سلام دکتر داودیان. من وقتی نوک انگشتام رو روی مفصل فکی نزدیک به...

سلام دکتر داودیان. من وقتی نوک انگشتام رو روی مفصل فکی نزدیک به گوشم در سمت چپ صورتم میزارم و فکم رو باز و بسته می کنم احساس می کنم که فکم به جلو حرکت میکنه در حالی که طرف دیگه صورتم مثل اون نیست و ثابت باقی میمونه و حول همونجا حرکت میکنه. تو اینترنت گشتم در مورد در رفتگی فک یه چیزایی فهمیدم و بعضی از نشانه هاشم دارم. مثل دندان قروچه ای که اصلا" خودمم نمی دونستم. بعضی وقتا به ندرت بدون اینکه متوجه بشم دندونامو به هم فشار میدم، طوری که بعدش غذا هم نمی تونم بخورم، قبلا" پیش از اینکه اینطوری بشه وقتی خمیازه می کشیدم، بعضی وقتا موقع بستن دهان فکم تیر می کشید و درد بدی داشت. فکر کنم به مرور زمان این طوری شد، چون اصلا یادم نمیاد کی اینجوری شد. فقط میدونم یه 4 ماهی میشه. سوالم اینجاست که اگه دررفتگی فک است چرا من هیچ وقت هیچ دردی رو احساس نکردم. باید به دکتر مراجعه کنم یا نه. راستی حدود 5 سال میشه که یه دندون پیشینم رو عصب کشی و پر کردم و بعد از اونم هر شب مسواک میزدم، اما در طرف مقابل در رفتگی قرار داره. در ضمن فک پایینیم از فک بالاییم خیلی عقب تره به طوری که دندونای بالاییم روی پایینی قرار گرفته. ببخشید که طولانی شد و خدا رو شکر می کنم که این سایتو بهم نشون داد.
سلام،

دندان قروچه در دراز مدت ممکن است سبب ساییدگی سطوح استخوانی مفصل فک و عوارضی نظیر دررفتگی فک گردد. با توجه به توضیحات مبسوط شما به نظر می رسد دارای مشکل مفصلی (هرچند بودن علائمی نظیر درد) هستید. بدون معاینه بالینی امکان ارزیابی تشخیصی و ارائه طرح درمان (نظیر نایت گارد، درمان داروئی، ارتودنسی و ...) مقتضی وجود ندارد. توصیه می گردد در اولین فرصت به یک متخصص ارتودنسی مراجعه فرمائید.

با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک

شنبه, 23 آذر 1392 12:33
تعداد بازدید کننده : 863
سلام دکتر داودیان. من وقتی نوک انگشتام رو روی مفصل فکی نزدیک به گوشم در سمت چپ صورتم میزارم و فکم رو باز و بسته می کنم احساس می کنم که فکم به جلو حرکت میکنه در حالی که طرف دیگه صورتم مثل اون نیست و ثابت باقی میمونه و حول همونجا حرکت میکنه. تو اینترنت گشتم در مورد در رفتگی فک یه چیزایی فهمیدم و بعضی از نشانه هاشم دارم. مثل دندان قروچه ای که اصلا" خودمم نمی دونستم. بعضی وقتا به ندرت بدون اینکه متوجه بشم دندونامو به هم فشار میدم، طوری که بعدش غذا هم نمی تونم بخورم، قبلا" پیش از اینکه اینطوری بشه وقتی خمیازه می کشیدم، بعضی وقتا موقع بستن دهان فکم تیر می کشید و درد بدی داشت. فکر کنم به مرور زمان این طوری شد، چون اصلا یادم نمیاد کی اینجوری شد. فقط میدونم یه 4 ماهی میشه. سوالم اینجاست که اگه دررفتگی فک است چرا من هیچ وقت هیچ دردی رو احساس نکردم. باید به دکتر مراجعه کنم یا نه. راستی حدود 5 سال میشه که یه دندون پیشینم رو عصب کشی و پر کردم و بعد از اونم هر شب مسواک میزدم، اما در طرف مقابل در رفتگی قرار داره. در ضمن فک پایینیم از فک بالاییم خیلی عقب تره به طوری که دندونای بالاییم روی پایینی قرار گرفته. ببخشید که طولانی شد و خدا رو شکر می کنم که این سایتو بهم نشون داد. 1 out of 10 based on 1 ratings. 863 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد