هزینه های درمان ارتودنسی چقدر است؟

هزینه های درمان ارتودنسی چقدر است؟

عوامل تأثیرگذار بر هزینه ارتودنسی ارتودنسی بزرگسالان بیمه و خدمات دندانپزشکی درمان ارتودنسی یک سرمایه‌گذاری است

هزینه ارتودنسی

محاسبه هزینه درمان ارتودنسیزمانی که دندانپزشک توصیه می‌کند خود یا فرزندتان ارتودنسی انجام دهید، سوالات فراوانی به ذهن شما هجوم می‌آورد. هزینه ارتودنسی چقدر است؟ آیا واقعاً انجام ارتودنسی ضروری است؟ آیا ارتودنسی ارزش صرف هزینه و سرمایه‌گذاری دارد؟ در متن حاضر سعی می‌کنیم به این سوالات پاسخ دهیم تا با اطمینان بیشتری درباره انجام ارتودنسی تصمیم بگیرید.


 هزینه درمان ارتودنسی به چه چیزهایی بستگی دارد؟

مبلغ درمان ارتودنسی به مورد خاص هر بیمار، نوع بریس و درمان انتخابی و طول مدت درمان بستگی دارد. بهتر است بدانید که محدودیت‌ها و مزایای ارتودنسی به بودجه در نظر گرفته شده برای درمان بستگی دارد و حداقل باید 12 ماه از شروع استفاده از بریس بگذرد تا تاثیرگذاری درمان مشخص شود. برای اطلاع از هزینه دقیق درمان ارتودنسی می‌توانید با شماره‌های 88875145- 66520980 تماس حاصل فرمایید تا وقت مشاوره با یکی از متخصصین کلینیک تخصصی ارتودنسی دکتر داودیان دریافت کنید تا ارزیابی اولیه از وضعیت دندان‌ها انجام شود و همچنین از تعرفه درمان ارتودنسی آگاهی یابید. همچنین می‌توانید از طریق تلگرام از مشاوره رایگان با متخصصین ما بهره‌مند شوید.  

هزینه درمان ارتودنسی به مورد خاص هر بیمار، نوع بریس و درمان انتخابی و طول مدت درمان بستگی دارد

 

بریس فلزی که معمولاً از استیل ضدزنگ تهیه می‌شود، همچنان به دلیل قیمت پایین‌تر و دوام بالاتر پرکاربردترین نوع بریس است

عامل‌های تأثیرگذار بر هزینه ارتودنسی

در ادامه به بررسی پنج  عاملی می‌پردازیم که هزینه درمان ارتودنسی را تعیین می‌کند.

انواع بریس

متخصص ارتودنسی بریس مناسب را با توجه به مشکل بی‌نظمی و نامرتبی دندان‌های کودک پیشنهاد می کند. انواع بریس به شرح زیر است:

بریس فلزی


بریس فلزی که معمولاً از استیل ضدزنگ تهیه می‌شود، همچنان به دلیل قیمت پایین‌تر و دوام بالاتر پرکاربردترین نوع بریس است. از طرفی بریس فلزی مشخص‌ترین نوع بریس است. اگر چه ارتودنسی فلزی بیش از هر روش ارتودنسی دیگری توجه اطرافیان را جلب می‌کند، اما تعرفه آن نیز پایین‌ترین است. به علاوه تعداد جلسه‌های ویزیت و تنظیم در طول درمان ارتودنسی فلزی کمتر است که باعث می‌شود در هزینه رفت و آمد نیز صرفه‌جویی کنید.

 

 بریس سرامیکی


بریس سرامیکی شبیه به بریس فلزی است، به جز این که براکت‌های آن از سرامیک شفاف یا همرنگ دندان تهیه می‌شود. ارتودنسی سرامیکی کمتر از نوع فلزی به چشم می‌آید، اما چنانچه به خوبی تمیز نشود به سرعت لکه می‌شود؛ به علاوه بریس سرامیکی شکننده است. از یک سو بریس سرامیکی دندان‌ها را سریع‌تر از دیگر روش‌های ارتودنسی نامرئی مانند پلاک‌های شفاف پلاستیکی حرکت می‌دهد، از سوی دیگر بریس سرامیکی گران‌تر از روش‌ معمول درمان ارتودنسی با براکت های فلزی است.  


بریس سرامیکی گران‌تر از دیگر روش‌های درمان ارتودنسی است

 

بریس دیمون

 بریس دیمون

بریس دیمون کش دور براکت ( اورینگ) یا بست استیل (لیگاچور) ندارد و براکت‌ها خود سیم‌ها را ثابت نگه می‌دارند. ارتودنسی دیمون مانند دیگر روش‌ها به جلسات متعدد تنظیم نیاز ندارد، اما هزینه آن بالاتر است.

 

 ارتودنسی نامرئی

 ارتودنسی نامرئی نامشخص‌ترین درمان ارتودنسی است که بیشتر برای اصلاح مشکلات جزئی مربوط به نامرتبی دندان‌ها کاربرد دارد. بیمار در طول درمان از چند پلاک استفاده می‌کند. سازما‌ن‌های بیمه غالباً هزینه این روش را در صورت طبقه‌بندی شدن به عنوان عمل زیبایی تحت پوشش قرار نمی‌دهند.

ارتودنسی نامرئی نامشخص‌ترین درمان ارتودنسی است که بیشتر برای اصلاح مشکلات جزئی مربوط به نامرتبی دندان‌ها کاربرد دارد

 


قیمت ارتودنسی لینگوال بالاتر از ارتودنسی با بریس سرامیکی و فلزی استیل است و نیاز به مهارت بالای متخصص ارتودنسی برای جایگذاری بریس دار

 ارتودنسی لینگوال

ارتودنسی لینگوال (زبانی یا پشت دندانی): بریس لینگوال به صورت سفارشی برای هر بیمار ساخته می‌شود و پشت دندان‌ها قرار می‌گیرد. قیمت ارتودنسی لینگوال بالاتر از ارتودنسی با بریس سرامیکی و فلزی استیل است و نیاز به مهارت بالای متخصص ارتودنسی برای جایگذاری بریس دارد.

 

 

وسایل ارتودنسی

متخصص ارتودنسی گاهی توصیه می‌کند که علاوه بر وسایل ارتودنسی مانند اکسپندر یا وسیع کننده، برای اصلاح مشکلات تاثیرگذار بر بایت طبیعی دندان‌های کودک از فیس ماسک یا دستگاه هربست یا فورسوس نیز در کنار بریس استفاده شود. بدیهی است هزینه درمان در صورت به کار بردن این وسایل متحرک ارتودنسی افزایش می‌یابد. همچنین هزینه نگهدارنده ارتودنسی بعد از خاتمه درمان نیز سوای هزینه اصلی ارتودنسی می باشد.

وسایل ارتودنسی

 

آماده‌سازی دندان‌ها قبل از ارتودنسی ضروری است و هزینه درمان را افزایش می‌دهد
 

عوامل موثر بر افزایش هزینه  های ارتودنسی

علاوه بر تهیه بریس و تنظیم آن در فواصل معمولاً یک ماهه،  آماده‌سازی دندان‌ها نیز غالباً ضروری است و هزینه درمان را افزایش می‌دهد. انجام عمل‌های متعارف دندانپزشکی مانند جرم‌گیری یا پر کردن دندان گاهی پیش از قرار دادن بریس در دهان لازم است. کشیدن دندان نیز گاهی برای تسهیل حرکت دادن دندان ضرورت می‌یابد.
اگر لازم باشد قبل از چسباندن براکت و سیم‌کشی دندان‌ها از فیس ماسک استفاده کنید، هزینه درمان افزایش خواهد یافت.

 

 

طول مدت درمان ارتودنسی

هر چه دندان‌ها به آماده‌سازی و درمان‌های بیشتری نیاز داشته باشد، دوره درمان طولانی‌تر و هزینه آن بیشتر می‌شود. به بیان ساده هر چه تعداد جلسات مراجعه به کلینیک بیشتر باشد، صورت حسابتان سنگین‌تر خواهد شد. متوسط زمان ارتودنسی ۱۸ ماه است، اما گاهی درمان بسیار طولانی‌تر یا کوتاه‌تر می‌شود. در هر حال برای اطلاع از مدت ارتودنسی باید با متخصص مشورت کنید. پس از قرارگیری بریس در دهان معمولاً باید هر ماه برای تنظیم بریس به متخصص مراجعه کنید.

هر چه دندان‌ها به آماده‌سازی و درمان‌های بیشتری نیاز داشته باشد، دوره درمان طولانی‌تر و هزینه آن بیشتر می‌شود

 


رعایت بهداشت دهان و دندان به منظور جلوگیری از پوسیدگی دندان در طول درمان ارتودنسی ضروری است.
 

 هزینه درمان ارتودنسی در کلینیک های مختلف

متخصصین ارتودنسی هزینه متفاوتی را برای ارائه یک درمان معین دریافت می‌کنند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب نهایی یک متخصص از کلینیک‌های مختلف درباره هزینه درمان سوال کنید و به اصطلاح قیمت بگیرید. اگر دندانپزشک با بیمه قرارداد داشته باشد و با فرض این که بیمه بخشی از هزینه درمان را بپردازد، مبلغ بسیار کمتری را پرداخت خواهید کرد.
اگر کشیدن دندان یا استفاده از دیگر وسایل و تجهیزات ارتودنسی ضرورت داشته باشد،  هزینه کلی درمان افزایش می‌یابد. همکاری بیمار و پیروی دقیق از دستورات متخصص نیز بر هزینه نهایی درمان اثر می‌گذارد، بدیهی است که ترمیم و تعویض وسایل مبلغی را بر صورت حساب خواهد افزود. رعایت بهداشت دهان و دندان به منظور جلوگیری از پوسیدگی دندان در طول درمان ارتودنسی ضروری است.

 


ارتودنسی بزرگسالان

مزایای درمان ارتودنسی برای بزرگسالان و کودکان یکسان است. با این حال ارتودنسی بزرگسالان معمولاً زمان‌برتر است و به طور متوسط ۱ تا 3 سال طول می‌کشد. بزرگسالان نیز باید مانند کودکان پس از اتمام دوره ارتودنسی و درآوردن بریس از ریتینر برای حفظ نتیجه به دست آمده استفاده کنند.

ارتودنسی بزرگسالان معمولاً زمان‌برتر است و به طور متوسط 18 ماه تا 3 سال طول می‌کشد

 

بیمه و خدمات دندانپزشکی

بیمه و خدمات دندانپزشکی

اگر تحت پوشش بیمه باشید، بیمه بخشی از هزینه درمان ارتودنسی بزرگسالان را با توجه به میزان پوشش می‌پردازد. پوشش طرح‌ها و صندوق‌های بیمه مختلف با هم متفاوت است. بعضی طرح‌های بیمه هزینه ارتودنسی را برای بیماران بزرگتر از 18 سال نمی‌پردازد، اما هزینه ارتودنسی کودکان کوچکتر از 18 سال را تحت پوشش قرار می‌دهد. هزینه ارتودنسی چنانچه درمانی و نه زیبایی تلقی شود، تحت پوشش اکثر طرح‌های بیمه قرار می‌گیرد.
- از شرکت بیمه درباره درصد پوشش هزینه ارتودنسی و بیشینه مبلغ قابل پرداخت تا پایان عمر سوال کنید.
- بهتر است طرح بیمه فعلی را تا پایان دوره درمان حفظ کنید تا از مناقشه‌های مربوط به سوابق بیماری جلوگیری کرده باشید.  

 

 

بیمه و خدمات درمانی هزینه ارتودنسی

بیمه و خدمات درمانی هزینه ارتودنسی را در صورت واجد شرایط بودن و ضرورت درمانی عمل می‌پردازد. پیش از شروع درمان از شرکت بیمه‌گذار خود درباره درصد پوشش و بیشینه مبلغ قابل پرداخت مادام‌العمر سوال کنید.

بیمه و خدمات درمانی

 


درمان ارتودنسی یک سرمایه‌گذاری است و از هزینه های بعدی مربوط به دندانپزشکی جلوگیری می کند

درمان ارتودنسی یک سرمایه‌گذاری است

 تعرفه درمان ارتودنسی شاید در ابتدا به نظر بالا برسد، اما مطمئن باشید که ارزش صرف این هزینه را دارد و در واقع در درازمدت می‌توانید مبلغ قابل توجهی را در هزینه‌های درمانی دندانپزشکی صرفه‌جویی کنید. دندان‌های کج و نامرتب، دندان غایب یا ناهنجاری بایت چنانچه به موقع با ارتودنسی اصلاح نشود، پوسیدگی یا از دست دادن دندان‌های دیگر را به دنبال خواهد داشت.
همه ما می‌دانیم که تعرفه درمان پوسیدگی دندان و کشیدن یا ایمپلنت دندان سیری صعودی دارد. بیماری‌های مزمن دهان عارضه‌های جدی‌تری مانند چاقی، سوءتغذیه، دیابت و ناراحتی قلبی را به دنبال دارد که بر کیفیت زندگی یعنی باارزش‌ترین دارایی انسان اثر می‌گذارد.

 


تلگرام

پنج شنبه, 9 دی 1395 9:14
تعداد بازدید کننده : 20451
هزینه های درمان ارتودنسی چقدر است؟ 10 out of 10 based on 1 ratings. 20451 user reviews.
1 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد