سلام دکتر خسته نباشید من دندونم خیلی درد میکنه کنار دندونم شکسته ؟...

سلام دکتر خسته نباشید من دندونم خیلی درد میکنه کنار دندونم شکسته ؟ به نظر شما نیاز به عصب کشی داره؟ امکان ترمیم داره چون شکسته یا کشیدنی? من میخواستم ارتودنسی انجام بدم این‌کارا باید قبلش انجام بشه؟
با سلام

درد دندان شایعترین علامتی است که نیاز به عصب کشی دارد. دندان های فرد ممکن است نسبت به مایعات یا غذاهای گرم یا سرد حساس باشد و حتی حساسیت پس از برداشتن محرک گرم یا سرد از دندان ادامه داشته باشد. درد می تواند به یک سردرد کلی بسیار شدید منجر شده به نحوی که فرد علت درد را فراموش می کند. و اگر دندان که دچار شکستگی شده باشد ممکن است، شکستگی عمیق و رسیدن به خمیر، به عصب کشی احتیاج داشته باشد. عصب کشی یک درمان برای تعمیر یا حفظ دندان های آلوده از آسیب های شدید است که این روش شامل از بین بردن قسمت آسیب دیده دندان و ,تمیز کردن و ضد عفونی کردن دندان و سپس پر کردن و چسباندن محکم آن است .  و در صورتی که قبل از شروع دوره ارتودنسی با متخصص مشورت کنید و او با توجه به وضعیت دندان های شما سیم و براکت ها را متصل کرده باشد، امکان پر کردن دندان ها همزمان با دستگاه ارتودنسی وجود دارد. برای راهنمایی دقیق تر شمار را به مطالعه ی عصب کشی دندان فرا می خوانیم.
با سپاس
دکتر مسعود داوودیان
متخصص ارتودنسی در تهران

 


شنبه, 19 مهر 1399 13:57
تعداد بازدید کننده : 6
سلام دکتر خسته نباشید من دندونم خیلی درد میکنه کنار دندونم شکسته ؟ به نظر شما نیاز به عصب کشی داره؟ امکان ترمیم داره چون شکسته یا کشیدنی? من میخواستم ارتودنسی انجام بدم این‌کارا باید قبلش انجام بشه؟ 1 out of 10 based on 1 ratings. 6 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد