لبخند زیبا با اصلاح طرح لبخند (ارتودنسی، ایمپلنت، بریج، سفید کردن دندان)

اصلاح طرح لبخند فقط یک روش دندانپزشکی زیبایی نیست، بلکه ترکیبی از روش‌های درمان طراحی شده برای اصلاح طرح لبخند فرد به صورت کامل می‌باشد.متخصصین دندانپزشکی ما در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر داودیان جهت اصلاح طرح لبخند، وضعیت سلامت دهان شما را بررسی کرده و با توجه به نگرانی‌ها و انتظارات شما از طرح لبخند خود، روش درمان مناسب برای اصلاح طرح لبخند برای دستیابی به اهداف مورد نظر را به شما پیشنهاد می‌کنند. به این ترتیب اصلاح طرح لبخند با توجه به شرایط خاص هر فرد انجام می‌شود

اصلاح طرح لبخند در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر داودیان هماهنگ کردن دندان‌ها با درمان ارتودنسی روش‌های ارتودنسی زیبایی ثابت با براکت های سرامیکی سفید کردن دندان‌هاترمیم لثه پر کردن دندان با مواد همرنگ دندان روکش دندان بریج دندان ایمپلنت دندان
طرح لبخند زیبا   

اصلاح طرح لبخندبه کمک ارتودنسی

در صورتی که درباره طرح لبخند خود احساس خجالت داشته یا از شرایط ظاهری طرح لبخند خود راضی نیستید، احتمالاً خوشحال می‌شوید که بدانید امروزه بسیاری از روش‌های درمان دندانپزشکی زیبایی برای دستیابی به طرح لبخند زیبا برای شما وجود دارد. این روش‌های درمان بسیار گسترده بوده و شامل صاف کردن دندان‌ها با روش‌های ارتودنسی نامرئی یا پروتز دندان‌های شکسته با روکش پرسلان است و از طریق این روش‌ها دندان‌پزشک می‌تواند تقریباً تمام مشکلات ظاهری دندان‌ها را درمان کند. همان‌طور که از اسم این روش درمان مشخص است، اصلاح طرح لبخند فقط یک روش دندانپزشکی زیبایی نیست، بلکه ترکیبی از روش‌های درمان طراحی شده برای اصلاح طرح لبخند فرد به صورت کامل می‌باشد.


متخصص ارتودنسی


متخصصین دندانپزشکی ما در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر داودیان جهت اصلاح طرح لبخند، وضعیت سلامت دهان شما را بررسی کرده و با توجه به نگرانی‌ها و انتظارات شما از طرح لبخند خود، روش درمان مناسب برای اصلاح طرح لبخند برای دستیابی به اهداف مورد نظر را به شما پیشنهاد می‌کنند. به این ترتیب اصلاح طرح لبخند با توجه به شرایط خاص هر فرد انجام می‌شود .

باید توجه داشته باشید هیچ دو مورد خاص از طرح لبخند مشابه و دارای ویژگی‌های یکسان نیستند. به این ترتیب با مراجعه به این کلینیک می‌توانید مطمئن باشید طرح لبخند شما منحصر به فرد بوده و با توجه به شرایط خاص صورت شما طراحی می‌شود. متخصصین ما در این کلینیک مجموعه گسترده‌ای از مشکلات مربوط به طرح لبخند درمان و رفع میکنند.مشکلاتی از قبیل:

1- شکستگی و وارد شدن آسیب به دندان‌ها
2- لک شدن دندان‌ها و تغییر رنگ آن‌ها
3- مشکلات مربوط به از دست دادن دندان‌ها
4- ساییدگی، ترک خوردگی یا تراشیدگی دندان
5- مشکلات ارتودنسی شامل نامرتبی دندان‌ها در دهان، فاصله بین دندان‌ها، کراس‌بایت، و سایر موارد مانند آن است.

برای رزرو نوبت با متخصصین این مرکز و مشاوره اصلاح طرح لبخند، می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های  02188875145  و 02166520980 با همکاران ما تماس حاصل کرده و یا از طریق لینک  تلگرام  با مشاورین ما، صحبت و سوالات خود را مطرح نمایید.


اصلاح طرح لبخند

 


اصلاح طرح لبخند در کلینیک تخصصی ارتودنسی


اصلاح طرح لبخند در کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر داودیان

برای اصلاح طرح لبخند روش‌های مختلفی وجود دارد، متخصص ارتودنسی بعد از معاینه لبخند شما و مشخص کردن مشکلات و بر اساس تشخیص، یک یا ترکیبی از درمان‌های زیر را برای شما در نظر می‌گیرد:

  •  ارتودنسی
  • سفید کردن دندان
  • اصلاح لبخند لثه‌ای(افزایش طول تاج)
  • جایگزینی دندان‌های پر شده با آمالگام یا مواد رنگ دندان
  •  روکش کردن دندان شکسته
  • بریج و ایمپلنت دندان‌های از دست رفتههماهنگ کردن دندان‌ها با درمان ارتودنسی

درمان ارتودنسی چیزی بیش از صاف کردن دندان‌های کج و نامرتب است. در حقیقت امروزه درمان مشکلات مربوط به دیپ بایت، کراس بایت، طرح لبخند نامناسب و فرورفتگی یا جلوآمدگی چانه از طریق درمان‌های ارتودنسی امکان‌پذیر است. در حقیقت قرارگیری دندان‌ها در موقعیت مناسب و ایجاد هماهنگی در موقعیت فک از عوامل کلیدی در دستیابی به سلامت بلند مدت در ارتباط با وضعیت دهان و دندان است. امروزه از تکنیک‌ها و مواد مختلف ارتودنسی برای درمان بیمار به سادگی و راحتی بیشتر در مقایسه با گذشته استفاده می‌شود. به این ترتیب بسیاری از والدین از نحوه درمان ساده و بدون مشکل ارتودنسی در مقایسه با گذشته متعجب خواهند شد!

هماهنگ کردن دندان‌ها با درمان ارتودنسی

 

استفاده از پلاک ارتودنسی شفاف پلاستیکی

ارتودنسی نامرئی

در یکی از این روش‌های درمان از چند پلاک ارتودنسی شفاف پلاستیکی ساخته شده به صورت سفارشی به نام ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین در دهان بیمار استفاده می‌شود. در این حالت پلاک‌های متحرک طراحی شده سیم‌های فلزی یا براکت ندارند. در ادامه بیمار می‌تواند پلاک را برای مدت کوتاه از دهان خود خارج کند و به این ترتیب غذا خوردن و مسواک زدن آن‌ها در مقایسه با زمانی که از بریس‌های قدیمی استفاده می‌شود، ساده‌تر خواهد بود. به هر حال توجه داشته باشید این ابزارها می‌بایست حداقل برای 22 ساعت در دهان فرد قرار داشته باشند.

لازم به ذکر است، اگر مشکلات دندان و فک جدی باشد، ارتودنسی نامرئی جوابگو نبوده و باید از روش‌های معمول ارتودنسی، مانند ارتودنسی متحرک و ثابت استفاده نمود.
روشهای ارتودنسی زیبایی ثابت با براکت های سرامیکی

این نوع از سیستم بریس برای تغییر موقعیت دندان‌های کج شده یا ناهماهنگ مورد استفاده قرار می‌گیرد. این روش یک انتخاب عالی برای افرادی است که نیاز به اصلاح شرایط دندان‌های خود داشته، اما تمایلی به دیده شدن محسوس دندانهای خود ندارند.

در این حالت از براکت‌ها و سیم‌های کوچک به رنگ دندان (یا سفید رنگ) برای اصلاح موقعیت دندان‌ها در دهان بیمار استفاده می‌شود تا به این ترتیب ابزارهای ارتودنسی با بقیه دندان‌ها از نظر ظاهری حداکثر هماهنگی را داشته باشند. این ابزارها به‌طور کامل شفاف نبوده و مشاهده آن‌ها برای شما و سایرین تا حدودی امکان‌پذیر است. اما به هر حال جلب توجه این ابزارها در مقایسه با انواع مختلف براکت‌های فلزی بسیار کمتر است. در حقیقت این نوع ابزارها شفاف‌تر از ابزارهای عادی استفاده شده برای درمان ارتودنسی هستند.


وش‌های ارتودنسی زیبایی ثابت با براکت های سرامیکی

 


درمان مشکلات دندانی با بریس شفاف و پنهان

رفع مشکلات توسط بریس شفاف

به این ترتیب باید بیان کرد این ابزارها یک نوع بریس شفاف و پنهان هستند که برای درمان مشکلات زیر مورد استفاده قرار می‌گیرند:

 

سفید کردن دندان ها توسط بلیچینگ

بلیچینگ دندان‌ها یک روش موثر برای سفید کردن رنگ طبیعی دندان بدون برداشتن سطح رویی آن می‌باشد. در این حالت امکان تغییر رنگ کامل دندان وجود ندارد، اما این روش می‌تواند رنگ فعلی دندان را تا حدودی سفید نماید. توجه داشته باشید دندان‌ها ممکن است به سادگی کدر شده و به خاطر افزایش سن یا عادت‌های نامناسب دچار تغییر رنگ شوند. علاوه بر این همواره ممکن است در سطح دندان به خاطر مصرف مواد غذایی و نوشیدنی‌های مختلف همچون چای، قهوه، شراب قرمز، و انگور سیاه، لک ایجاد شود. سیگار کشیدن یکی از عوامل دیگری است که می‌تواند باعث لک شدن دندان‌ها شود.


سفید کردن دندان ها

 


سفید کردن دندان در مطب و منزل

سفید کردن دندان ها در مطب و منزل

سفید کردن حرفه‌ای دندان‌ها یا بلیچینگ در مطب رایج‌ترین روش مورد استفاده برای سفید کردن دندان‌ها است. طول مدت درمان در این حالت معمولا در حدود دو تا سه هفته است. علاوه بر این بیمار می‌تواند از تری‌های سفید کننده در خانه استفاده کرده و به‌طور منظم این تری ها را به مدت 30 دقیقه تا یک ساعت در هر بار بر روی دندان‌های خود قرار دهد.سفید کردن دندان با لیزر (Power Bleaching)

امروزه از لیزر برای سفید کردن دندان‌ها استفاده می‌شود. این درمان در مطب دندان‌پزشک انجام شده و در آن پرتو یا نور لیزر به دندان‌ها تابانده می‌شود. به این ترتیب دندان‌پزشک مواد شیمیایی استفاده شده برای بلیچینگ را فعال می‌نماید. تغییر رنگ دندان‌ها با این روش با سرعت بسیار بیشتر امکان‌پذیر است. به این ترتیب سفید کردن دندان‌ها با لیزر می‌تواند پنج یا شش پرده، دندان‌ها را روشن‌تر کند.


سفید کردن دندان با لیزر

 


ترمیم لثه برای لبخند زیبا

ترمیم لثه

ترمیم لثه یک روش ساده و ایمن است که در آن از تکنولوژی لیزر برای بازیابی اعتماد به نفس بیمار در ارتباط با طرح لبخند استفاده می‌شود. این درمان می‌تواند مشکلات مربوط به عدم هماهنگی بین بخش‌های مختلف لثه را برطرف کرده یا بافت لثه اضافی را با برداشتن بخش اضافی آن درمان کند. این درمان فرآیند بهبودی سریع دارد و نتایج آن بلافاصله قابل مشاهده است. همچنین از این درمان می‌توان به همراه سایر روش‌های درمان زیبایی همچون روکش پرسلن برای دستیابی به نتایج بهتر نیز استفاده کرد.خدمات طرح لبخند

در این کلینیک خدمات درمانی لازم برای اصلاح طرح لبخند لثه‌ای یا لبخند گوشتی نیز به افراد متقاضی ارائه می‌شود. در اصطلاح به این درمان اصلاح ظاهر لثه، جراحی ژینژیوال، جراحی لثه، تغییر شکل لثه، یا افزایش طول تاج دندان نیز گفته می‌شود. به این ترتیب درمان با این روش در این کلینیک می‌تواند باعث افزایش طول تاج دندان (بخش قابل مشاهده دندان در دهان) در مقایسه با خط لثه شود.

علیرغم این که درمان با این روش نسبتاً بدون درد می‌باشد، نتایج آن به سرعت مشاهده شده و دائمی خواهد بود.

ترمیم لبخند لثه ای برای داشتن لبخنی زیبا

 


پر کردن دندان با مواد همرنگ دندان

پر کردن دندان با مواد همرنگ دندان

یکی از روش‌های درمان زیبایی استفاده از مواد همرنگ دندان یا کامپوزیت ها برای پر کردن دندان‌ها است که می‌تواند جایگزین مناسب برای پرکردگی دندان با جیوه و نقره (آمالگام) باشد. به این ترتیب تشخیص پر کردن دندان برای سایر افراد تقریباً غیر ممکن خواهد بود. در حقیقت مواد استفاده شده برای پر کردن دندان در این حالت دقیقاً با رنگ دندان هماهنگی داشته و به سختی قابل تشخیص می‌باشند. به همین خاطر امروزه از این روش برای بازیابی دندان‌های دچار پوسیدگی استفاده می‌شود.

 


روکش دندان

روکش دندان نه تنها می‌تواند وضعیت کامل دهان فرد را بازیابی کند، بلکه علاوه بر این یک درمان زیبایی برای جایگزین کردن دندان‌های آسیب دیده می‌باشد. در حقیقت اکثر روکش‌ها کل سطح باقیمانده از دندان را بر روی خط لثه می‌پوشانند. علاوه بر این روکش دندان علاوه بر همرنگ دندان بودن می‌تواند از دندان‌های ضعیف شده به خاطر پوسیدگی حفاظت کرده یا دندان‌های دچار آسیب‌دیدگی شدید به خاطر شکستگی یا ترک خوردگی را ترمیم نماید.

مواد جدید مورد استفاده برای ساخت روکش بسیار طبیعی هستند. برای ساخت این روکش‌ها از فلز استفاده نمی‌شود و با توجه به ظرافت آن‌ها، عادت کردن بیمار به استفاده آن‌ها در مدت زمان به نسبت کوتاه امکان‌پذیر خواهد بود.


روکش دندان

 


بریج یک ابزار ترمیم ثابت برای جایگزینی یک یا چند دندان از بین رفته در دهانبریج دندان

مشابه روکش، بریج یک ابزار ترمیم ثابت است که امکان خارج کردن آن از دهان وجود ندارد. بریج دندان معمولا برای جایگزینی یک یا چند دندان از بین رفته در دهان استفاده می‌شود. به این ترتیب بریج می‌تواند فاصله ایجاد شده بین دندان‌های سالم را بپوشاند. بریج دندان از سه قطعه تشکیل شده که عبارت از دندان مصنوعی و دو روکش در دو انتهای بریج است که روی دندان‌های سالم مجاور قرار گرفته و دندان مصنوعی را در محل نگه می‌دارد. اندازه بریج معمولاً مشابه دندان‌های عادی است. در ادامه بریج بر روی دندان‌های مجاور در دو طرف فضای خالی قرار گرفته و در محل چسبانده می‌شود. برای این کار لازم است تغییرات مشخص در دندان‌های دو طرف فضای خالی ایجاد شده و این دندان‌ها برای کار گذاشتن بریج آماده شوند. سپس بریج به صورت محکم در محل قرار خواهد گرفت.

 


ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان یک روش مناسب برای بیمارانی است که یک یا چند دندان خود را از دست داده‌اند. ایمپلنت دندان می‌تواند به صورت کامل ساختار یک دندان طبیعی (شامل بخش ریشه) را بازیابی کرده و به این ترتیب به حفظ سلامت استخوان فک و شرایط دندان کمک کند. ایمپلنت دندان به بیمار امکان می‌دهد به سادگی غذا خورده، لبخند بزند و سلامت دهان و دندان‌های خود را مشابه قبل رعایت نماید. در حقیقت، بسیاری از بیماران در هنگام استفاده از ایمپلنت با گذشت مدت زمان مشخص، از دست دادن دندان خود را فراموش خواهند کرد.


ایمپلنت دندان یک روش مناسب برای دندان از دست رفته  

 


  تلگرام

 

: #522
تاریخ انتشار : یکشنبه, 23 آبان 1395 15:15
تعداد بازدید کننده : 5576
لبخند زیبا با اصلاح طرح لبخند (ارتودنسی، ایمپلنت، بریج، سفید کردن دندان) 10 out of 10 based on 2 ratings. 5576 user reviews.
2 | 0
چاپ ارسال به دوستان
“ لبخند زیبا با اصلاح طرح لبخند (ارتودنسی، ایمپلنت، بریج، سفید کردن دندان) ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل