سفید کردن دندان

سفید کردن دندان 1 out of 10 based on 1 ratings. 1010 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #800
تاریخ انتشار : دوشنبه, 14 خرداد 1397 19:10
تعداد بازدید کننده : 1010
چاپ ارسال به دوستان
زیبا بودن لبخند با داشتن دندان های سفید و مرتب محقق خواهد شد . این رویایی است که هر فرد در سر خود دارد . برای اینکه با روش های سفید کردن دندان آشنا شوید متن زیر میتواند کمک شایانی به شما خواننده عزیز مند . پس تا پایان این مقاله کمی شکیبایی به خرج دهید .

سفید کردن دندان ها


زیبا بودن لبخند با داشتن دندان های سفید و مرتب محقق خواهد شد . این رویایی است که هر فرد در سر خود دارد . برای اینکه با روش های سفید کردن دندان آشنا شوید متن زیر میتواند کمک شایانی به شما خواننده عزیز مند . پس تا پایان این مقاله کمی شکیبایی به خرج دهید . متشکریم

چگونه دندان هایی سفید داشته باشیم


دندان ها به دلایل گوناگونی در اثر گذر زمان رنگ اصلی خود را از دست می دهند که این عوامل به شرح زیر است.
۱. سیگار کشیدن
۲.استفاده از نوشیدنیهای رنگی مثل چای ، قهوه و ...
۳. افزایش سن
۴.عدم رعایت بهداشت مناسب دهان و دندان
در صورتیکه هرکدام از موارد بالا به درستی رعایت نشود و همچنین مصرف غذاهایی رنگی مثل قهوه و نوشابه و همچنین تنقلاتی مثل پفک که سرشاراز رنگ های خوراکی شیمیایی است تغییر رنگ اساسی را برای دندان های شما به دنبال خواهد داشت.

سفید کردن دندان

درمان بلیچینگ دندان چیست

برای سفید کردن دندان ها و از بین بردن بد رنگی ها و رنگ دانه هایی که به مرور زمان باعث تغییر رنگ دندان ها شده از درمانی با نام بلچینگ استفاده میکنند. از این نوع درمان حتی در بر طرف نمودن بد رنگیهای ژنتیکی نیز میتوان استفاده کرد.
در این روش پس از محافظت از لثه توسط ماده ای مخصوص مواد سفید کننده با غلظت بالا را روی دندان های قرار میدهند.
ماده موثره بعضی از این مواد به صورت شیمیایی فعال میشود، بعضی با نور و بعضی با گرما. و پس از اتام درمان تغییر رنگ دندان های خود را به خوبی خواهید دید.
استفاده از پودرها ، خمیر دندان ها و ژل های سفید کننده:
باید بگوییم که خمیر دندان ها و پودر ها به دلیل اینکه خاصیت سایندگی مینای دندان را دارند به هیچ وجه برای سفید کردن دندان ها استفاده از آنها توصیه نمیشود.
اما ژل ها به دلیل اینکه پراکسید هیدروژن دارند میتوانند انتخاب مناسبی برای سفید کردن دندان ها باشند که البته در این روش باید ازمتخصص دندان پزشکی مشاوره بگیرید.

سفید کردن دندان

سفید کردن دندان بعد از درمان ارتودنسی


بسیاری از بیمارانی که دندان های خود را ارتودنسی  میکنند از این مسئله گله مند هستند که با درمان ارتودنسی دندان هایمان تغییر رنگ داده.
این را باید بگویم که تغییر رنگ دندانها در طی درمان ارتودنسی حاصل عدم رعایت درست بهداشت دهان و دندان است و وجود براکت ها در دهان مسواک زدن را با مشکل روبه رو کرده از این رو برای افرادی که دندان های خود را ارتودنسی کرده اند مسواک های مخصوص در بازار در دستری است که یک مختصص ارتودنسی می بایست حتما آن را به بیمار خود معرفی کند . امروزه مسواک های سوزنی خاصی نیز برای تمیز کردن حفره های ریز براکت ها ساخته شده اند . بنابراین اگر در حین درمان ارتودنسی رنگ دندان های شما تغییر کرد علت آن عدم رعایت بهداشت به شیوه ی درست است .البته با خروج براکت ها از دهان میتوان با شیوه های مختلف سفید کنندگی دندان که وجود دارد و زیر نظر متخصص ارتودنسی خود دندان هایتان را به حالت اول برگردانید.

“ سفید کردن دندان ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل