سلام دکتر داودیان. من 2 سال , 3 ماه که ارتودنسی کردم و حدودا" چند...

سلام دکتر داودیان. من 2 سال , 3 ماه که ارتودنسی کردم و حدودا" چند ماه که متوجه شدم دندون 1 سمت راست تغییر رنگ داده منظورم از تغییر رنگ تغییر رنگ به واسطه ارتودنسی(چسب) که خیلی رایجه یا به وسیله غذا های رنگی نیست کل دندون 1 من رنگش از بقیه دندون هام کمی تیره تر شده به رنگ طوسی خیلی کم رنک دراومده البته از دور مشخص نیست ولی از جلو کاملا" دیده میشه و این دندان بعضی وقت ها هم درد می کنه و در ضمن هنوز هم نامرتبه و در ضمن دندون 1 سمت چپی رو پوسیده یود ترمیم شده ولی این دندونم اصلا پوسیدگی هم نداره و سالمه ولی نمی دونم چرا این رنگی شده با توجه به این که چیزی هم به پایان ارتودنسی نمونده از این بابت خیلی نگرانم میشه راهنماییم کنید با تشکر.
سلام،

تغییر رنگ تک دندان در خلال درمان ارتودنسی آنگونه که شما توضیح دادید ممکن است اساسا" ربطی به ارتودنسی نداشته بلکه به وضعیت خود آن دندان از قبیل وضعیت عصب دندان مرتبط باشد. از اینرو توصیه می گردد نسبت به مشاوره با متخصص ارتودنسی در مرحله نخست و سپس یک دندانپزشک متخصص ریشه (متخصص اندو) اقدام نمایید.

با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی و درمان ناهنجاری های فک

شنبه, 25 آبان 1392 12:40
تعداد بازدید کننده : 1338
سلام دکتر داودیان. من 2 سال , 3 ماه که ارتودنسی کردم و حدودا" چند ماه که متوجه شدم دندون 1 سمت راست تغییر رنگ داده منظورم از تغییر رنگ تغییر رنگ به واسطه ارتودنسی(چسب) که خیلی رایجه یا به وسیله غذا های رنگی نیست کل دندون 1 من رنگش از بقیه دندون هام کمی تیره تر شده به رنگ طوسی خیلی کم رنک دراومده البته از دور مشخص نیست ولی از جلو کاملا" دیده میشه و این دندان بعضی وقت ها هم درد می کنه و در ضمن هنوز هم نامرتبه و در ضمن دندون 1 سمت چپی رو پوسیده یود ترمیم شده ولی این دندونم اصلا پوسیدگی هم نداره و سالمه ولی نمی دونم چرا این رنگی شده با توجه به این که چیزی هم به پایان ارتودنسی نمونده از این بابت خیلی نگرانم میشه راهنماییم کنید با تشکر. 1 out of 10 based on 1 ratings. 1338 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد