سلام آقای دکتر داودیان. من دندونهای عقلم داره در میاد و پوستمو کنده...

سلام آقای دکتر داودیان. من دندونهای عقلم داره در میاد و پوستمو کنده من 23 سالمه 3تاش تقریبا" در اومده و موردی نداره اما یکی دیگش داره از توی لثه یا فکم در میاد: می خواستم راهنمایی کنید به نظرتون ولش کنم باعث خراب شدن ردیف دندونام میشه؟؟ یا نه و سواله دیگم اینه که برای جراحیش الان اقدام کنم دردش کمتر و راحتتره یا بعد که کامل در اومد؟ و شما کار جراحیشو انجام میدید؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

سن جراحی دندان عقل

سلام،

نسل بشر امروز در غالب موارد فضای کافی برای رویش دندانهای عقل ندارد. از اینرو صَرفنظر از نیاز یا عدم نیاز به درمان ارتودنسی در بیشتر انسانها، دندانهای عقل نه فقط از بابت امکان بهم زدن ردیف دندانهای جلویی بلکه دست کم برای رفع احتمال عوارض دندانهای عقل نهفته می بایست خارج گردند. معمولا" توصیه می گردد دندانهای عقل نهفته قبل از سن ۲۵ سالگی خارج گردند. با این وجود بهتر است برای ارزیابی دنداهای عقل خود و تعیین زمان مناسب کشیدن آنها به متخصص ارتودنسی  یا دندانپزشک عمومی مراجعه فرمائید. در ضمن خارج کردن دندان عقل (با کشیدن یا جراحی) بسته به میزان پیچیدگی آن توسط دندانپزشک عمومی یا جراح فک و صورت انجام می گیرد.

جراحی دندان عقل 

با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،

متخصص ارتودنسی در تهران 


جمعه, 8 آذر 1392 22:28
تعداد بازدید کننده : 1326
سلام آقای دکتر داودیان. من دندونهای عقلم داره در میاد و پوستمو کنده من 23 سالمه 3تاش تقریبا" در اومده و موردی نداره اما یکی دیگش داره از توی لثه یا فکم در میاد: می خواستم راهنمایی کنید به نظرتون ولش کنم باعث خراب شدن ردیف دندونام میشه؟؟ یا نه و سواله دیگم اینه که برای جراحیش الان اقدام کنم دردش کمتر و راحتتره یا بعد که کامل در اومد؟ و شما کار جراحیشو انجام میدید؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید 1 out of 10 based on 1 ratings. 1326 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد