دندانپزشکان می توانند در زمینه ارتودنسی آموزش ببینند ولی ارتودنتیست نیستند!

دندانپزشکان می توانند در زمینه ارتودنسی آموزش ببینند ولی ارتودنتیست نیستند! 10 out of 10 based on 1 ratings. 1290 user reviews.
1 | 0
کد خبر : #144
تاریخ انتشار : شنبه, 6 مهر 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 1290
چاپ ارسال به دوستان
گزارش گلوبال نیوز در مورد دندانپزشکانی که در قالب ارتودنتیست فعالیت می کنند نظر مخاطبین زیادی را به خود جلب کرده است که هنگام جستجوی درمانگر ارتودنسی چه سوالاتی باید بپرسند!
دندانپزشکان عمومی مهارت کافی برای درمان تخصصی ارتودنسی ثابت ندارند

گزارشگر گلوبال نیوز با الک استفن نوجوان ۱۸ ساله مصاحبه کرده است که دندانپزشک او برایش ارتودنسی ثابت انجام داده و گفته بود می تواند با هزینه ای پایین تر از پس درمان او برآید. حال آنکه او بعد از ۱۸ ماه، درمان را با اوربایت بیشتر و بهم ریختگی بیشتر دندانها خاتمه داد.
استفن گفت گمان می کرده که دندانپزشکش تخصص کافی دارا بوده و می تواند به او اطمینان کند. او نهایتا" می بایست دستگاههای ارتودنسی را توسط یک ارتودنتیست بردارد. البته پوشش خبر مشکل او توسط گلوبال نیوز به نتیجه ای مثبت انجامید و یک متخصص ارتودنسی در فدریکتون پیشنهاد داده که درمان ارتودنسی مجدد او را به رایگان انجام دهد.دندانپزشکان می توانند ارتودنسی یاد بگیرند ولی معمولا" آموزش ارتودنسی آنها به آخر هفته ها محدود می شود. حال آنکه متخصصین ارتودنسی یک دوره مستمر سه تا چهار ساله بیش از دندانپزشکان عمومی در دانشگاه تحصیل می کنند.متخصص ارتودنسی یک دوره سه ساله بیش از دندانپزشک عمومی در دانشگاه تحصیل می کند

 


استفاده از عناوین عضویت در انجمن های ارتودنسی


استفن تنها بیماری نیست که با این مشکل روبرو می شود. دکتر رون واک -متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری فک- در مصاحبه با گلوبال نیوز ضمن تأیید این مطلب که او نیز همین هفته بیماری داشته که در مراجعه به مطب او از روند درمان ارتودنسی نزد یک دندانپزشک عمومی نگرانی داشته است پیشنها کرد بیماران ارتودنسی می بایست به نکاتی قبل از درمان توجه نمایند:
در ابتدا باید بیمار به طور شفاف بپرسد که آیا درمانگر آنها تخصص تأیید شده ارتودنسی دارد یا خیر و اینکه آیا عضو انجمن دندانپزشکان کشور خود می باشد. او افزود متخصصین ارتودنسی مورد تأیید انجمن ارتودنسی هر کشور تنها کسانی هستند که به صورت رسمی، یک دوره تخصصی ارتودنسی چند ساله بیش از دندانپزشکان عمومی در دانشگاه سپری کرده اند.
متأسفانه اسامی انجمن هایی با نام های مشابه نظیر انجمن بین المللی ارتودنسی، بیماران را به دردسر هایی پر هزینه می اندازد. حال‌ آنکه عضویت در چنین انجمن هایی الزاما" گواه ارتودنتیست بودن نیست. به عبارت دیگر عضویت آنها در چنین انجمن هایی بر اساس اینکه در زمینه ارتودنسی آموزش آکادمیک دیده اند نبوده بلکه بر پایه درمانی است که گمان می کنند می توانند انجام دهند.دندانپزشکان هم می توانند ارتودنسی انجام دهند اما مگر آنکه در دانشگاه تخصص ارتودنسی گرفته باشند در این زمینه قابل اطمینان نیستند. آنها تنها مبالغی را صَرف گذرانده دوره های غیرآکادمیک کوتاه مدت و عضویت در انجمن های نامبرده می کنند.
وی در ادامه با تاکید دوباره بر گمراه کننده بودن عناوین عضویت در انجمن های مختلف ارتودنسی به بیماران توصیه کرد می توانند از طریق تماس با این انجمن ها بپرسند عضویت یک دندانپزشک در آنها به چه معنی است.آموزش غیرقانونی و غیر علمی ارتودنسی

 تماس مکرر تلفنی ولی بدون پاسخ

گزارشگر گلوبال نیوز تلاش بسیار کرد تا با دندانپزشکی که برای استفن ارتودنسی کرده بود ارتباط برقرار کند ولی متأسفانه هیچکدام از تماس ها پاسخ داده نشد.“ دندانپزشکان می توانند در زمینه ارتودنسی آموزش ببینند ولی ارتودنتیست نیستند! ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل