سلام دکتر داودیان. من 23 سالمه و حدودا" 2 سال و 3 ماه که ارتودنسی...

سلام دکتر داودیان. من 23 سالمه و حدودا" 2 سال و 3 ماه که ارتودنسی ثابت انجام دادم و الان دندانهای هر دو فک مرتب شده تنها مشکلی که دارم 2 دندان فک بالایی است که جلوتر قرار دارند و از دکتر که پرسیدم آیا این دو دندان از این بهتر میشه گفتند نه این دو دندان به همین صورت کمی جلو قرار می گیرند علت هم به خاطر شکل فک بالاییم است چون حالت قوس داره و از طرفی برای درمان اصلا" دندان هم نکشیده ام یعنی دکتر این جوری تشخیص دادند و گفتند چون لبهای بالایی تان نازک است اگر دندان می کشیدید لبهای بالایی عقب تر می رفت و شکل لبها زشت می شد ممکن بود چند سال بعد (10) شکل زشتی پیدا میکرد حال می خوام بدونم حرف دکتر درسته یا نه از طرفی میشه با طولانی تر شدن درمان یا عوض کردن جای براکت ها دوتا دندن یه خرده به عقبتر برن و بهتر بشن و در ضمن از این دو دندان یکی هم هنوز کمی نامرتب است کمی عقب تر است ولی دکتر حدودا 2 ماه بعد می خواهند فیکس کنند من باید چکار کنم و این دو دندان نسبت به بقیه دندان ها کمی هم از بالا به پایین حالت شیبی دارند میشه راهنمایی ام کنید؟ باتشکر

تشخیص بهترین طرح درمان برای بیمار 

سلام،

همانگونه که همکار متخصص ارتودنسی ما نیز خدمت شما عنوان نموده اند در صورتی که برای ارتودنسی از شما دندان کشیده شود لب ها قدری عقب می روند و در صورت نکشیدن دندان، لب ها و دندانهای جلویی مقداری جلوتر آمده و شیب بیشتری به طرف جلو پیدا می کنند. هنر ارتودنتیست و بیمار از تعامل با همدیگر رسیدن به طرح درمانی است که در انتخاب بین این دو حالت بیشترین سود را عاید بیمار کند. به نظر می رسد چنانچه شما دندان می کشیدید الان نسبت به عقب رفتن دندانهای جلویی و لب هایتان شکوه می داشتید. در هر صورت بهترین راه حل احترام به دیدگاه و عملکرد درمانگر توأم با درمیان گذاشتن نگرانی موجود جهت رسیدن به بهترین نتیجه (نه نتیجه ایده آل) می باشد.

نامرتبی دندان 

با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،

متخصص ارتودنسی درتهران 


یکشنبه, 19 آبان 1392 8:36
تعداد بازدید کننده : 1087
سلام دکتر داودیان. من 23 سالمه و حدودا" 2 سال و 3 ماه که ارتودنسی ثابت انجام دادم و الان دندانهای هر دو فک مرتب شده تنها مشکلی که دارم 2 دندان فک بالایی است که جلوتر قرار دارند و از دکتر که پرسیدم آیا این دو دندان از این بهتر میشه گفتند نه این دو دندان به همین صورت کمی جلو قرار می گیرند علت هم به خاطر شکل فک بالاییم است چون حالت قوس داره و از طرفی برای درمان اصلا" دندان هم نکشیده ام یعنی دکتر این جوری تشخیص دادند و گفتند چون لبهای بالایی تان نازک است اگر دندان می کشیدید لبهای بالایی عقب تر می رفت و شکل لبها زشت می شد ممکن بود چند سال بعد (10) شکل زشتی پیدا میکرد حال می خوام بدونم حرف دکتر درسته یا نه از طرفی میشه با طولانی تر شدن درمان یا عوض کردن جای براکت ها دوتا دندن یه خرده به عقبتر برن و بهتر بشن و در ضمن از این دو دندان یکی هم هنوز کمی نامرتب است کمی عقب تر است ولی دکتر حدودا 2 ماه بعد می خواهند فیکس کنند من باید چکار کنم و این دو دندان نسبت به بقیه دندان ها کمی هم از بالا به پایین حالت شیبی دارند میشه راهنمایی ام کنید؟ باتشکر 1 out of 10 based on 1 ratings. 1087 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد