با سلام دکتر داودیان، دختری هستم به زبان عامه دندون خرگوشی! سه تا...

با سلام دکتر داودیان، دختری هستم به زبان عامه دندون خرگوشی! سه تا از دندون های عقلم صاف در آومده و دندون عقل سمت چپ هم در حال دراومدن هست. با توجه به اینکه من دوتا از دندونای فک بالایم رو چند سال پیش کشیدم و اخیراً به فکر ارتدنسی افتادم.. اما ترس ازینکه دکتر بگه باید دندون عقلتو بکشیم، همیشه منو از مراجعه به مطب نا امید میکنه. بهم بگین آیا کشیدن دندان عقل ضرورت داره؟؟ یا فقط به خاطر ایجاد فضا نیاز به این کاره؟ چون فک من بدون کشیدن دندونای عقلم فضای کافی برای صاف شدن دندونام داره

آیا کشیدن دندان عقل الزامی است 

سلام،

صرفنظر از نیاز یا عدم نیاز به درمان ارتودنسی در عمده انسانهای امروزی باید دندانهای عقل نهفته خارج شود زیرا معمولا" فک انسانهای حال حاضر فضای کافی برای رویش این دندانها ندارد و نهفته می مانند. البته در موارد اندکی هم مثل شما دندانهای عقل به دلیل بزرگ بودن فکین رویش می یابند. در این حالت در صورت تمایل به انجام ارتودنسی، تصمیم در خصوص درآوردن یا نگهداشتن دندانهای عقل بسته به نظر متخصص ارتودنسی می باشد. چنانچه دندانهای عقل کارکردی به لحاظ جویدن ندارند یا بهداشت خوبی نمی توان روی آنها به دلیل مشکل دسترسی اعمال نمود و یا در موارد پوسیدگی قابل توجه معمولا" دستور به کشیدن آنها صادر می شود. در غیر این صورت تحت شرایط معینی ممکن است ارتودنتیست تصمصم به حفظ دندانهای عقل بگیرد. این نکته را نیز اضافه می کنم که نفس کشیدن دندانهای عقل به طور مستقیم سبب باز شدن فضا برای رفع نامرتبی دندانهای کج جلویی نمی گردد. در نهایت توصیه من به شما معاینه بالینی و رادیوگرافیک دقیق نزد ارتودنتیست جهت اعمال نظر همه جانبه و دقیق در این رابطه می باشد.

 دندانهای عقل نهفته 

با سپاس،

دکتر مسعود داودیان،

متخصص ارتودنسی در تهران 


یکشنبه, 26 آبان 1392 9:10
تعداد بازدید کننده : 3652
با سلام دکتر داودیان، دختری هستم به زبان عامه دندون خرگوشی! سه تا از دندون های عقلم صاف در آومده و دندون عقل سمت چپ هم در حال دراومدن هست. با توجه به اینکه من دوتا از دندونای فک بالایم رو چند سال پیش کشیدم و اخیراً به فکر ارتدنسی افتادم.. اما ترس ازینکه دکتر بگه باید دندون عقلتو بکشیم، همیشه منو از مراجعه به مطب نا امید میکنه. بهم بگین آیا کشیدن دندان عقل ضرورت داره؟؟ یا فقط به خاطر ایجاد فضا نیاز به این کاره؟ چون فک من بدون کشیدن دندونای عقلم فضای کافی برای صاف شدن دندونام داره 1 out of 10 based on 1 ratings. 3652 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد