سلام آقای دکتر ، من از چهار سال پیش درمان ارتودنسی را شروع کردم،...

سلام آقای دکتر ، من از چهار سال پیش درمان ارتودنسی را شروع کردم، دکتر متخصصم ۴ روز پیش سیم ها و براکت ها رو کاملا خارج کرده و برام ریتینر ثابت در فک بالا و پایین گذاشتن و درست از همان روز گذاشتن ریتینر ثابت در فک بالا و فک پایین چهار روز است که مثل قبل نمیتونم برخی حروف مثل س و ز را به راحتی تلفظ کنم و هنگام ادای حروف س و ز صدای سوت خفیفی از دهانم خارج میشود و این خیلی ناراحتم می کندبه نظر شما این همیشگی است یا نه؟خیلی از این بابت نگرانم چه کنم ؟میشه راهنماییم کنید.خیلی متشکرم
با سلام
هنگامی  که براکت ها را از دهان  خارج می‌کنید، مرحله‌ی نگهداری درمان آغاز می‌شود و این مرحله از مهم‌ترین بخش‌ها جهت حفظ لبخند بدست آمده در سال‌های پیش رو می‌باشد. نگهدارنده مزاحمتی در زندگی روزمره‌ی شما ایجاد نمی‌کند. ممکن است در صورت مشکل در صحبت کردن بطور عادی یا تولید بزاق بیشتر از حالت عادی نیاز به انجام اصلاحات مختصری باشد، اما این مشکلات ظرف یک هفته یا بیشتر برطرف خواهند شد. مراقبت از ریتینر بسیار مهم است، در صورت از ریتینر  یا نگهدارنده ممکن است پلاک ها روی دندان جمع شوند بنابراین بهداشت دهان و دندان هنگام استفاده از ریتینر ثابت باید جدی تر از پیش رعایت شود. برای راهنمایی بیشتر شمار ا به خواندن مقاله ی ریتینر ثابت فرا می خوانیم.
با سپاس
دکتر مسعود داوودیان
متخصص ارتودنسی در تهران

دوشنبه, 28 مهر 1399 13:34
تعداد بازدید کننده : 70
سلام آقای دکتر ، من از چهار سال پیش درمان ارتودنسی را شروع کردم، دکتر متخصصم ۴ روز پیش سیم ها و براکت ها رو کاملا خارج کرده و برام ریتینر ثابت در فک بالا و پایین گذاشتن و درست از همان روز گذاشتن ریتینر ثابت در فک بالا و فک پایین چهار روز است که مثل قبل نمیتونم برخی حروف مثل س و ز را به راحتی تلفظ کنم و هنگام ادای حروف س و ز صدای سوت خفیفی از دهانم خارج میشود و این خیلی ناراحتم می کندبه نظر شما این همیشگی است یا نه؟خیلی از این بابت نگرانم چه کنم ؟میشه راهنماییم کنید.خیلی متشکرم 1 out of 10 based on 1 ratings. 70 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد