دریافت نرم افزار موبایل

ریتینر ثابت ارتودنسی

نگهدارنده های ثابت ارتودنسی در قیاس نگهدارنده های متحرک ارتودنسی ضمن کنترل دقیقتر موقعیت دندانها به لحاظ اقتصادی نیز در دراز مدت مقرون به صرفه تر هستند.

 ریتینر ثابت (فیکس ریتینر)

ریتینر ثابت (فیکس ریتینر) سیم نازک غیر فعالی است که به پشت (سطح زبانی) ثنایاها چسبانده می شود. بیمار نمی تواند نگهدارنده ثابت را بردارد. این ریتینر ها به صورت اختصاصی هر بیمار فرم داده می شوند تا به خوبی دندانها را در موقعیت خود نگه دارند. بعد از چند روز شما اساسا” فراموش می کنید که این سیم ها داخل دهانتان هستند.
ما استفاده از ریتینرهای ثابت را ترجیح می دهیم. نگهدارنده های ثابت در قیاس نگهدارنده های متحرک ضمن کنترل دقیقتر موقعیت دندانها، به لحاظ اقتصادی نیز در دراز مدت مقرون به صرفه تر هستند. اگرچه به طور معمول دست کم تا گذشت یکسال از زمان کشیدن دندانهای عقل ، ریتینر ثابت مورد نیاز است ولی توصیه می گردد تا پایان عمر باقی بمانند. تا وقتی که بهداشت ریتینرها به درستی رعایت گردد، شما می توانید آنها را داخل دهان نگهدارید.

هیچ اطمینانی وجود ندارد که دندانهای شما با خارج نمودن فیکس ریتینر مرتب بمانند. اگر هم تصمیم به درآوردن ریتینر ثابت گرفتید می بایست دست کم از ریتینر شفاف ، شب ها استفاده نمایید. دندانها در طول زندگی ما جابجا می شوند و ریتنشن یک مقوله دراز مدت است.

 در صورت حذف ریتینر ثابت بهتر است رییتینر شفاف استفاده شود

 


باید بین ریتینر ثابت و دندان به خوبی نخ دندان ارتودنسی کشیده شود

ریتینرهای ثابت ممکن است به دلیل سختی رعایت بهداشت سبب جلب جرم و التهاب لثه گردند. بیماران می بایست همانند براکت های ارتودنسی از نخ دندان ارتودنسی جهت تمیز کردن بین دندانها و ریتینر استفاده کنند.
نگهدارنده ثابت می تواند بشکند یا دچار اعوجاج گردد، در صورتیکه با دندانهای جلویی غذاهای سفت گاز گرفته شود. از اینرو در خوردن مواردی نظیر تکه های یخ، میوه های هسته دار، نان خشک، آب نبات های سخت و ... مراقب باشید و از گاز گرفتن هر خوراکی از قبیل خیار، سیب، ساندویچ و ... با دندانهای جلو بپرهیزید.گاز گرفتن غذاهای سفت باعث شکستن ریتینر ثابت می گردد

 


شکستن ریتینر ثابت می تواند خیلی سریع سبب جابجایی دندانی گردد

چنانچه ریتینر ثابت شما دچار شکستن یا لق شدن گردید با مطب ما به شماره ۶۶۵۲۰۹۸۰ تماس حاصل نمایید تا وقت ملاقاتی فوری جهت تعمیر آن گذاشته شود. در این فاصله اگر به شما ریتینرهای شفاف نیز داده شده است آنها را ۲۴ ساعت شبانه روز داخل دهان بگذارید تا از جابجایی دندانها حتی الامکان جلوگیری شود. به علاوه تعمیر شکستگی ریتینر ثابت مستلزم پرداخت هزینه اضافه می باشد لذا از آن نهایت مراقبت را به عمل آورید.

 


تلگرام
: #39
تاریخ انتشار : سه شنبه, 29 اسفند 1391 0:00
تعداد بازدید کننده : 15510
ریتینر ثابت ارتودنسی 1 out of 10 based on 1 ratings. 15510 user reviews.
0 | 0
چاپ ارسال به دوستان
شما این مطلب را ارسال خواهید کرد:
ریتینر ثابت ارتودنسی
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
“ ریتینر ثابت ارتودنسی ”

نظرات

bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال