ارتودنسی در سنین بالا (ارتودنسی بزرگسالان)

امروزه ارتودنسی محدودیت سنی ندارد و حتی بزرگسالان می توانند از روش های نوین ارتودنسی و دستیابی به لبخندی زیبا بهره مند شوند.

ارتودنسی بزرگسالان

امروزه دیگر ارتودنسی تنها برای کودکان نیست. دندانها را در هر سنی به شرط سلامت لثه و استخوان می توان ردیف نمود. ما گزینه های مختلفی از درمان های ارتودنسی را برای بیماران خود از جمله بزرگسالان مهیا کرده ایم. یک لبخند زیبا از همین امروز می تواند آغاز گردد.

درمانارتودنسی بزرگسالانبا بهبود ظاهر به مراتب تاثیر بیشتری بر ارتقاء اعتماد به نفس به جا می گذارد. دندانهای نا مرتب و رویهم قرارگیری نا مناسب فکین روی یکدیگر می تواند سبب از دست رفتن استخوان و لثه، سایش دندانها، سردرد و یا مشکلات مفصلی نیز گردد.


ارتودنسی در سنین بالا امکان پذیر است


روش های ارتودنسی بزرگسالان

 

خبر خوش اینکه تکنیک ها و ابزارهایی که ما مورد استفاده قرار می دهیم نگرانی بزرگسالان را به طرز محسوسی در خصوص ناراحتی حین ارتودنسی، طول درمان و دفعات مراجعه کاهش می دهد و انتخاب های زیادی از قبیل انواع براکت های فلزی، براکت های سرامیکی همرنگ دندان و سیستم دیمون را پیش روی آنها قرار می دهد.

درصد قابل توجهی از بیماران مطب ما بزرگسالان هستند زیرا آنها اعتقاد دارند هیچگاه برای بهتر کردن بهترین دارائیشان که همان لبخندشان می باشد، دیر نیست.

 

عمل ارتودنسی برای افراد مسن

عامل اصلی که امکان عمل ارتودنسی را فراهم میکند سلامت لثه است و ربطی به سن و سال بیمار ندارد. در افرادی که سن بالا دارند احتمال دارد با محدودیت هایی همراه شود که تنها با تشخیص متخصص ارتودنسی امکان پذیر میباشد.بعضی اوقات ناهنجاری هایی هرچند کوچک در افرادی که سن بالایی دارند فقط نیازمند ارتودنسی است. در بعضی حالت ها که ناهنجاری ها شدید است ، بجزارتودنسی جراحی فک هم دارای اهمیت میباشد. در این حالت بین 6 تا 12 ماه فرد با ارتودنسی دندان هایش را مرتب سپس بعد از این که دندان مرتب شد جراحی فک نیز انجام میشود. برای اینکه بفهمیم لثه ما بیمار است یا نه با یک مسواک نرم یا نخ دندان میتوان لثه را ماساژ داد ، اگر خونریزی داشت باید سراغ یک متخصص ارتودنسی رفت. هر نوع انحرافی که در موقعیت طبیعی دندان اخلال ایجاد میکند میتوان با روش ارتودنسی دندان را بجای خود باز گزداند.ارتودنسی فقط محدود به مرتب کردن دندان نمیشود و بوسیله آن میتوان استخوان بالا و پایین فکی را به جهت دلخواه حرکت داد.یکمتخصص ارتودنسی باید از شیوه جدید جراحی مختص افراد مسن تلاش کند بین جزییات صورت هماهنگی ایجاد کند.ردیف شدن دندان بجز اینکه زیبایی همراه دارد ، باعث بهتر شدن حالت صحبت کردن ، جویدن و پایین آمدن استرس روانی هم کمک میکند.

ارتودنسی در سنین بالا


ارتودنسی 

 

ارتودنسی در سنین بالا

ارتودنسی با بهبود دندان ها و ظاهر شخص اعتماد بنفس او را ارتقا و باعث عالی شدن اعتماد بنفس در این افراد میگردد.در ضمن احتمال دارددر صورت نامنظمی وعدم روی هم قرار گرفتن دندان در فک بالا وپایین استخوان و لثه را کم کم از بین میبردو حتی در بعضی موارد سردرد و مشکل مفصلی همراه می آورد. در صورتی که چنین نشانه هایی مشاهده میکنید توصیه میشود برای درمان بهمتخصص ارتودنسی مراجعه کنید.  برخی افراد بخاطر اینکه به درستی مراقب دندان ها مراقبت میکنند و یا جنس آن ها خوب است تا 50 سالگی هم احتمال اینکه دندانشان سالم باشد وجود دارد . این اشخاص با داشتن لثه هایی سالم میتوانند برای ردیف کردن دندان ارتودنسی انجام دهند و از امتیازات آن بهذره ببرند.

 

 

 

 


تلگرام

 

http://www.mihanortho.com
: #56
تاریخ انتشار : یکشنبه, 1 اردیبهشت 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 18451
ارتودنسی در سنین بالا (ارتودنسی بزرگسالان) 3 out of 10 based on 3 ratings. 18451 user reviews.
2 | 1
چاپ ارسال به دوستان
“ ارتودنسی در سنین بالا (ارتودنسی بزرگسالان) ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل