نشست نقد و بررسی علمی سیستم ارتودنسی دیمون برگزار می شود

نشست نقد و بررسی علمی سیستم ارتودنسی دیمون برگزار می شود 1 out of 10 based on 1 ratings. 1271 user reviews.
0 | 0
کد خبر : #166
تاریخ انتشار : شنبه, 16 آذر 1392 15:29
تعداد بازدید کننده : 1271
چاپ ارسال به دوستان
تهران- ایرنا- نشست نقد و بررسی علمی سیستم ارتودنسی دیمون با حضور ۵۰ متخصص ارتودنسی از سراسر کشور در سالن همایش ویژه برج میلاد برگزار می شود.
نشست نقد و بررسی سیستم ارتودنسی دیمون

[ایرنا] دکتر مسعود داودیان دبیر اجرایی برگزاری این نشست، روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا با بیان اینکه "سیستم دیمون از دسته براکت های ارتودنسی هستند که به جای استفاده از کش دور براکت ها، دارای در خودکار هستند" گفت: در نشست روز پنجشنبه ۲۱ آذر ماه، متخصصان حوزه، این سیستم را مورد بحث و بررسی قرار می دهند.

براکت نگین های فلزی یا سرامیکی هستند که بر روی دندان ها چسبانده می شوند تا با اعمال نیروی ارتودنسی به دندان ها، سبب ردیف شدن آنها شوند. به گفته داودیان مرتب کردن دندان ها در غالب موارد، نیازمند ارتودنسی ثابت به کمک براکت ها است.
داودیان تاکید کرد: در این جلسه گزارش کاملی از مطالعات و تحقیقات صورت گرفته در خصوص سیستم دیمون همراه با نقد موارد درمان شده داخلی با این مدل از براکت ها ارائه می شود.

به گفته وی، از اوائل دهه ۱۹۳۰ میلادی براکت هایی به بازار ارتودنسی معرفی شد که به جای استفاده از کش های دور براکت دارای درب هایی با قابلیت باز و بسته شدن اتوماتیک (سلف لیگیت) بودند. داودیان افزود: در آن سال ها چندان از این براکت ها استقبال نشد تا اینکه ظرف دو سه دهه اخیر باز شرکت های تولید کننده به سراغ ساخت انواع گوناگونی از این براکت ها رفته اند و در این میان نام سیستم "ˈدیمون" در عملکرد ارتودنسی داخل و خارج کشور زیاد به چشم می خورد.نشست نقد و بررسی سیستم ارتودنسی دیمون

 نشست نقد و بررسی سیستم ارتودنسی دیمون

این متخصص ارتودنسی با اشاره به این که درمان ارتودنسی با سلامت و زیبایی دندانها ارتباط دارد و براکت دیمون نسبت به براکت های معمولی قیمت به مراتب بالاتری دارد، افزود: به همین دلیل گروهی از متخصصان ارتودنسی در نشست روز ۲۱ آذرماه، به نقد و بررسی علمی این سیستم ارتودنسی و کارکرد آن می پردازند.

وی افزود: همچنین دراین کنفرانس علمی به منظور کسب دیدگاه های متخصصان خارجی نسبت به این نوع سیستم های ارتودنسی، نظرات چند نفر از آنها که در کشورهای دیگر مقیم هستند، نیز در قالب ویدئو کنفرانس ارائه می شود.“ نشست نقد و بررسی علمی سیستم ارتودنسی دیمون برگزار می شود ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل