سلام. سال 89 شهریور ارتدنسی کردم و دو تا از دندونای فک بایین کشیدم....

سلام. سال 89 شهریور ارتدنسی کردم و دو تا از دندونای فک بایین کشیدم. مهر 91 براکت باز کردم روند درمان خوب بود اما دندان نیش سمت راست تغیر رنگ داده و کلا" رنگ دندونام تغییر کرده. دکترم کلافم کرده. الان این تغییر رنگ طبیعی نیست و آزار دهنده شده برام. برداشتن چسب براکت انگار سطح دندونم ناصاف کرده دکتر میکه به مرور رفع میشه ولی دندونام همش زرده. لطفا" منو راهنمایی کنید.

عوض شدن رنگ دندان بر اثر ارتودنسی

سلام،

در جریان درمان ارتودنسی دندانها مقداری تغییر رنگ می دهند که میزان آن بسته به میزان املاح بزاق هر فرد، نوع دستگاههای ارتودنسی و البته سطح رعایت بهداشت دهان و دندان متفاوت می باشد. با این حال بعد از خاتمه درمان و برداشتن دستگاههای ارتودنسی در صورت رعایت بهداشت مطلوب تغییر رنگ دندانی کاملا" برطرف می گردد. البته گاهی تغییر رنگ باقیمانده بعد از ارتودنسی ناشی از باقی ماندن مقادیری از چسب براکت ها است که با فرز دندانپزشکی توسط متخصص ارتودنسی معالج به سادگی قابل برداشتن است و یا این تغییر رنگ ناشی از پوسیدگی دندانها در جریان ارتودنسی می باشد. در صورتی که تغییر رنگ دندانهای شما به موارد مذکور مرتبط نباشد تنها کسی که می تواند به شما کمک کند ارتودنتیست معالج خواهد بود که در جریان روند درمان هستند.

با سپاس،

دکتر مسعود داودیان،

متخصص ارتودنسی در تهران

تغییر رنگ دندان بر اثر ارتودنسی


جمعه, 24 آبان 1392 13:57
تعداد بازدید کننده : 2931
سلام. سال 89 شهریور ارتدنسی کردم و دو تا از دندونای فک بایین کشیدم. مهر 91 براکت باز کردم روند درمان خوب بود اما دندان نیش سمت راست تغیر رنگ داده و کلا" رنگ دندونام تغییر کرده. دکترم کلافم کرده. الان این تغییر رنگ طبیعی نیست و آزار دهنده شده برام. برداشتن چسب براکت انگار سطح دندونم ناصاف کرده دکتر میکه به مرور رفع میشه ولی دندونام همش زرده. لطفا" منو راهنمایی کنید. 1 out of 10 based on 1 ratings. 2931 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد