ارتودنسی زبانی

ارتودنسی زبانی 1 out of 10 based on 1 ratings. 1102 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #797
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 9 خرداد 1397 14:40
تعداد بازدید کننده : 1102
چاپ ارسال به دوستان
این روش به دلیل اینکه زیبایی بیشتری دارد و براکت ها دیده نمیشوند در بزرگسالان طرفداران زیادی دارند. اما تنها مزیت این روش نسبت به روش معمولی مخفی بودن براکت ها در پشت دندان هاست. در واقع دلیل قانع کننده ی دیگری به جز مخفی بودن براکت ها و زیبا بودن لبخند برای استفاده از ارتودنسی زبانی نسبت به معمولی وجود ندارد .

براکت پشت دندانی یا ارتودنسی زبانی

در درمان ارتودنسی از براکت هایی که روی دندان ها نصب میشود برای مرتب کردن دندان ها استفاده میکنند. اما گاهی اوقات برخی افراد به دلیل موقعیت اجتماعی خود تمایلی به استفاده از براکت  ها روی دندان خود ندارند. به همین دلیل در سالیان گذشته روشی ابداع شد که به نام ارتودنسی لینگوال یا زبانی شهرت یافت . در این روش براکتها در پشت دندان بیمار و نزدیک کام و زبان نصب میشوند .
این روش به دلیل اینکه زیبایی بیشتری دارد و براکت ها دیده نمیشوند در بزرگسالان طرفداران زیادی دارند. اما تنها مزیت این روش نسبت به روش معمولی مخفی بودن براکت ها در پشت دندان هاست. در واقع دلیل قانع کننده ی دیگری به جز مخفی بودن براکت ها و زیبا بودن لبخند برای استفاده از ارتودنسی زبانی نسبت به معمولی وجود ندارد . در این روش باتوجه به قرار گیری براکت ها در نزدیک زبان و پشت دادن ها بیمار ممکن است با ناراحتی های زبان مواجه شود و در تلفظ واژه ها دچار مشکل شود . از طرفی چسباندن براکت ها در این روش برای متخصص ارتودنسی نیز مشکل تر است زیرا بیمار باید سر خود را به حدی عقب نگه دارد تا متخصص ارتودنسی بتواند با دقت براکت ها را پشت دندان ها نصب کند.

ارتودنسی لینگوال

هزینه ارتودنسی زبانی


از آنجا که در این ارتودنسی ابزار و براکت ها برای هر فرد به طور جداگانه ای طراحی و ساخته میشود هزینه ی بیشتری نسبت به ارتودنسی معمولی دارد.ارتودنسی لینگوال نسبت به ارتودنسی معمولی فرآیند پیچیده تری نیز دارد .از طرفی همه ی متخصصین ارتودنسی ،  ارتودنسی زبانی  را به همه ی بیماران خود پیشنهاد نمیکنند چراکه این نوع از درمان نیازمند آموزی و تخصص تکنیکی است.

هزینه ارتودنسی زبانی

انواع ارتودنسی زبانی


انواع مختلفی از ارتودنسی لینگوال وجود دارد که متخصص ارتودنسی می‌تواند بهترین نوع آن را متناسب با شرایط و نیازهای خاص شما برای شمااستفاده کند. به طور کلی انواع مختلف بریس‌ها که متخصصین ما توصیه می‌کنند، عبارتند از:

ارتودنسی زبانی

بریسهای مخفی اینکوگنیتو (Incognito)


که به صورت سفارشی و از جنس طلا ساخته می‌شوند. این بریس‌ها با بهره‌گیری از پیشرفته‌ترین فناوری‌های روز ساخته می‌شوند تا به بهترین و دقیق‌ترین شکل ممکن با اندازه دندان‌های شما مطابقت داشته باشد.

بریسهای مخفی اس تی بی لایت (STB Light)


که یک جایگزین ارزان قیمت‌تر برای بریس‌های اینکوگنیتو محسوب می‌شود، اما از نظر راحتی و کارآیی به همان خوبی می‌باشد.

بریسهای مخفی فوراستندنت (Forestadent 2D)


که به شکل بسیار صاف و با ضخامتی برابر با ۳/۱ تا ۶۵/۱ میلی‌متر ساخته می‌شوند. شکل کاملاً صاف این بریس‌ها همراه با لبه‌های گرد و سطوح صیقلی آنها باعث شده است که به گزینه شماره یک از نظر راحتی برای متقاضیان ارتودنسی لینگوال تبدیل شود

 

“ ارتودنسی زبانی ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل