ارتودنسی دندان ها با لمینت و روکش های زیبایی

همه افراد دوست دارند دندان‌های زیبا و سفید و همچنین لبخند رویایی داشته باشند. امروزه علاوه بر ارتودنسی از ونیر لمینت برای داشتن دندان‌های زیبا استفاده می‌شود ولی تنها برای درمان مشکلات نامرتبی خفیف دندان‌ها مناسب است و ارتودنسی همچنان بهترین و مناسب‌ترین روش برای رسیدن به دندانهای مرتب می‌باشد.


ونیر لمینت پرسلاین چیست؟ کاربردهای ونیر لمینت پرسلاین موارد عدم کاربرد ونیر بهترین درمان ناهنجاری‌های دندان : ارتودنسی مزایای ارتودنسی
لبخند زیبا و دندان‌های صاف و مرتب رویای تمام نوجوانان و بسیاری از بزرگسالان است

 لبخندی زیبا با ارتودنسی

لبخند زیبا و دندان‌های صاف و مرتب رویای تمام نوجوانان و بسیاری از بزرگسالان است. اما ارتودنسی و استفاده از بریس تنها روش دستیابی به این لبخند رویایی نیست. ونیر لمینت پرسلاینی یا چینی یا به اختصار لمینت دندان پوشش محافظ باریکی از پرسلاین است که جلوی دندان زده می‌شود تا ظاهر آن را تغییر دهد. البته ونیر برای اصلاح نقص‌های بزرگ کاربرد ندارد.   

در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر داودیان با بهره‌گیری از سال‌ها دانش و تجربه در زمینه رفع مشکلات نامرتبی و کجی دندان‌ها، انواع روش‌های ارتودنسی  و غیر ارتودنسی از جمله سیم‌کشی، روکش، لمینت، ونیر، کامپوزیت، لومینیرز به شما پیشنهاد خواهد شد تا به بهترین شکل ممکن به ظاهر دلخواه خود دست یابید.
شما می‌توانید از طریق شماره‌های تماس 88875145- 6652098  برای مشاوره یا تعیین وقت، اقدام کنید یا از طریق تلگرام سوال‌های خود را مطرح فرمایید.

دندانپزشکی

 

ونیر لامینت پرسلاینی احتمالاً پرکاربردترین روش دندانپزشکی زیبایی برای خلق لبخندی زیبا است

ونیر لمینت پرسلاین چیست؟

ونیر لامینت پرسلاینی احتمالاً پرکاربردترین روش دندانپزشکی زیبایی برای خلق لبخندی زیبا و مسحورکننده است. این روش به حداقل تراش دادن دندان، حدود نیم میلی‌متر نیاز  دارد و به همین دلیل در مقایسه با روکش ترمیم نگهدارنده‌تر و محافظه‌کارانه‌تری است. ونیر چینی این امکان را برای دندانپزشک فراهم می‌آورد تا موقعیت، شکل، اندازه و رنگ دندان را دستکاری کند. البته ونیر تنها روش اصلاح ناهنجاری‌ها و نقص‌های زیبایی نیست، با این حال ترمیمی با قابلیت‌ها و کاربردهای گوناگون به شمار می‌رود که در کلینیک‌های دندانپزشکی ارائه می‌شود.

 


کاربردهای ونیر لمینت پرسلاین  

اصلاح بدرنگی دندان‌ها، ساییدگی، بدشکلی، شکستگی و فاصله بین دندان‌ها از کاربردهای اصلی ونیر محسوب می‌شود. ونیر لمینیت چینی معمولاً توسط بیماران انتخاب می‌شود.

اصلاح بدرنگی دندان‌ها، ساییدگی، بدشکلی، شکستگی و فاصله بین دندان‌ها از کاربردهای اصلی ونیر محسوب می‌شود

 


ونیر نقص‌ها یا آسیب‌های جدی دندانی را ترمیم نمی‌کند

عدم کاربرد ونیر لمینت

شرایطی وجود دارد که ونیر دندان‌های خاص یا بیماران خاص تحت آن شرایط قابل انجام نیست. در ادامه بعضی از دلایل عدم کاربرد ونیر را توضیح می‌دهیم.

ونیر نقص‌ها یا آسیب‌های جدی دندانی را ترمیم نمی‌کند

 چنانچه ساییدگی دندان‌ها اندک باشد، لب‌پرشدگی، فرورفتگی یا حفره کوچکی روی دندان وجود داشته باشد یا ناهنجاری‌های مختصری مانند میخی شکل بودن دندان ثنایای کناری مشاهده شود می‌توان از ونیر لامینت چینی برای ترمیم استفاده کرد. همچنین ونیر لمینت انتخابی فوق‌العاده برای ترمیم سطح پیشین دندان‌های معیوب یا آسیب‌دیده است.

 


 

ونیر لمینت بی‌نظمی و نامرتبی جزیی دندان‌ها را اصلاح می‌کند

 چنانچه بی‌نظمی و نامرتبی دندان‌ها شدید باشد، ونیر لمینتی روشی مناسب برای اصلاح طرح لبخند و زیباسازی لبخند خواهد بود. اما ونیر لمینت برای اصلاح کجی و نامرتبی شدید دندان‌ها پیشنهاد نمی‌شود، چون به تراش و دستکاری زیادی نیاز دارد.

ونیر لمینت دندان‌ها را تقویت نمی‌کند

از آنجایی که پرسلاین شکننده است و دوام آن به قدرت و استحکام دندان زیر لایه ونیر بستگی دارد، برای دندان‌هایی مناسب نیست که بخش اعظمی از ساختار آن‌ها به دلیل پوسیدگی یا شکستگی از بین رفته است یا پرکردگی وسیع دارد. لمینت صرفاً لبخند را زیبا می‌کند. در چنین شرایطی معمولاً از روکش استفاده می‌شود.
 ونیر لمینت بی‌نظمی و نامرتبی جزیی دندان‌ها را اصلاح می‌کند

 

ونیر لمینت تحت فشار و تنش شدید می‌شکند
 

ونیر لمینت به مینای کافی نیاز دارد


از آنجایی که ونیر به مینای دندان می‌چسبد، در صورت کافی نبودن مقدار مینای دندان انتخاب مناسبی نخواهد بود. به علاوه چون پرسلاین یا چینی شکننده است، مواد زیر آن باید تقویت شود. مینای دندان استحکام مشابهی دارد و از شکستگی و چین خوردن پرسلاین جلوگیری می‌کند. بنابراین اگر مینای کافی وجود نداشته باشد، پرسلاین برای تقویت به لایه عاج نیاز پیدا می‌کند، اما عاج از تغییرشکل پرسلاین جلوگیری نمی‌کند و احتمال شکستن ونیر افزایش می‌یابد. به این ترتیب اگر مینای کافی وجود نداشته باشد، باید از روش ترمیمی دیگر استفاده شود.

ونیر لمینت در برابر فشار شدید دندانی مقاومت ندارد


ونیر لمینت تحت فشار و تنش شدید می‌شکند. روی هم ساییدن دندان‌ها و دندان قروچه کردن شبانه بیانگر این نکته است که نباید از ونیر برای اصلاح ناهنجاری استفاده کرد و باید برای تهیه نایت گارد اقدام نمود. اگر تماس نقطه به نقطه‌ای در بایت وجود دارد که فشار مضاعفی را به دندان‌ها وارد می‌کند، ونیر لیمنت پرسلاینی تا زمان اصلاح نقاط تماس پیشنهاد نمی‌شود. همچنین مصرف خوراکی‌های سفتی مانند آجیل فشار وارد شونده به دندان‌ها را هنگام جویدن افزایش می‌دهد که در نهایت شکستن ونیر را به دنبال خواهد داشت. ونیر لمینت توان مقاومت در برابر این خوراکی‌های سفت را ندارد. اگر چه بعضی ونیرهای ضخیم‌تر در برابر فشار و تنش وارده به دندان‌ها مقاومت بیشتری دارد، بهتر است در این شرایط از ترمیم دیگری استفاده شود.

 


ارتودنسی بهترین درمان ناهنجاری های دندان

درمان ارتودنسی ظاهر، موقعیت و عملکرد دندان‌های نامرتب یا کج را بهبود می‌دهد، دندان‌ها را صاف و ردیف می‌کند و به سمت موقعیت بهتر حرکت می‌دهد. استفاده از بریس وسیم‌کشی دندان‌ها با بهره‌گیری از پیشرفت‌های به دست آمده در ارتودنسی بسیار راحت‌تر از گذشته شده است. تجهیزات و درمان‌های پیشرفته‌ای از بریس فلزی قدیمی تا براکت‌های شفاف و همرنگ دندان یا ارتودنسی نامرئی به بیماران عرضه می‌شود.


بهترین درمان ناهنجاری‌های دندان با ارتودنسی

 


مشکلات و ناهنجاری های دندان
 

مشکلات قابل درمان با ارتودنسی

در صورت وجود هر یک از مشکلات زیر متقاضی مناسب برای درمان ارتودنسی به شمار می‌روید:

 


مزایای ارتودنسی

بهبود ظاهر: تاثیر لبخند زیبا بر جذابیت چهره باورنکردنی نیست. دندان‌های صاف و مرتب اعتماد به نفس را ارتقا می‌دهد و درهای بسیاری را رو به فرصت‌های جدید و زندگی شادتر باز می‌کند.
محافظت از دندان‌ها و لثه‌ها: مشکلات بایت و کج بودن دندان‌ها تحلیل لثه، ساییدگی مینا و پوسیدگی غیرعادی دندان را به دنبال دارد.
جلوگیری از تحلیل استخوان: نامرتب بودن دندان‌ها به مرور استخوان را تحلیل می‌برد. زیبایی ظاهری را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و جویدن و صحبت کردن را دشوار می‌کند.
جلوگیری از اختلال مفصل فکی گیجگاهی (TMJ): این اختلال با علائمی چون سر درد، میگرن، قفل شدن فک، زنگ زدن و صدا دادن گوش و درد عضلانی همراه است.

یکی از مزایای ارتودنسی داشتن لبخنی زیبا است

 


تلگرام

 

: #593
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 9 دی 1395 11:37
تعداد بازدید کننده : 5423
ارتودنسی دندان ها با لمینت و روکش های زیبایی 1 out of 10 based on 1 ratings. 5423 user reviews.
0 | 0
چاپ ارسال به دوستان
“ ارتودنسی دندان ها با لمینت و روکش های زیبایی ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل