فواید ارتودنسی

ارتودنسی یکی از جامعترین و غیرتهاجمی ترین روش های درمانی اختلالات فکی می باشد. از آنجا که ما برای بقا به غذا نیاز داریم، عضلات و مفاصل فک اغلب خود را به جبران موقعیت ناصحیح دندانها برای ایجاد حداکثر قابلیت ماضغه هماهنگ می کنند، اگر چه این امر در دراز مدت آسیب جدی آنها را به همراه داشته باشد. از اینرو داشتن دندانهای مرتب عضلات مفاصل را در موقعیت صحیح خود حفظ نموده و از بروز عوارضی نظیر صدای فک، درد مفصلی، میگرن و ناراحتی های شبانه (نظیر نفس تنگی حین خواب) جلوگیری می کند.


ظاهر زیباتربهداشت آسانتر دهانعملکرد بهتر دهانارتودنسی سبب افزایش زیبایی و اعتماد به نفس می شود.


فواید ارتودنسی و  افزایش اعتماد به نفس
مشهود ترین فواید ارتودنسی بهبود ظاهر بیمار با به دست آوردن لبخندی زیباتر و دلنشین می باشد. داشتن لبخندی زیبا و عریض بی تردید اثرات محسوسی بر بهبود احساس انسان نسبت به خود داشته و اعتماد به نفس و موفقیت بیشتری را برای او در زمینه های شخصی، حرفه ای و اجتماعی به ارمغان می آورد.
در نظر گرفتن مزایای نامبرده ارزش تحمل صرف وقت و هزینه درمان ارتودنسی را به خوبی دارد و به همین دلیل طی یکی دو دهه گذشته میل عمومی به ارتودنسی افزایش چشمگیری داشته است.
 

بهداشت آسانتر دهان و دندان

دندانهای ردیف تنها جذاب تر نیستند، بلکه راحت تر نیز تمیز می شوند. دندانهای مرتب فضایی برای گیر کردن خرده های غذایی و ایجاد پلاک دندانی و پوسیدگی ندارند. به علاوه کیس های شدید ارتودنسی با استقرار دندانها در موقعیت ناصحیح می توانند ریسک تحلیل لثه و نسج نرم را افزایش داده و زمینه ایجاد بیماری های پریودنتال را افزایش دهند.

برخی مال اکلوژن ها نظیر جلو بودن زیاده از حد دندانهای بالا احتمال شکستن دندانها را در جریان سوانح افزایش می دهند. بنابراین عقب بردن و ردیف کردن آنها ریسک آسیب این دندانها را بالاخص در سنین پر حادثه کودکی و نوجوانی کاهش می دهد.


ارتودنسی سبب بهداشت آسانتر دهان و دندان می گردد.

 

 


ارتودنسی سبب عملکرد بهتر دهان می گردد.
عملکرد صحیح دهان همراه با ارتودنسی

ارتودنسی یکی از جامعترین و غیرتهاجمی ترین روش های درمانی اختلالات فکی می باشد. از آنجا که ما برای بقا به غذا نیاز داریم، عضلات و مفاصل فک اغلب خود را به جبران موقعیت ناصحیح دندانها برای ایجاد حداکثر قابلیت ماضغه هماهنگ می کنند، اگر چه این امر در دراز مدت آسیب جدی آنها را به همراه داشته باشد. از اینرو داشتن دندانهای مرتب عضلات مفاصل را در موقعیت صحیح خود حفظ نموده و از بروز عوارضی نظیر صدای فک، درد مفصلی، میگرن و ناراحتی های شبانه (نظیر نفس تنگی حین خواب) جلوگیری می کند. 

رفع مشکلات جویدن غذا توسط ارتودنسی

بسیاری از بیماران از مشکل جویدن غذا ناشی از نامرتب بودن دندانها رنج می برند. اگرچه به دلیل پیدایش تدریجی این مشکل در گذر زمان، اغلب گمان می کنند امری طبیعی است و به آن عادت می کنند ولی اینگونه نیست. درمان های ارتودنسی با ردیف نمودن دندانها به افزایش قابلیت آنها در انجام وظیفه اولیه شان که همان جویدن غذا می باشد کمک می کنند.

ارتودنسی ممکن است به بهبود جویدن غذا کمک کند

 


ارتودنسی ممکن است به بهبود تکلم و صحبت کردن کمک کند

ادای صحیح حروف توسط ارتودنسی

از جمله دیگر فواید ارتودنسی به ادای صحیح تر برخی حروف نیز کمک می کند. به عنوان مثال در برخی مشکلات شدید دندانی- فکی ادای "س" یا "ز" با مشکل همراه می باشد (تکلم نوک زبانی). در این موارد، درمان ارتودنسی با بستن شکاف عمودی و افقی بین دندانهای جلویی بالا و پایین ممکن است دست کم تا حدودی مشکل را کاهش دهد.

 


تلگرام
: #16
تاریخ انتشار : سه شنبه, 29 اسفند 1391 0:00
تعداد بازدید کننده : 15822
فواید ارتودنسی 1 out of 10 based on 1 ratings. 15822 user reviews.
0 | 0
چاپ ارسال به دوستان
“ فواید ارتودنسی ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل