سلام دکتر دخترم 14سالشه دندوناش خیلی کج و نامرتبه دندونا نیش کلا...

سلام دکتر دخترم 14سالشه دندوناش خیلی کج و نامرتبه دندونا نیش کلا بالای لثه در اومدن، تو این سن میشه با ارتودنسی مشکلو حل کرد؟ یا باید دندوناش کشیده بشه ؟
سلام
بهم ریختگی دندان ها وقتی اتفاق می افتد که یا قوس فکی خیلی کوچک باشد یا فضای کافی بین دندان ها برای رویش منظم آنها وجود ندارد.برای درمان این ناهنجاری حتما به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کنید. برخی افراد با مراجعه به یک دندانپزشک اقدام به کشیدن دندان های عقبی و یا دندان عقل می کنند. اما کشیدن دندان های عقبی به خصوص بدون مشورت با یک متخصص ارتودنسی کمکی به درمان نخواهد کرد. زیرا این دندان های شلوغ باید با یک دستگاه مناسب ارتودنسی حرکت داده شوند تا در جای مناسب خود قرار گیرند. متخصص ارتودنسی تشخیص خواهد داد که چند دندان و در چه نقاطی باید از قوس دندانی خارج شود.  و در برخی از بیماران پزشک تشخیص می دهد که دندانی از بیمار نکشد. متخصص ارتودنسی با گذاشتن پیچی در فکین آنها را باز می کند و به اصطلاح قوس دندانی را افزایش می دهد. بدین ترتیب فضای کافی برای همه دندان ها در اختیار خواهد داشت. در ادامه با یک دستگاه مناسب ارتودنسی دندان های شلوغ را ردیف و مرتب می کند. برای راهنمایی بیشتر شما را به خواندن  مقاله ی  ارتودنسی نوجوانان دعوت می کنیم. جهت مشاوره تصاویر دندان های فرزندتان را به تلگرام بفرستید.

با سپاس
دکتر مسعود داوودیان
متخصص ارتودنسی در تهران

دوشنبه, 24 شهریور 1399 11:45
تعداد بازدید کننده : 7
سلام دکتر دخترم 14سالشه دندوناش خیلی کج و نامرتبه دندونا نیش کلا بالای لثه در اومدن، تو این سن میشه با ارتودنسی مشکلو حل کرد؟ یا باید دندوناش کشیده بشه ؟ 1 out of 10 based on 1 ratings. 7 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد