باسلام پسرم 12 سالشه دندونای دائمی که در اومدن از همون ابتدا خیلی...

باسلام پسرم 12 سالشه دندونای دائمی که در اومدن از همون ابتدا خیلی کج و نامرتبه تو این سن ارتودنسی امکانش هست انجام بشه ؟یا باید صبرکنم سنش بیشتر بشه الان راه حلی هست که این کجی دندوناش بیشتر نشه ؟
سلام
 بهترین سن ارتودنسی دو فک بین ۱۲ تا ۱۵ سالگی می باشد. در این سنین  تکمیل رویش دندانهای دائمی (بجز عقل ها) ریشه ها از تکامل و ارتفاع کافی جهت اعمال نیروهای ارتودنسی برخوردار هستند.نوجوانان معمولاً از این که ارتودنسی داشته باشند، خجالت زده نمی‌شوند وبرعکس، از دیدن دوستان خود که بر روی دندان‌هایشان براکت و سیم قرارگرفته، خوششان می‌آید.  در سنین نوجوانی رشد استخوان هاسریع تر می باشد، بهترین زمانی است که می توان به وضعیت فک و دندان های فرزندان رسیدگی کرد. زیرا در این سنین متابولیسم بدن نوجوانان افزایش پیدا می کند که این مسئله کوتاه شدن دوره درمان، کاهش دردهای حین درمان و سریع ، و روند حرکت دندان ها را در پی خواهد داشت. برای راهنمایی بیشتر تصایر دندان های فرزندتان را به تلگرام بفرستید.و به شما توصیه می کنیم مقاله ی ارتودنسی نوجوانان را مطالعه کنید.
با سپاس
دکتر مسعود داوودیان
متخصص ارتودنسی در تهران

چهارشنبه, 26 شهریور 1399 16:12
تعداد بازدید کننده : 6
باسلام پسرم 12 سالشه دندونای دائمی که در اومدن از همون ابتدا خیلی کج و نامرتبه تو این سن ارتودنسی امکانش هست انجام بشه ؟یا باید صبرکنم سنش بیشتر بشه الان راه حلی هست که این کجی دندوناش بیشتر نشه ؟ 1 out of 10 based on 1 ratings. 6 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد