سلام، آقای دکتر آیا راهی هست که زمان ارتودنسی کوتاهتر بشه منظورم...

سلام، آقای دکتر آیا راهی هست که زمان ارتودنسی کوتاهتر بشه منظورم اینه که بیمار میتونه کاری کنه که این دندانها زودتر جابجا بشن و برن سرجای خودشون یعنی یه خرده حرکت دندون ها رو سریعتر کنه؟؟؟
سلام،
متاسفانه هنوز در سراسر دنیا راهکاری عملیاتی برای کاهش محسوس طول درمان ارتودنسی وجود ندارد. با این وجود مواردی وجود دارد که با رعایت آنها می توان از طولانی شدن درمان تا حد ممکن جلوگیری کرد و حتی در مواردی تا چند ماه طول درمان را کاست. از آن جمله عبارتند از : مراجعه به متخصص ارتودنسی (و نه دندانپزشک عمومی)، ارایه طرح درمان اختصاصی هر بیمار (مربوط به درمانگر)، استفاده از دستگاههای متناسب با طرح درمان انتخاب شده (به عنوان مثال سیستم دیمون در موارد نامرتبی شدید دندانها که قصد کشیدن دندان وجود ندارد طول دوره ردیف شدن دندانها را گاهی تا چند ماه می کاهد)، رعایت بهداشت و ملاحظات لازم برای نگهداری دستگاهها حین درمان، انجام درمان در سن مناسب (با افزایش سن ضمن از دست دادن برخی آپشن های درمانی به دلیل محکم شدن استخوان فک، حرک دندانی کند تر صورت می گیرد).
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتدونسی و درمان ناهنجاری های فک

یکشنبه, 23 تیر 1392 9:26
تعداد بازدید کننده : 2908
سلام، آقای دکتر آیا راهی هست که زمان ارتودنسی کوتاهتر بشه منظورم اینه که بیمار میتونه کاری کنه که این دندانها زودتر جابجا بشن و برن سرجای خودشون یعنی یه خرده حرکت دندون ها رو سریعتر کنه؟؟؟ 1 out of 10 based on 1 ratings. 2908 user reviews.
0 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد