همانگونه که دندانهایتان را تمیز نگه می دارید باید دستگاهتان را هم طبق دستور و ابزارهای عنوان شده از سوی متخصص ارتودنسی معالج تمیز کنید.

دستگاههای متحرک ارتودنسی نیز مثل دندانها باید مرتب تمیز شده و طبق دستور متخصص ارتودنسی با ابزارها و شوینده های معینی تمیز نگهداشته شوند

: #64
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 29 فروردین 1392 12:59
تعداد بازدید کننده : 4577
ارتودنسی متحرک 10 out of 10 based on 2 ratings. 4577 user reviews.
2 | 0
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ارتودنسی متحرک
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
“ ارتودنسی متحرک ”

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال