مدل دیجیتال دندانها

مدل دندانها از آخرین رکوردهای درمانی ارتودنسی است که به منظور تسهیل تشخیص و درمان به صورت دیجیتال درآمده است.مروزه متدهای ارتودنسی به سرعت در حال تغییر هستند. سیستم های اطلاعات بیماران، رادیوگراف و فتوگراف های دیجیتال همگی مثال هایی از رکوردهای پیشرفته ای هستند که سبب تسهیل اتوماسیون در آینده می گردند.

مدل های دیجیتال دندان ها

امروزه متدهای ارتودنسی به سرعت در حال تغییر هستند. سیستم های اطلاعات بیماران، رادیوگراف و فتوگراف های دیجیتال همگی مثال هایی از رکوردهای پیشرفته ای هستند که سبب تسهیل اتوماسیون در آینده می گردند. در حالیکه تاکنون یک بخش از رکوردهای ارتودنسی از این پیشرفت بازمانده بود: مدل های گچی


مدل سه بعدی دیجیتال

 مدل های سه بعدی دیجیتال سریعتر بوده و کارآمدی بیشتری دارند.

مزایای مدل های دیجیتال دندان ها

با ورود مدل های دیجیتال پیشرفت زیادی در  ارتودنسیایجاد شد. از مزایای ارتودنسی می توان به موارد زیر اشاره کرد

سریعتر و کارآمدی بیشتر

با مدل های سه بعدی دیجیتال، دیگر نیازی به مدل های گچی نمی باشد. این تکنولوژی باعث رفع احتمال شکسته شدن و آسیب مدل های معمول فیزیکی شده و بدین ترتیب صرفه جویی زیادی در وقت و هزینه درمان می نماید.

صرفه جویی در فضای نگهداری

مدل های دیجیتال برای همیشه در فایل موجود هستند و نیازی به ذخیره سازی آنها در قالب مدل فیزیکی نمی باشد. این همر نه تنها در وقت بلکه در فضای ارزشمند مطب درمانگر نیز صرفه جویی می کند. این فضایی است که می تواند جهت مقاصد درمانی دیگری مورد استفاده قرار گیرد. یک کشو پر از مدل های گچی معادل یک CD مدل های سه بعدی عمل می کند.


مدل های سه بعدی دیجیتال سبب صرفه جویی در فضای نگهداری می گردد

 مدل های سه بعدی دیجیتال سبب اندازه گیری و آنالیز آسانتر می گردند

اندازه گیری و آنالیز آسانتر

اسکن های با کیفیت درمانگر را قادر به انجام اندازه گیری های دقیق زیادی روی مدل های دیجیتال می نماید. به علاوه این آنالیز ها آسانتر و سریعتر قابل حصول می باشند. بنابراین خدمت بهتری در زمان کوتاهتر به بیماران ارایه خواهد شد.
اشتراک آسانتر اطلاعات

قابلیت نمایش سه بعدی مدل ها، متخصص ارتودنسی را قادر می سازد که مراحل مختلف درمانی را به بیماران نشان دهد. علاوه بر تسهیل ارائه اطلاعات به بیماران ، مدل های دیجیتال را می توان به آسانی با همکاران دیگر به اشتراک گذاشت.مدل دیجیتال سه بعدی دندانها سبب تسهیل اشتراک اطلاعات می گردد.

 مدل دیجیتال دندانها با محیط سازگاری خوبی دارد

سازگاری بیشتر با محیط

مدل های گچی به نوعی بار اضافه ای برای محیط ما محسوب می شوند. ازاینرو بکارگیری مدل های سه بعدی دیجیتال همزمان به کاهش بار محیط نیز کمک می کند.

 


تلگرام

 

: #59
تاریخ انتشار : پنج شنبه, 29 فروردین 1392 12:53
تعداد بازدید کننده : 8296
ارسال به دوستان
“ مدل دیجیتال دندانها ”
دریافت نرم افزار موبایل