اعتراض شدید انجمن دندانپزشکان عمومی ایران به عدم پرداخت حق بیمه تکمیلی ارتودنسی به...

اعتراض شدید انجمن دندانپزشکان عمومی ایران به عدم پرداخت حق بیمه تکمیلی ارتودنسی به دندانپزشکان عمومی 1 out of 10 based on 1 ratings. 1065 user reviews.
0 | 0
کد خبر : #294
تاریخ انتشار : سه شنبه, 15 مهر 1393 8:17
تعداد بازدید کننده : 1065
چاپ ارسال به دوستان
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران نسبت به تصویب قانون عدم پرداخت بیمه تکمیلی ارتودنسی به دندانپزشکان عمومی اعتراض کرد.
انجمن دندانپزشکان عمومی ایران نسبت به عدم اختصاص حق بیمه تکمیلی ارتودنسی به دندانپزشکان عمومی در شهر هایی که متخصص ارتودنسی وجود دارد اعتراض کرد

انجمن دندانپزشکان عمومی ایران یکبار دیگر با انتشار بیانیه ای شدید اللحن از اعتراض دیرین خود نسبت به عدم دسترسی دندانپزشکان عمومی به درمان های ارتودنسی ثابت پرده برداشت. در تعرفه ارتودنسی بیمه‌های تکمیلی شرایط پرداخت هزینه به بیمار اینطور بیان شده است:
"هزینه ارتودنسی به همکاران دندانپزشک عمومی فقط در شهرستان هایی که متخصص ارتودنسی نیست پرداخت می گردد."
متن این اطلاعیه که در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره بین المللی انجمن ارتودنتیست های ایران منتشر شده است بدین شرح است:همکاران ارجمند
در پی اعتراض انجمن دندانپزشکان عمومی ایران به تصویب غیر اصولی و خلاف مصالح حرفه ای، صنفی و حقوق مسلم اعطاء حق بیمه تکمیلی ایمپلنت به دندانپزشکان عمومی، شاهد بوده ایم که همزمان با این اقدام در بخش ارتودنسی نیز همین اجحاف تأسف بار به دندانپزشکان عمومی وارد گردیده است.
در بخش ارتودنسی، دندانپزشک عمومی از درمان ارتودنسی حذف شده و با این اقدام حقوق علمی و حرفه‌ای وی مخدوش گردیده است و در واقع به خوابی که مدت ها برای حذف دندانپزشک عمومی از درمان ارتودنسی دیده شده بود، اقدام شده است.


عدم پرداخت حق بیمه تکمیلی ارتودنسی و ایمپلنت به دندانپزشکان عمومی

 بیمه تکمیلی ارتودنسی به دندانپزشکان عمومی در شهرهایی که متخصص ارتودنسی وجود دارد پرداخت نمی شود

در تعرفه ارتودنسی بیمه‌های تکمیلی شرایط پرداخت هزینه به بیمار اینطور بیان شده است:
"هزینه ارتودنسی به همکاران دندانپزشک عمومی فقط در شهرستان هایی که متخصص ارتودنسی نیست پرداخت می گردد."
این گونه نگارش آیین نامه اجرایی نشان دهنده یک تصور نادرست، در درک توانایی علم و دانش می باشد. عده‌ای برای داشتن مطب پررونق و درآمدهای کلان، درگاه علم و دانش را تخطئه کرده، تا به مقاصد مالی با حذف مکانیکی دندانپزشکان عمومی دست یابند. ملاک توانایی علمی و حقوقی که در تمام دنیا دندانپزشکان عمومی دارند متاسفانه در کشور ما برای حفظ منافع عده ای، بر آن خط بطلان کشیده شده است.
دندانپزشک عمومی می تواند ارتودنسی انجام دهد و در قبال درمان خود پاسخگو باشد. اگر اینچنین رویه ای در کشور در خصوص تعرفه درمان ارتودنسی اعمال شود هیچ چاره ای نیست جزء بر ملا کردن عواملی که صرفا با مقاصد مالی چنین تصمیمی گرفته اند و در آن، آنچه مطرح نیست مبانی علمی است که عموما به طور کاذب به آن متوسل می شوند.
ما مدت ها بود در مورد "ارتودنسی" سکوت کردیم ولی امروز اعتراضات خود را تا حصول به نتیجه ای عدالت محور با ارسال طومار و آغاز اقدامات اعتراضی ادامه خواهیم داد.

اعتراض انجمن دندانپزشکان عمومی ایران نسبت به عدم اختصاص تعرفه بیمه تکمیلی ارتودنسی به دندانپزشکان عمومی در شهرهایی که متخصص ارتودنسی وجود دارد

 

اعتراض انجمن دندانپزشکان عمومی ایران نسبت به عدم اختصاص بیمه تکمیلی ارتودنسی به دندانپزشکان عمومی در شهرهایی که ارتودنتیست دارند  
باید دید چه کسانی از کدام مرجع و نهاد این توافق نامه بیمه‌ای را امضا کردند، نام دندانپزشکانی که این توافق نامه را امضا کرده اند و انجمنی که به آن وابسته اند بزودی اعلام خواهیم کرد. اعتراض به بی عدالتی حق ماست. ما برای خدمت به مردم آموخته ایم .دندانپزشکان عمومی از هر طریق می توانند دانش خود را ارتقا دهند. ما برای احقاق حق خود ایستاده ایم.

جدول تعرفه ارتودنسی را بشرح ذیل اعلام می کنیم:

 

 


تعرفه ارتودنسی شرکت های بیمه برای دندانپزشک عمومی و متخصص

 

 

“ اعتراض شدید انجمن دندانپزشکان عمومی ایران به عدم پرداخت حق بیمه تکمیلی ارتودنسی به دندانپزشکان عمومی ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل