نشست تخصصی کاربرد بالینی مینی اسکرو در درمان ارتودنسی بیماران اپن بایت و کلاس III برگزار گردید

کد خبر : #449
تاریخ انتشار : دوشنبه, 14 اردیبهشت 1394 13:00
این همایش مورخ دهم اردیبهشت نود و چهار در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار گردید. موضوع این نشست علمی، کاربرد بالینی مینی اسکرو در درمان ارتودنسی بیماران اپن بایت و کلاس III بود.

برگزار کنندگان
دکتر کاظم دالایی، دکتر سهیل سالاری، دکتر فرزین اصلانی
دکتر کاظم دالایی دبیر نشست کمیته علمی انجمن ارتودنتست های ایران بودند. دکتر سهیل سالاری، مسؤولیت اجرایی و دکتر فرزین اصلانی مسؤولیت ثبت نام این همایش را بر عهده داشتند.


 


 

دستور جلسه
دکتر علی مشجری، دکتر امین شیروانی
نشست کمیته علمی انجمن ارتودنتیست های ایران پنجشنبه ۱۰ اردیبهشت نود و چهار از ساعت ۱۶ لغایت ۲۳ با حضور ۶۰ متخصص ارتودنسی در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار گردید. دکتر کاظم دالایی دبیر علمی برگزاری این نشست بودند که به دلیل مأموریت خارج کشور دانشگاهی حضور نیافتند. دکتر علی مشجری به نیابت از ایشان دستور جلسه را "کاربرد بالینی مینی اسکرو در درمان ارتودنسی بیماران کلاس III و اپن بایت" عنوان نمودند.
در ادامه به روال نشست های پیشین کمیته علمی انجمن، دکتر امین شیروانی به معرفی سخنرانان و مدیریت بحث علمی گروهی پرداختند. این نشست علمی در قالب دو پانل دو ساعته (پانل اپن بایت و پانل کلاس III) به شرح ذیل برگزار گردید.


مروری بر کتب و مقالات
دکتر محمدرضا بدیعی
دکتر محمدرضا بدیعی در ابتدا به معرفی کاربردهای بالینی مینی اسکرو در درمان ارتودنسی بیماران پرداختند. ایشان برای این منظور از رفرنس های متعددی شامل تکست و مقالات با عنوان مرجع کمک گرفته بودند.

 

 کاربرد بالینی مینی اسکرو در درمان ارتودنسی بیماران اپن بایت
دکتر سید محمدرضا صفوی
دکتر سید محمدرضا صفوی سه کیس اپن بایت که با کمک مینی اسکرو توسط ایشان تحت درمان ارتودنسی قرار گرفته بود را به جزئیات معرفی و تحلیل نمودند.

 


تجلیل اساتید پیش کسوت ارتودنسی
دکتر محمد حاجی قدیمی
دکتر محمد حاجی قدیمی پیشکسوت ارتودنسی و استاد بازنشسته بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی شهید بهشتی در این نشست علمی مورد تجلیل قرار گرفتند. دکتر مهتاب نوری -رئیس هیأت مدیره انجمن ارتودنسی- تندیس یادبودی را خدمت ایشان تقدیم کردند. در ادامه شاگردان و همکاران سابق دکتر حاجی قدیمی از جمله دکتر حسین روانمهر، دکتر عبدالرحمن شوکت بخش، دکتر لادن اسلامیان، دکتر محمد فراهانی و دکتر علی مشجری به بیان خاطراتی از ایشان پرداخته و از زحمات این استاد پیش کسوت قدردانی نمودند.

 


 

استراحت و پذیرایی
بین دو پانل جهت تنفس و استراحت شرکت کنندگان به مدت نیم ساعت پذیرایی مختصری بعمل آمد. همچنین در این فاصله همکاران ارتودنتیست با یکدیگر عکس های یادگاری گرفتند.

 


کاربرد بالینی مینی اسکرو در درمان ارتودنسی بیماران کلاس III
دکتر سیدمحمدرضا صفوی
دکتر سید محمدرضا صفوی تصاویر قبل و بعد چند کیس کلاس III که توسط ایشان درمان شده بودند را به نمایش گذاشته و به تحلیل جزئیات مکانیک های درمانی و نتایج بدست آمده پرداختند.دکتر عبدالرضا جمیلیان
دکتر عبدالرضا جمیلیان چند کیس کلاس III که توسط خودشان تحت درمان قرار گرفته بود را در قالب تصاویر قبل و بعد ارتودنسی ارائه نمودند. ایشان برای درمان این بیماران از یک روش ابداعی که در یک مجله بین المللی نیز به چاپ رسیده بود استفاده کرده بودند.

 


بحث گروهی
علاوه بر بحث هایی که در خلال سخنرانی ها بین حاضرین و سخنران انجام می شد در یک بخش مجزا پس از خاتمه سخنرانی ها وقتی در نظر گرفته شده بود تا شرکت کنندگان دیدگاه ها و ابهامات خود را پیرامون کیس ها و روش های درمانی عنوان شده ابراز کنند. دکتر عبدالرحمن شوکت بخش، دکتر محمد فراهانی، دکتر مهدی کاشانی، دکتر بهراد تنباکوچی، دکتر ابراهیم مهر پرور، دکتر مهدی روادگر، دکتر علی مشجری و دکتر مسعود داوودیان از جمله کسانی بودند که در بحث گروهی شرکت فعال داشتند.

 

 دیدگاه دکتر اصغر عبادی فر
دکتر اصغر عبادی فر، رئیس مرکز توسعه هماهنگی و ارزیابی تحقیقات وزارت بهداشت، میهمان افتخاری این نشست بودند. ایشان ضمن ابراز خرسندی از نخستین حضور خود در این همایش علمی نقاط قوت ذیل را پیرامون شیوه برگزاری نشست های کمیته علمی برشمردند:
  • ارائه مضامین علمی کاربردی ارتودنسی بر خلاف کنگره های تخصصی سالیانه
  • ارج نهادن به مقام اساتید و تجلیل از پیشکسوتان ارتودنسی
  • نظم و کیفیت اجرایی نشست ها

 


بررسی سازوکار برگزاری نشست های کمیته علمی انجمن
در انتها برای رسیدن به سازوکاری دقیق تر و همه گیر پیرامون نحوه برگزاری نشست های آتی کمیته علمی انجمن مباحثی توسط دکتر مهتاب نوری -رئیس هیأت مدیره انجمن- ، دکتر مسعود داودیان -دبیر کمیته علمی انجمن-، دکتر علی مشجری و دکتر ابراهیم مهرپرور مطرح گردید. همچنین از تمامی ارتودنتیست ها که متمایل به همکاری با کمیته علمی انجمن ارتودنتیست های ایران هستند رسما دعوت بعمل آمد که همکاری خود را در قالب ارسال ایمیل به [email protected] اعلام نمایند.