با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما. قبل از هر چیز از اینکه این فرصت...

با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما. قبل از هر چیز از اینکه این فرصت را به من دادید که بتوانم سوالم را مطرح کنم بی نهایت سپاسگذارم. مدت 1 ماه است که تحت درمان ارتودنسی قرار گرفته ام. به محض اینکه براکت ها و سیم در دهانم قرار گرفت دندان جلویی من به سمت پایین کشیده شد.به طوریکه در زمان صحبت با دندانهای پایینم درگیر میشود و مرا اذیت میکند. آیا این مسأله طبیعی است و آیا من باید فعلا" این وضعیت را تحمل کنم؟ لازم به ذکر است که دکترم در نظر دارد با استریپ کردن دندانهای مرا مرتب کند.عکسهای قبل و بعد ارتودنسی را برای شما ارسال میکنم. باز هم از شما متشکرم

نگرانی های جابجایی دندان ها

سلام،
بر اساس عکس های قبل و بعد ارتودنسی ارسال شده به نظر می رسد تاکنون اتفاق نگران کننده و عجیبی برای دندانهای شما نیفتاده است، هر چند امکان قضاوت به صِرف تعداد محدودی عکس دو بعدی منطقی و دقیق نخواهد بود. این نکته را هم متذکر می شوم که در خلال درمان ارتودنسی تا رسیدن به نتیجه نهایی دندانها جابجایی هایی خواهند داشت که ممکن است در مراحلی مطابق میل بیمار به لحاظ زیبایی نباشند. در خصوص روند درمان درمانگر (ازجمله پرسش شما در مورد لزوم استریپ دندانها) نمی توانم نظری بدهم زیرا طرح درمان ارتودنسی از یکسو تا حدی سلیقه ای است و از سوی دیگر نیاز به بررسی مدارک کاملتری شامل تمامی رادیوگرافی و فتوگرافی های درمانی  دارد.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،

متخصص ارتودنسی در تهران

اهمیت استریپ دندان ها


سه شنبه, 28 آبان 1392 10:34
تعداد بازدید کننده : 1034
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما. قبل از هر چیز از اینکه این فرصت را به من دادید که بتوانم سوالم را مطرح کنم بی نهایت سپاسگذارم. مدت 1 ماه است که تحت درمان ارتودنسی قرار گرفته ام. به محض اینکه براکت ها و سیم در دهانم قرار گرفت دندان جلویی من به سمت پایین کشیده شد.به طوریکه در زمان صحبت با دندانهای پایینم درگیر میشود و مرا اذیت میکند. آیا این مسأله طبیعی است و آیا من باید فعلا" این وضعیت را تحمل کنم؟ لازم به ذکر است که دکترم در نظر دارد با استریپ کردن دندانهای مرا مرتب کند.عکسهای قبل و بعد ارتودنسی را برای شما ارسال میکنم. باز هم از شما متشکرم 1 out of 10 based on 1 ratings. 1034 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد