مرهم دندان درد

مرهم دندان درد 1 out of 10 based on 1 ratings. 1995 user reviews.
0 | 1
کد بلاگ : #771
تاریخ انتشار : دوشنبه, 3 اردیبهشت 1397 16:22
تعداد بازدید کننده : 1995
چاپ ارسال به دوستان
هدف ما در این مقاله این است که شما مصرف داروهای شیمایی را برای کاهش درد دندان خود کنار بگذارید چرا که نسخه های طبیعی علاوه بر ارزان تر بودن نسبت به مواد شیمیایی بی ضرر تر نیز هستند, و مرهم دندان درد را برای شما عزیزان معرفی کنیم .

مرهم خانگی دندان درد


دندان درد یکی از دردهایی است که اکثر افراد حداقل یکبار آن را در زندگی تجربه کرده اند .درد دندان یکی از درد های خسته کننده است که تاب و توان را از انسان می گیرد ، چرا که با وجود درد دندان مصرف غذا خیلی سخت تر خواهد بود.
اکثر افراد برای درمان کردن دردهای گاه و بی گاه و بعضا غافلگیر کننده ی دندان ، مسکن ها و اسپری های بی حس کننده را در بخش دارویی خانه ی خود نگهداری میکنند.

اما هدف ما در این مقاله این است که شما مصرف داروهای شیمایی را برای کاهش درد دندان خود کنار بگذارید چرا که نسخه های طبیعی علاوه بر ارزان تر بودن نسبت به مواد شیمیایی بی ضرر تر نیز هستند, و مرهم دندان درد را برای شما عزیزان معرفی کنیم . پس همین الان داروهای شیمیایی خود را دور بریزیرد و با اعتماد به داروهای طبیعی که در این مقاله به شما معرفی میشود با درد دندان خداحافظی کنید.

مرهم دندان درد

تکسن دندان درد با روغن گیاه میخک


میخک یکی از گیاهانی است که  مرهم دندان درد است و در تسکین درد دندان بسیار کارآمد می باشد.
مسکن موجود در این گیاه در صورتیکه به شیوه ی درست استفاده شود به آرام شدن درد دندان بسیار کمک خواهد کرد.
البته یاد آور شویم کسانی که بافت لثه یا زبانشان حساس باشد اگر روغن با منطقه ی درد تماس پیدا کند کاملا وضع بدتر خواهد شد. پس برای اینکه نتیجه ی استفاده باب میل باشد باید به روش زیر مصرف روغن میخک انجام شود.

روی یک پنبه دو قطره از روغن میخک بریزید و تا زمانی که دردتان کاهش می یابد آن ر پشت دندان قرار دهید.
یک روش دیگر اینکه میتوانید یک دانه میخک را آنقدر بجوید تا روغنش بیرون بیاید.

زمان نگهداری میخک در دهان نیم ساعت است یعنی تا زمانی که درد دندنتان تسکین یابد.

 

تسکین دندان در با سس زنجبیل و فلفل


دو داروی ضد درد دیگر زنجبیل و فلفل است. که میتوانید به طور جداگانه از این دو ادویه استفاده نمایید به این دلیل که هردوی این ادویه ها پیام تسکین درد را به مغز ارسال میکنند.
حال اگر این دو ادویه را باهم مخلطو کنید و مورد استفاده قرار دهید نتیجه ی بهتری دریافت خواهید کرد . برای این کار طبق دستور العمل زیر پیش می رویم:
یک سس از این دو ادویه تهیه کنید به صورتیکه مقدار مساوی از این ادویه ها را با هم و با آب مخلوط کنید. سپس یک پنبه ی کوچک را به سس آغشته کنید و سپس آن را درست در منطقه ی درد قرار دهید. البته مراقب باشید که با لثه و زبان شما برخورد نکند .
زمان نگهداری پنبه تا لحظه ی فروکش کردن درد است اما اگر شما را اذیت کرد لااقل تا آخرین جایی که میتوانید تحمل کنید و پنبه را خارج نکنید.

استفاده از محلول آب نمک


همه ی ما میدانیم که یکی از قوی ترین ضد عفونی کننده ها نمک است و ضرب المثل هرچه بگندد نمکش میزنند مصداق کامل این موضوع است.همچنین برای کسانی که از درد ناشی ازارتودنسی رنج میبرند میتواند میسر باشد . 

بنابراین برای رهایی از دندان درد هایی که به علت عفونت ایجاد شده اند مصرف نمک میتواند سریع ترین راه برای کاهش درد دندان شما باشد.
مصرف آب نمک باعث خروج مایعاتی میشود که در اطراف دندان جمع شده اند و باعث التهاب لثه شده اند. همچینین مصرف آب نمک دور دندان را ضدعفونی خواهد کرد.
استفاده از این شیوه ی درمانی به شکل زیر است:

در یک فنجان آب جوش مقدار یک قاشق چای خوری نمک را حل کنید تا داروی فوق العاده ای ساخته شود. به مدت 30 ثانیه آن را در دهان تان بچرخانید و سپس بیرون بریزید.

تسکین دندان درد با مصرف دمنوش نعناع


دمنوش نعناع علاوه بر داشتن عطر خوب میتواند به عنوان یک بی حس کننده ی قوی مصرف شود. علاوه بر دمنوش نعناع چای سیاه نیز میتواند درد دندان شما را آرام کند. زیرا خاصیت ضدالتهابی دارد و با کم کردن ورم به کم شدن درد نیز اثر میگذارد. برای اینکه از این دو نوشیدنی نتیجه ی مطلوبی بگیرید به روش زیر عمل کنید:

در یک فنجان آب جوش میزان یک قاشق چای خوری نعنا خشک را بریزید و 20 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. پس از اینکه دمنوش خنک شد آن را در دهانتان بچرخانید و سپس بیرون
در صورتیکه میخواهید از چای سیاه اسفاده کنید یک تی بگ را خیس کنید و روی ناحیه دردناک بگذارید و یا اینکه چای سیاه گسی را درست کنید و پس از خنک شدن، آن را چند بار در دهان تان غرغره کنید.

استفاده از آب اکسیژنه و تسکین دندان درد


استفاده از آب اکسیژنه زمانی توصیه میوشد که درد دندان شما با بدمزگی دهان و تب همراه باشد. البته به خاطر داشته باشید این یک روش موقتی است. روش درمان با آّب اکسیژنه به صورت زیر است

از آب اکسژنه ی 3 درصد بفقط برای شستشو دادن دهانتان استفاده منید پس از اینکه محلول را در دهانتان چرخاندید آن را بیرون بریزید و چندمرتبه دهانتان را با آب خالی بشویید.

تسکین خانگی دندان درد

تسکین درد دندان با یخ


یخ یکی از مسکن هایی است که برای بیشتر درد ها استفاده میوشد . فرقی نمیکند که این درد پا درد باشد یا دندان درد. کمپرس یخ یکی از شیوه های بسیار کاربردی برای تسکین درد است.

استفاده از یخ که این نیز مانند سایر روش های طبیعی یک مسکن موقتی است به شرح زیر است:

در یک کیسه ی پلاستیکی چندقالب یخ را بریزید کیسه را داخل پارچه ی نازکی بپیچید و به مدت 15 دقیقه آن را روی قسمتی از صورت که دقیقا دندان دردناکتان در آنجا قرار دارد بگذارید تا درتان بی حس شود.

 

مصرف صمغ مر و تسکین درد دندان


درخت مرمکی یا همان صمغ مر میتواند در آرام کردن درد دنادن شما بسیار کارآمد باشد. اگر تابحال نام آنرا نشنیده بودید بهتر است همین حالا برای خرید آن به بهترین عطاری که سراغ دارید مراجعه کنید.
این صمغ باعث کم شدن التهاب در دهان و نابود شدن باکتری ها میود.
اگر یک عطاری کاردرست می شناسید که این صمغ در آن پیدا می شود، پس از تهیه کردن، آن را به این شیوه مصرف کنید:

در دو فنجان آب یک قاشق چای خوری از پودر مر را به مدت 30 دقیقه بجوشانید و تا خنک شدن محلولتان صبر کنید.. بعد هم برای هر بار استفاده، یک قاشق چای خوری از این دارو را در یک فنجان آب بریزید و 5 تا 6 بار در روز غرغره این محلول را ادامه دهید تا به نتیجه مورد نظرتان برسید.

مرهم خانگی دندان درد

تسکین درد دندان با مصرف سیر


سیر یک داروی طبیعی است که علاوه براینکه سیستم ایمنی بدن را تقویت میکند یک داروی ضد درد و مسکن کار آمد است. خصوصا برای بهبود درد دندان بسیار توصیه میشود. شیوه ی درمان درد دندان باسیر به شکل زیر است:
روی منطقه ی درد یک حبه سیر قرار دهید و آن را بجویید. درست چند دقیقه بعد از جوبده شدن سیر دردتان آرام میشود.

علاوه بر آرام کردن درد دندان مصرف مداومش دندان تان را محکم تر می نماید.
اگر شما به تازگی ارتودنسی کرده اید میتوانید با جویا شدن نظر  متخصص ارتودنسی  از موارد فوق برای تسکین درد استفاده کنید . 

 

“ مرهم دندان درد ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل