ایا پلاک بعد ارتودنسی برای همه واجبه؟ گذاشتن سیم فیکس در پشت دندان...

ایا پلاک بعد ارتودنسی برای همه واجبه؟ گذاشتن سیم فیکس در پشت دندان چه طور؟ مدت زمان پلاک یا سیم فیکس چه قدره؟ ایا ممکن برای همیشه اون سیم پشت دندان ها بمونه؟

 مدت زمان پلاک ارتودنسی 

سلام

بله اصولا" سه مدل نگهدارنده (ریتینر) بعد از ارتودنسی  مورد استفاده قرار می گیرد. ۱- نگهدارنده ثابت: پشت دندانها چسبانده می شود. ۲- نگهدارنده پلاک متحرک: در قالب پلاک هایی آکریلی که روی دندانهای بالا و پایین قرار می گیرند. ۳- نگهدارنده اِسیکس (Essix) : این نگهدارنده نیز متحرک بوده و روی دندانها را کامل می پوشاند و شفاف است. اینکه کدام مدل از نگهدارنده ها برای شما مناسب تر است بستگی به نیاز درمانی شما، سلیقه ارتودنتیست و البته خواست شما نیز تا حدودی دارد. بهتر است با   متخصص ارتودنسی  خود در این باره مشورت کنید. با این وجود در مطب ما معمولا" به دلیل همکاری اندک بیماران نسبت به استفاده از نگهدارنده های متحرک، از نگهدارنده های ثابت استفاده می شود. در خصوص مدت استفاده از ریتینر باید اضافه کنم که اصولا تا زمیانیکه شما می خواهید بعد از ارتودنسی دندانهایتان مرتب بماند لازم است از نگهدارنده استفاده نمایید هر چند یکسال اول از اهمیت بالاتری برخوردار می باشد.

با سپاس،

دکتر مسعود داودیان،

متخصص ارتودنسی در تهران


پنج شنبه, 31 مرداد 1392 16:20
تعداد بازدید کننده : 28978
ایا پلاک بعد ارتودنسی برای همه واجبه؟ گذاشتن سیم فیکس در پشت دندان چه طور؟ مدت زمان پلاک یا سیم فیکس چه قدره؟ ایا ممکن برای همیشه اون سیم پشت دندان ها بمونه؟ 1 out of 10 based on 8 ratings. 28978 user reviews.
4 | 4
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد