دکتر داودیان با عرض سلام وادب. احتراما پیرو فرمایش شما عکسهای...

دکتر داودیان با عرض سلام وادب. احتراما پیرو فرمایش شما عکسهای رادیوگرافی فک و نیم رخ صورت دخترم را جهت بررسی و اعلام نظر خدمتتان ارسال می نمایم . ممنون می شوم که محبت فرموده و پاسخ سوالم را بفرمایید. از لطف شما بی نهایت سپاسگزارم و توفیق روزافزون شما را از خداوند متعال خواستارم. دختر من متولد بهمن 79 است یکسال پیش متوجه شدیم که دندان 4 پایین(چپ) ایشان نهفته است لذا با جراحی اونو درآورند. بعد ایشون رو پیش چند تا متخصص ارتودنسی بردیم که متاسفانه مشاوره های متفاوتی داده اند از شما می خواهم اگه امکان داره لطف کنین و ما رو از سردرگمی نجات بدین. نظرات مختلف پزشکان یزدی: "1- بدون کشیدن هیچ دندانی ارتودنسی رو انجام بدیم.2- باید دندان 4 راست پایین ایشون نیز کشیده بشه و ارتودنسی انجام بشه. قالب گیری رو هم انجام دادند3- با توجه به اینکه فک پایینشون کمی بزرگ هست مرز بین ارتودنسی و جراحیه ولی در هر حال بازم ارتودنسی رو پیشنهاد دادند و گفتند که می تونین اصلا هم کاری نکنین چون مشکلشون خیلی تو زیبایشون تاثیر چندانی نداره . 4- با توجه به اینکه ایشون هنوز تو سن رشد هستند و فک پایینشون کمی بزرگ هست 6ماه الی یکسال صبر کنین تا رشد فک کامل بشه بعد ببینیم ارتودنسی به تنهایی کافیه یا نیاز به ارتودنسی و جراحی توام است. 5- فک ایشون دیگه قرار نیست رشدی داشته باشه ، بهتره زودتر دندان 4 راست پایین کشیده بشه و ارتودنسی انجام بشه برای شرایط ایشون اصلا جراحی رو پیشنهاد نمی کنم." آقای دکتر دخترم خیلی نگرانه و حسابی فکرش رو مشغول کرده.حیفشم میاد که یه دندون سالمشو بکشن چون دکتر بهش گفته که دندونهای عقلش هم احتمالا همگی نهفته اند و باید بعدا خارج شوند. خواهش می کنم نظر خودتونو بفرمایین . ممنون از لطفتون

سلام،

عکس های ارسالی رؤیت گردید. با توجه به رشد عمودی صورت و تمایل فک پایین به جلو به نظر می رسد جهت اطمینان از خاتمه رشد فک بهتر است تا اواخر دهه دوم زندگی صبر کرد. چنانچه در اقوام شما جلو بودن فک پایین به طرز محسوسی به چشم می خورد چنین تصمیمی بیشتر توصیه می گردد. از حیث درمان ارتودنسی صرفنظر از بحث خاتمه رشد در وضعیت موجود درمان ارتودنسی بدون کشیدن توصیه می گردد زیرا از یکسو در صورت رشد فک در آینده، امکان مداخله جراحی فک را بیشتر حفظ خواهد نمود و از سوی دیگر میزان بی نظمی دندانی ایشان در حد نیاز به کشیدن سه دندان دیگر نمی باشد. در خصوص فضای دندان نهفته کشیده شده از فک پایین نیز بسته به وضعیت استخوان باقیمانده می توان نسبت به بستن فضا و یا جایگزینی آن با ایمپلنت اقدام نمود. دندان های عقل ایشان باید در اواخر دهه دوم زندگی کشیده شوند.

با سپاس،

دکتر مسعود داودیان،

متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک در تهران


یکشنبه, 14 اردیبهشت 1393 16:59
تعداد بازدید کننده : 2761
دکتر داودیان با عرض سلام وادب. احتراما پیرو فرمایش شما عکسهای رادیوگرافی فک و نیم رخ صورت دخترم را جهت بررسی و اعلام نظر خدمتتان ارسال می نمایم . ممنون می شوم که محبت فرموده و پاسخ سوالم را بفرمایید. از لطف شما بی نهایت سپاسگزارم و توفیق روزافزون شما را از خداوند متعال خواستارم. دختر من متولد بهمن 79 است یکسال پیش متوجه شدیم که دندان 4 پایین(چپ) ایشان نهفته است لذا با جراحی اونو درآورند. بعد ایشون رو پیش چند تا متخصص ارتودنسی بردیم که متاسفانه مشاوره های متفاوتی داده اند از شما می خواهم اگه امکان داره لطف کنین و ما رو از سردرگمی نجات بدین. نظرات مختلف پزشکان یزدی: "1- بدون کشیدن هیچ دندانی ارتودنسی رو انجام بدیم.2- باید دندان 4 راست پایین ایشون نیز کشیده بشه و ارتودنسی انجام بشه. قالب گیری رو هم انجام دادند3- با توجه به اینکه فک پایینشون کمی بزرگ هست مرز بین ارتودنسی و جراحیه ولی در هر حال بازم ارتودنسی رو پیشنهاد دادند و گفتند که می تونین اصلا هم کاری نکنین چون مشکلشون خیلی تو زیبایشون تاثیر چندانی نداره . 4- با توجه به اینکه ایشون هنوز تو سن رشد هستند و فک پایینشون کمی بزرگ هست 6ماه الی یکسال صبر کنین تا رشد فک کامل بشه بعد ببینیم ارتودنسی به تنهایی کافیه یا نیاز به ارتودنسی و جراحی توام است. 5- فک ایشون دیگه قرار نیست رشدی داشته باشه ، بهتره زودتر دندان 4 راست پایین کشیده بشه و ارتودنسی انجام بشه برای شرایط ایشون اصلا جراحی رو پیشنهاد نمی کنم." آقای دکتر دخترم خیلی نگرانه و حسابی فکرش رو مشغول کرده.حیفشم میاد که یه دندون سالمشو بکشن چون دکتر بهش گفته که دندونهای عقلش هم احتمالا همگی نهفته اند و باید بعدا خارج شوند. خواهش می کنم نظر خودتونو بفرمایین . ممنون از لطفتون 1 out of 10 based on 1 ratings. 2761 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد