سلام جناب آقای دکتر داودیان، بنده 27 ساله و دارای دو دندان کج در فک...

سلام جناب آقای دکتر داودیان، بنده 27 ساله و دارای دو دندان کج در فک بالا و دو دندان کج در فک پایین هستم که همگی آنها در قسمت جلو قرار دارند و به سمت داخل کج شده‌اند که این مورد در یکی از دندان های بالا حادتر است. با توجه به تصویری که برایتان ارسال کرده‌ام، ممکن است بفرمایید مرتب کردن این 4 دندان نیاز به کشیدن دارد و اینکه آیا ارتودنسی موجب شل شدن دندان ها خواهد شد یا خیر؟با تشکر
سلام،
تصمیم گیری در خصوص کشیدن یا نکشیدن دندان برای ارتودنسی مستلزم ارزیابی تمامی مدارک رادیوگرافی و فتوگرافی صورت و دندانهاست. از اینرو امکان اظهار نظر دقیق در خصوص کیس شما به صِرف عکس های محدود ارسالی وجود ندارد. البته میزان کراودینگ دندان های شما زیاد به نظر نمی رسد و احتمال درمان ارتودنسی بدون کشیدن دندان وجود دارد. به علاوه خاطر نشان می گردد ارتودنسی به طور معمول در صورت رعایت استاندارد های درمان، سبب لق شدن غیرقابل برگشت دندانها نمی گردد.
با سپاس،
دکتر مسعود داودیان،
متخصص ارتودنسی دندان و فک در تهران

سه شنبه, 21 مرداد 1393 11:32
تعداد بازدید کننده : 1306
سلام جناب آقای دکتر داودیان، بنده 27 ساله و دارای دو دندان کج در فک بالا و دو دندان کج در فک پایین هستم که همگی آنها در قسمت جلو قرار دارند و به سمت داخل کج شده‌اند که این مورد در یکی از دندان های بالا حادتر است. با توجه به تصویری که برایتان ارسال کرده‌ام، ممکن است بفرمایید مرتب کردن این 4 دندان نیاز به کشیدن دارد و اینکه آیا ارتودنسی موجب شل شدن دندان ها خواهد شد یا خیر؟با تشکر 10 out of 10 based on 1 ratings. 1306 user reviews.
1 | 0
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل
پرسش ارتودنسی شما در کدامین زمینه قرار می گیرد؟
پرسش خود را مطرح کنید
کاربر گرامی لطفا پیش از طرح سوال به موارد ذیل دقت فرمایید:
• پاسخ پرسش شما ظرف ۴ ساعت (حتی روزهای تعطیل) داده شده و به ایمیل تان ارسال می گردد. بدیهی است ورود ایمیل اشتباه مانع دریافت پاسخ شما خواهد شد. به علاوه پرسش شما در پنل آخرین پرسش های صفحه نخست نیز درج خواهد شد.
• می توانید از نام مستعار استفاده کنید. پس از انتشار پاسخ سوال شما امکان حذف یا تغییر نام وجود ندارد.
• از نوشتن پرسش به صورت فینگلیش بپرهیزید زیرا پاسخ داده نخواهد شد.
• اطلاعات شماره تماس و ایمیل شما در بانک اطلاعاتی سایت به صورت محرمانه ذخیره شده و به هیچ عنوان در اختیار غیر قرار نمی گیرد.
• از پرسش در زمینه طول درمان و هزینه درمان اجتناب نمایید، زیرا به صرف توضیحات شما و بدون معاینه بالینی برآورد مدت و قیمت درمان میسر نیست.
• لطفا از طرح پرسش های غیر مرتبط با ارتودنسی و یا مشابه سوالات رایج بپرهیزید.
• در صورت دریافت نکردن ایمیل بخش اسپم ایمیل خود را نیز چک بفرمایید.

حداکثر حجم فایل 8 مگابایت باشد.فرمت های مجاز : jpg, gif, png
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد