بهترین متخصص ارتودنسی !؟

کد بلاگ : #175
تاریخ انتشار : دوشنبه, 5 اسفند 1392 0:00
این مقاله سعی دارد شاخص هایی را برای کمک به بیماران ارتودنسی جهت انتخاب بهترین دکتر متخصص ارتودنسی متناسب با شرایط شان معرفی کند.
بهترین متخصص ارتودنسی کیست؟شاخص های انتخاب بهترین متخصص ارتودنسیتخصص درمانگربعد مسافتاجتهاد از نظرات گوناگونهزینه ارتودنسی


بهترین متخصص ارتودنسی کیست

یکی از سؤالاتی که ذهن بیماران جویای درمان مشکلات ارتودنسی را درگیر می کند یافتن دکتر متخصص خوب در این زمینه می باشد. تا آنجا که گاهی ماهها بر سر انتخاب درمانگر مناسب با تردید روبرو هستند. این مقاله سعی دارد با ارائه راهکاری منطقی شما بیماران گرامی را متناسب با شرایطی که دارید در این مسیر یاری کند.


شاخص های کمک کننده در خصوص انتخاب بهترین ارتودنتیست


تخصص درمانگر

درمانگر مورد مراجعه برای درمان ارتودنسی باید متخصص ارتودنسی باشد. متأسفانه در حال حاضر بسیاری از دندانپزشکان عمومی بدون داشتن مدرک تخصصی ارتودنسی با تبلیغات وسوسه کننده و قیمت های ارزان اقدام به درمان ارتودنسی ثابت می کنند. جالب تر آنکه بسیاری از بیماران مراجعه کننده اساسا" از این که دندانپزشک مربوطه متخصص ارتودنسی نیست اطلاعی ندارند. برای این منظور شما را به مطالعه لینک فرق دندانپزشک عمومی با متخصص ارتودنسی دعوت می کنیم.

بعد مسافت

گاهی بیماران برای انجام درمان ارتودنسی نزد دکتر متخصص ارتودنسی به منطقه یا حتی شهر دیگری غیر از محل سکونت خود مراجعه می کنند. با توجه به طولانی بودن درمان ارتودنسی و لزوم مراجعات مرتب (گاهی دو بار در ماه)، این امر می تواند رفته رفته آزار دهنده شود. توصیه می گردد بعد مسافت را در انتخاب متخصص ارتودنسی معالج با عنوان یک فاکتور مهم لحاظ کنید. برای اطلاع از لیست متخصصین ارتودنسی محدوده سکونت خود می توانید به بانک اطلاعاتی متخصصین ارتودنسی ایران که به همت دکتر مسعود داودیان راه اندازی شده است مراجعه کنید.

اجتهاد از نظرات گوناگون
از آنجا که درمان ارتودنسی به گونه ای هنری است ممکن است با مراجعه به متخصصین ارتودنسی مختلف دیدگاههای متفاوتی را پیرامون نیاز های درمانی خود بشنوید. از لزوم کشیدن تا نکشیدن، از لزوم جراحی فک تا عدم نیاز به جراحی و البته تفاوت در نوع دستگاهها و روش های پیشنهادی جهت رسیدن به نتیجه درمان. در واقع این اختلاف نظرات برخاسته از اختلاف سلیقه و نگرش ارتودنتیست ها نسبت به یکدیگر می باشد. پیشنهاد ما به بیماران برای کاهش سردرگمی و انتخاب بهترین روش ارتودنسی این است که با متخصصین مورد مراجعه به طور فعال وارد گفتمان و تعامل شده و خواسته های خود را از درمان به خوبی شفاف سازی کنند و نهایتا" از جمع بندی دیدگاههای گوناگون راهکاری را که با خواسته هایشان بیشتر نزدیک بوده و اجماع بیشتری بر سر آن از سوی درمانگر ها وجود داشته است انتخاب نمایند.
هزینه درمان ارتودنسی

یکی از شاخص ها مهم و تأثیرگذار بر انتخاب درمانگر و محل انجام درمان ارتودنسی در نظر گرفتن قیمت  ارتودنسی و نحوه پرداخت هزینه می باشد. با این حال این فاکتور نمی بایست بقیه شاخص های انتخاب بیمار را بیش از اندازه تحت تأثیر قرار دهد. برای اطلاع بیشتر در خصوص ملاحظات مالی درمان ارتودنسی شما را به مطالعه لینک هزینه درمان ارتودنسی دعوت می کنیم.
منبع: دکتر مسعود داودیان