با عرض سلام و خسته نباشید آقای دکتر داودیان. احترما" من آخرین ا پی...

با عرض سلام و خسته نباشید آقای دکتر داودیان. احترما" من آخرین ا پی جی دندان هام را به همراه تصویر دندونهام براتون میفرستم که قبول زحمت نموده و به سوالاتم پاسخ بفرمایید، اول اینکه من ده سال قبل ارتودونسی انجام دادم و الان دندونای دو بالا و یک و دو سه پایین مطابق تصویر نامرتب شده اندم. .سه دندان عقلم را هم کشیده ام اما همانطور که در ا پی جی ملاحظه می فرمایید یکی از دندان عقل ها که کج هم هست در فک پایین دارم. سوالم این است که با توجه به اینکه می خواهم مجددا" ارتودنسی کنم هزینه و مدت درمان چقدر خواهد بود؟ دوم اینکه چون دندان عقلم پوسیدگی شدید دارد و هر از گاهی درد خفیف دارد به نظر شما قبل از معاینه ارتودونتسیت آنرا بکشم؟ چون باردار هستم فرمودید فعلا" نمیتونم ارتودنسی کنم میخواستم ببینم فعلا" دندان عقل را بکشم یا صبر کنم؟ چون قبلا در همان سمت دندان کناری اش را از دست داده ام و دندان عقل با حرکت کج خود آن فاصله را دارد پر میکند متشکرم از وقتی که می گذارید. ضمنا 28 ساله هستم
 

مدت زمان درمان  ارتودنسی برای دومین بار

سلام،

تخمین هزینه ارتودنسی و طول درمان ارتودنسی مستلزم ارزیابی بالینی و رادیوگرافیک بیمار در مطب می باشد. با این حال بر اساس عکس های ارسالی به نظر می رسد امکان ارتودنسی مجدد وجود دارد. در پاسخ به سؤال بعدی شما اضافه می کنم که ظاهرا" به دلیل از دست دادن دندان ۷ یک سمت، دندان عقل با جلو آمدن خود جای آنرا تقریبا گرفته است و این امری مطلوب می باشد. از اینرو در صورتیکه می توانید دندان عقل مزبور را با ترمیم حفظ کنید بهتر است آن را نکشید. از سویی باردار بودن شما دلیل مضاعفی بر اجتناب فعلی از کشیدن دندان است. در مجموع معاینه بالینی نزد یک متخصص ارتودنسی جهت رسیدن به قضاوت قطعی توصیه می گردد.

طول درمان ارتودنسی

با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،

متخصص ارتودنسی  در تهران 


شنبه, 4 آبان 1392 20:15
تعداد بازدید کننده : 1287
با عرض سلام و خسته نباشید آقای دکتر داودیان. احترما" من آخرین ا پی جی دندان هام را به همراه تصویر دندونهام براتون میفرستم که قبول زحمت نموده و به سوالاتم پاسخ بفرمایید، اول اینکه من ده سال قبل ارتودونسی انجام دادم و الان دندونای دو بالا و یک و دو سه پایین مطابق تصویر نامرتب شده اندم. .سه دندان عقلم را هم کشیده ام اما همانطور که در ا پی جی ملاحظه می فرمایید یکی از دندان عقل ها که کج هم هست در فک پایین دارم. سوالم این است که با توجه به اینکه می خواهم مجددا" ارتودنسی کنم هزینه و مدت درمان چقدر خواهد بود؟ دوم اینکه چون دندان عقلم پوسیدگی شدید دارد و هر از گاهی درد خفیف دارد به نظر شما قبل از معاینه ارتودونتسیت آنرا بکشم؟ چون باردار هستم فرمودید فعلا" نمیتونم ارتودنسی کنم میخواستم ببینم فعلا" دندان عقل را بکشم یا صبر کنم؟ چون قبلا در همان سمت دندان کناری اش را از دست داده ام و دندان عقل با حرکت کج خود آن فاصله را دارد پر میکند متشکرم از وقتی که می گذارید. ضمنا 28 ساله هستم 1 out of 10 based on 1 ratings. 1287 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد