سلام دکتر داوودیان. پسر 12 ساله من دچار عقب ماندگی رشد فک بالا...

سلام دکتر داوودیان. پسر 12 ساله من دچار عقب ماندگی رشد فک بالا میباشد در عکس رادیولوژی دندانهای نیش از مسیر منحرف شدن و هنوز بیرون نیامده اند در کل سایر دندانهای بالا دچار کمبود جا هستند از نظر ظاهری هم به نظر می اید فک پایین زیادی جلو زده ولی اینطور نیست و در عکس رشد فک پایین طبیعی و دندانها مرتبند. سوال این است ایا در این سن امکان رشد فک بالا تا رسیدن به سن بلوغ وجود دارد؟ ایا احتیاج به ابزار میباشد؟ چه ابزار ارتدونسی؟ ایا اگر تا سن بلوغ فک رشد نکرد با جراحی مشکل حل میشه؟ اگه میشه راجع به جراحی فک بالا وکیفیت ان توضیح بیشتری بدید ایا فک بالا از استخوان جمجمه جدا میباشد؟ ایا برای جلو اوردن فک بین جمجمه و فک قطعه ای اضافه میکنن؟ ایا از داخل دهان وارد عمل میشن یا از روی صورت؟ ضمنا پسر من روی صورتش در ناحیه زیر گونه لکه صورتی رنگ از جنس توده عروقی داره ایا این مانع عمل فک میشه؟

عقب ماندگی رشد فک

سلام،
۱. معمولا بیمارانی که عقب بودن فک بالا دارند با مشکل کمبود فضای قوس دندانی و کوچک بودن فک بالا نیز دست به گریبان هستند. ۲. توصیه می گردد با توجه به سن فرزندتان (۱۲) در اولین فرصت جهت مشاوره ارتودنسی نزد یک ارتودنتیست بروید و بپرسید که آیا امکان اصلاح رشد فک بالا در این سن وجود دارد. ۳. در صورت عدم درمان یا درمان ناموفق در حال حاضر ممکن است در آینده بسته به شدت ناهنجاری فکی زمینه ای از ارتودنسی کاموفلاژ یا ارتودنسی همراه جراحی فک استفاده گردد. ۴. سوالات خود پیرامون جزئیات عمل جراحی را باید با متخصص جراحی فک و صورت در میان گذارید.
با سپاس،
دکتر مسعو داوودیان،

متخصص ارتودنسی در تهران


دوشنبه, 25 اسفند 1393 8:53
تعداد بازدید کننده : 778
سلام دکتر داوودیان. پسر 12 ساله من دچار عقب ماندگی رشد فک بالا میباشد در عکس رادیولوژی دندانهای نیش از مسیر منحرف شدن و هنوز بیرون نیامده اند در کل سایر دندانهای بالا دچار کمبود جا هستند از نظر ظاهری هم به نظر می اید فک پایین زیادی جلو زده ولی اینطور نیست و در عکس رشد فک پایین طبیعی و دندانها مرتبند. سوال این است ایا در این سن امکان رشد فک بالا تا رسیدن به سن بلوغ وجود دارد؟ ایا احتیاج به ابزار میباشد؟ چه ابزار ارتدونسی؟ ایا اگر تا سن بلوغ فک رشد نکرد با جراحی مشکل حل میشه؟ اگه میشه راجع به جراحی فک بالا وکیفیت ان توضیح بیشتری بدید ایا فک بالا از استخوان جمجمه جدا میباشد؟ ایا برای جلو اوردن فک بین جمجمه و فک قطعه ای اضافه میکنن؟ ایا از داخل دهان وارد عمل میشن یا از روی صورت؟ ضمنا پسر من روی صورتش در ناحیه زیر گونه لکه صورتی رنگ از جنس توده عروقی داره ایا این مانع عمل فک میشه؟ 1 out of 10 based on 1 ratings. 778 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد