نشست هم اندیشی ریاست بنیاد ملی نخبگان با استادان برجسته دانشگاه ها و نخبه های فارغ...

نشست هم اندیشی ریاست بنیاد ملی نخبگان با استادان برجسته دانشگاه ها و نخبه های فارغ التحصیل دکترا برگزار می شود 1 out of 10 based on 1 ratings. 1187 user reviews.
0 | 0
کد خبر : #240
تاریخ انتشار : دوشنبه, 29 اردیبهشت 1393 0:00
تعداد بازدید کننده : 1187
چاپ ارسال به دوستان
مراسم هم اندیشی رئیس بنیاد ملی نخبگان با حضور وزرای بهداشت و علوم و جمعی از نخبگان فارغ التحصیل حول موضوع "اشتغال نخبگان" روز دوشنبه مورخ ۲۹ اردیبهشت ماه نود و سه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می گردد.


نشست هم اندیشی ریاست بنیاد ملی نخبگان با استادان برجسته دانشگاه ها و نخبه های فارغ التحصیل دکترا

دستور جلسه،

به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سید حسن حسینی معاون فرهنگی و امور نخبگان بنیاد ملی نخبگان گفت:‌ هدف از این نشست علاوه بر تبادل نظر و هم اندیشی موضوع مهم اشتغال نخبگان، تجدید دیدار و گفتگو میان استادان برجسته، استادیاران جوان و همچنین فارغ التحصیلان دکتری بنیاد ملی نخبگان می باشد.

دکتر سورنا ستاری، معاون علمی و فنآوری رئیس جمهور و دکتر سید حسن هاشمی، وزیر بهداشت نیز در این جمع حضور خواهند داست. دبیر شورای نخبگان بنیاد ملی نخبگان خاطرنشان کرد: موضوع این نشست اشتغال نخبگان تعیین شده است و قرار است تعدادی از استادان در این موضوع صحبت کنند.
زمان و محل برگزاری

مراسم هم اندیشی رئیس بنیاد ملی نخبگان با استادان برجسته دانشگاه ها و استادیاران جوان روز دوشنبه مورخ ۲۹ اردیبهشت ماه نود و سه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما از ساعت ۱۸ لغایت ۲۲ به صَرف شام برگزار می گردد.


مراسم هم اندیشی رئیس بنیاد ملی نخبگان با استادان برجسته دانشگاه ها و استادیاران جوان روز دوشنبه مورخ ۲۹ اردیبهشت ماه نود و سه در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می شود.  

 


دیدگاه سورنا ستاری رئیس بنیاد ملی نخبگان پیرامون اشتغال نخبگان  

دیدگاه رئیس بنیاد پیرامون اشتغال نخبگان

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور و رئیس بنیاد ملی نخبگان در نشست مشترک با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به تاکید رئیس‌جمهور در جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی و نخبه و ایجاد اشتغال برای آنها از طریق مراکزی همچون پارک فناوری پردیس اشاره کرد.

به گزارش روابط‌ عمومی بنیاد ملی نخبگان، دکتر سورنا ستاری با بیان اینکه یکی از حوزه های مفید و فعال برای اشتغال‌زایی در زمینه‌های دانش‌بنیان، حوزه ICT است، ادامه داد: بهترین دانشجوهای ما دانشجوهای کامپیوتر، الکترونیک، برق و مخابرات هستند بنابراین لازم است این افراد را ضمن شناسایی، پشتیبانی و حمایت درستی از ایشان داشته باشیم.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور گفت: سرمایه گذاری در جهت اشتغال زایی در حوزه ICT برای ما دارای اهمیت است، چرا که این حوزه کمترین میزان سرمایه گذاری را به ازاء تولید هر شغل می طلبد. از سویی فارغ التحصیلان این رشته در خارج از کشور که بستر فعالیت برایشان فراهم است، فعالیت های بی بدیلی دارند، به همین دلیل باید در داخل کشور بستر لازم را برای فعالیتشان فراهم کنیم.

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه در این بنیاد نیز، یکی از راه های ایجاد اشتغال برای نخبه‌ها توسعه ICT در نظر گرفته شده است، گفت: توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه ICT تنها با همکاری‌های تنگاتنگ و هماهنگ اعضاء هیات دولت با سایر وزارتخانه‌ها به ویژه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محقق خواهد شد.

دکتر سورنا ستاری افزود: عنایت دولت و وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به بخش خصوصی است. باید بسترهای لازم فراهم شوند تا بخش خصوصی با احساس امنیت کار کند و ما تنها حامی آنها باشیم، نه رقیبشان.

معاون علمی و فناوری رئیس‌جمهور همچنین با بیان اینکه در شرکت‌های دانش‌بنیان مهمترین سرمایه‌شان نیروی انسانی است، ادامه داد: یکی از سرمایه هایی که از آن غافل هستیم متخصصان ایرانی خارج از کشور هستند، افرادی که بسیار علاقه مندند تجربیات و یافته هایشان را در اختیار منابع داخل قرار دهند تا هر چه بیشتر موجب شکوفایی و پیشرفت حوزه‌های علمی، فناوری، اقتصاد و جامعه گردند.

 

 

رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به اینکه در این بنیاد نیز، یکی از راه های ایجاد اشتغال برای نخبه‌ها توسعه ICT در نظر گرفته شده است، گفت توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزه ICT تنها با همکاری‌های تنگاتنگ و هماهنگ اعضاء هیات دولت با سایر وزارتخانه‌ها به ویژه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات محقق خواهد شد.


سخنرانی دکتر مسعود داودیان در گردهمایی سالیانه نخبگان پیرامون اشتغال فارغ التحصیلان نخبه در عرصه های آموزش و تحقیق
دکتر مسعود داودیان نیز از دعوت شدگان به این نشست می باشد. ایشان حائز رتبه نخست آزمون رزیدنتی دندانپزشکی در سال ۱۳۸۳ هستند. در سال ۱۳۸۵ نیز در گردهمایی سالیانه نخبگان، مطالبی را پیرامون اشتغال نخبگان فارغ التحصیل در زمینه های آموزش و تحقیق عنوان نمودند.

 

“ نشست هم اندیشی ریاست بنیاد ملی نخبگان با استادان برجسته دانشگاه ها و نخبه های فارغ التحصیل دکترا برگزار می شود ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل