سلام وقت بخیر سن 20سالگی دندونم کشیدم میخواستم مشورتی بگیرم ایا...

سلام وقت بخیر سن 20سالگی دندونم کشیدم میخواستم مشورتی بگیرم ایا امکانش هست من همزمان با ارتودنسی ایمپلنت انجام بدم ؟ واینکه حداقل چند ماه قبل یا بعد ارتودنسی ایمپلنت انجام باید بشه؟
سلام
معمولاً  بهتر است که ابتدا ارتودنسی انجام شود و تمام دندان‌ها مرتب شود. اگر بیمار دندان از دست داده باشد نیز می‌توان موقتاً از دندان مصنوعی برای پر کردن جای خالی استفاده کرد. برخی بیماران باید قبل از کاشت دندان ارتودنسی انجام دهند تا فضای کافی برای دندان جدید فراهم شود و ریشه‌های دندان‌های کناری در موقعیت صحیح قرار بگیرد. سیم‌کشی دندان‌ها برای هر سنی مناسب است و می‌تواند تمام مشکلات مربوط به نامرتب بودن دندان‌ها را از به‌هم‌‍فشردگی جزئی دندان‌ها تا اختلال‌های پیچیده بایت و کجی شدید دندان‌ها اصلاح کند. در این بین بیمارانی که چند دندان از دست داده‌اند و تمایل به اصلاح طرح لبخند دارند، باید از هر دو درمان ارتودنسی و کاشت ایمپلنت دندان اسفاده کنند. در چنین مواردی خواسته‌ها و شرایط خاص هر بیمار تعیین کننده اولویت هر یک از این دو درمان است.  با این حال بهتر است عکس های رادیو گرافی خود را به تلگرام ارسال نمایید. و اینکه توصیه می شود مقاله ی ایمپلنت و ارتودنسی را مطالعه کنید.
با سپاس
دکتر مسعود داوودیان
متخصص ارتودنسی در تهران

چهارشنبه, 26 شهریور 1399 15:15
تعداد بازدید کننده : 5
سلام وقت بخیر سن 20سالگی دندونم کشیدم میخواستم مشورتی بگیرم ایا امکانش هست من همزمان با ارتودنسی ایمپلنت انجام بدم ؟ واینکه حداقل چند ماه قبل یا بعد ارتودنسی ایمپلنت انجام باید بشه؟ 1 out of 10 based on 1 ratings. 5 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد