اعلام برائت شرکت تهران اتکال از هرگونه حمایت آموزش های غیر قانونی ارتودنسی

اعلام برائت شرکت تهران اتکال از هرگونه حمایت آموزش های غیر قانونی ارتودنسی 1 out of 10 based on 1 ratings. 1923 user reviews.
0 | 0
کد خبر : #139
تاریخ انتشار : شنبه, 23 شهریور 1392 0:00
تعداد بازدید کننده : 1923
چاپ ارسال به دوستان
شرکت تهران اتکال به مدیریت مهندس سعیدی در آستانه کنگره ارتودنسی ۹۲، هر گونه فعالیت غیرقانونی در زمینه آموزش ارتودنسی به دندانپزشکان عمومی را انکار می کند.

معرفی شرکت

شرکت تهران اتکال در سال ۱۳۷۹ با مدیریت مهندس سید محمد سعیدی تأسیس و فعالیت خود را در زمینه واردات مواد و دستگاههای پیشرفته دندانپزشکی آغاز نموده و از بدو فعالیت همواره تلاش نموده است با تحقیق، پیگیری و مشاوره با افراد متخصص نسبت به واردات محصولات دندانپزشکی دنیا از شرکت های معتبر تولیدکننده اقدام نماید.

در حال حاضر این شرکت نمایندگی انحصاری شرکت های Kurary ژاپن، Discuss Dental آمریکا، Kettenbatch آلمان، Ormco آمریکا، Morelli برزیل و بیش از ده کمپانی دیگر را داراست و در اکثر بخش های دندانپزشکی مانند ترمیمی، اندو، پریو، پروتز و ارتودنسی فعال می باشد.


شرکت ارتودنسی تهران اتکالسیستم ارتودنسی دیمون

اتهام شرکت

شرکت تهران اتکال در پاییز سال ۹۱ اقدام به انتشار پیامکی به دندانپزشکان دایر بر آموزش سیستم دیمون نمود. در ادامه نیز با برگزاری کلاس هایی غیرقانونی و به خدمت گرفتن یک مدرس متخصص ارتودنسی، دندانپزشکان عمومی را نسبت به انجام درمان ارتودنسی ثابت با این روش ترغیب نمود. این امر به همراه تغییر ناگهانی سیاست های مالی فروش این شرکت باعث رنجش خاطر اغلب ارتودنتیست ها گردید.موضع اخیر شرکت

 

باسمه تعالی
رئیس محترم انجمن ارتودنتیست های ایران
سرکار خانم دکتر مهتاب نوری

 

با سلام ضمن سپاس فراوان از سرکار عالی به عنوان نماینده جامعه تخصصی ارتودنسی کشور جهت دعوت برای رفع برخی سوءتفاهمات مابین شرکت تهران اتکال، وارد کننده محصولات ارتودنسی و انجمن ارتودنتیست های ایران و نیز ادای پاره ای توضیحات، پیرو برگزاری جلسه حضوری صورت پذیرفته با جناب آقای دکتر مسعود داودیان، لازم می داند نکاتی را جهت روشن شدن برخی از مسائل خدمتتان عرض نماید.

ابتدا در خصوص توضیح دلایل برگزاری کلاس هایی که "آموزش مدون و غیر قانونی ارتودنسی ثابت" توسط شرکت تهران اتکال خوانده شد به استحضار می رساند شرکت تهران اتکال تاکنون هرگز نسبت به برگزاری آموزش های غیرقانونی ارتودنسی ثابت در کشور اقدام ننموده و از این پس نیز نخواهد نمود و اصولا" انتشار اخبار برگزاری چنین آموزش هایی با نامی که خوانده شد توسط یکی از شرکت های همکار که خود در داخل و خارج از کشور به برگزاری کلاس های آموزش ارتودنسی مبادرت می کند منتشر گردیده و صحت ندارد و اصولا" برگزاری کلاس هایی از این نوع منافعی نیز برای شرکت تهران اتکالنخواهد داشت. این شرکت تنها در مواردی بنا به نیاز خریداران و نیز مسئولیت قانونی خود به عنوان شرکت وارد کننده، اقدام به برگزاری جلسات توجیهی چگونگی استفاده از سیستم دیمون نمود که محتوای مباحث مطرح شده در آن نه تنها ارتباط و تشابهی با آموزش ارتودنسی ثابت نداشت بلکه این شرکت به جهت رفع برخی از سوء تفاهمات و حساسیت هایی که همگی به خوبی از آن آگاهیم، از تنی چند از متخصصین ارتودنسی برای حضور و نظارت در جلسات دعوت نمود و این عزیزان تا ساعات پایانی چنین جلساتی نیز حضور داشتند. همچنین معرفی استفاده از سیستم دیمون، توسط متخصصین ارتودنسی و به شکل آکادمیک برگزار گردید و برای برگزاری این جلسات توجیهی، قبلا مجوز رسمی از طریق اداره کل تجهیزات پزشکی در کشور اخذ شد.
اعتقاد راسخ این شرکت آن است که آموزش ارتودنسی، علاوه بر نیاز به گذراندن پروتکل های آکادمیک و مدون در کشور، نیاز به سالیان متمادی تحصیل و کسب تجربه داشته و کسی با حضور در چند ساعت جلسه توجیهی برای یادگیری نحوه استفاده از محصولاتی که خریداری نموده است قادر به یادگیری ارتودنسی ثابت نبوده و نمی باشد. امید است توضیحات مذکور گامی درراستای روشن شدن این موضوع باشد. همچنین اعلام می نماید این شرکت تنها وارد کننده مجاز و قانونی محصولات ارتودنسی کمپانی Ormco آمریکا از جمله براکت های سلف لیگیت دیمون و Morelli برزیل بوده و بدیهی است که هیچ گونه مسئولیتی در قبال کیفیت و اصالت کالاهای وارد شده غیرمجاز و یا اکثرا تقلبی موجود در بازار را نخواهد داشت. طبیعتا" معیار اثبات نمایندگی یک شرکت در محصولات ارتودنسی، سایت اداره کل تجهیزات پزشکی می باشد که با مراجعه ارتودنتیست های محترم، اصالت ادعای "تنها نمایندگی انحصاری توزیع محصولات کمپانی های فوق الذکر" توسط شرکت تهران اتکال به اثبات خواهد رسید. این شرکت در گذشته نیز قصد داشت اطلاع رسانی گسترده ای در خصوص عرضه غیرقانونی و تقلبی سیستم ارتودنسی دیمون را از طریق مجاری قانونی انجام داده و با شرکت خاطی برخوردهای قانونی لازم را انجام دهد که طی توضیحات ارائه شده به جناب آقای دکتر داودیان، متاسفانه همکاری و پشتیبانی لازم از طرف هیئت مدیره قبلی انجمن ارتودنتیست های ایران برای برخورد با آن شرکت صورت نپذیرفت فلذا شرکت مذکور متاسفانه همچنان به عرضه غیرقانونی مواد و متریال ارتودنسی چینی و یا غیرقانونی با نام دیمون و Ormco آمریکا مبادرت می نماید.

در پایان شرکت تهران اتکال همچون گذشته دست همه عزیزانی که همواره با حمایت های خود در تمامی شرایط، ما را در عرضه بهترین محصولات ارتودنسی دنیا حمایت خواهند نمود به گرمی می فشارد و آمادگی کامل خود را برای همکاری های متقابل فی مابین اعلام می دارد.

با سپاس فراوان

شرکت تهران اتکال 1392/06/18

 “ اعلام برائت شرکت تهران اتکال از هرگونه حمایت آموزش های غیر قانونی ارتودنسی ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل