سلام خسته نباشید من تازه درمان ارتودنسی رو شروع کردم مدتی هست که...

سلام خسته نباشید من تازه درمان ارتودنسی رو شروع کردم مدتی هست که احساس میکنم دندونهام لق شده باید چیکارکنم؟ و اینکه این مسئله عادیه یا به خاطر ارتودنسی که انجام دادم هستش اگه بیفته جای خالیش میمونه؟
سلام
حرکت دندان از موقعیت کج و نامرتب خود به سمت یک موقعیت جدید و صاف با اعمال فشار توسط انواع ارتودنسی متحرک و ثابت صورت می گیرد. یعنی برای اینکه دندان کج شما کم کم صاف شود لازم است که به آن نیروهایی از طرف دستگاه های ارتودنسی وارد شود. همین موضوع باعث می شود که شما احساس کنید دندان شما شل یا لق شده است، داشتن این حس کاملا طبیعی است.مهم ترین علت شل شدن  موقت دندان در ارتودنسی،به خاطر نیرو های دستگاه ارتودنسی می باشد که این بیماری در بزرگسالان شایع تر از کودکان است. این احساس بعد از برداشتن براکت از روی دندان از بین خواهد رفت و استخوان فک با وضعیت جدید دندان ها خود را تطبیق می دهد و در نتیجه احساس لقی شما کمتر خواهدشد.برای کسب اطلاعات بیشتر شما را به خواندن مقاله ی لق شدن دندان در ارتودنسی فرا می خوانیم.
با سپاس
دکترمسعود داوودیان
متخصص ارتودنسی در تهران

شنبه, 5 مهر 1399 11:22
تعداد بازدید کننده : 16
سلام خسته نباشید من تازه درمان ارتودنسی رو شروع کردم مدتی هست که احساس میکنم دندونهام لق شده باید چیکارکنم؟ و اینکه این مسئله عادیه یا به خاطر ارتودنسی که انجام دادم هستش اگه بیفته جای خالیش میمونه؟ 1 out of 10 based on 1 ratings. 16 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد