هزینه سیم کشی دندان

هزینه سیم کشی دندان 10 out of 10 based on 2 ratings. 4482 user reviews.
2 | 0
کد بلاگ : #757
تاریخ انتشار : دوشنبه, 27 فروردین 1397 11:41
تعداد بازدید کننده : 4482
چاپ ارسال به دوستان
هنگامی که برای متخصص ارتودنسی تشخیص میدهد شما یا کودکتان نیاز به سیم کشی دندان دارید ، معمولا به معنی این است که شما به چندین جلسه ویزیت برای دندانپزشکی نیازمندید و هزینه سیم کشی دندان بر دوش شما قرار دارد . با توجه به اینکه دروه درمان سیم کشی بعضی اوقات حتی تا 20 ماه به طول می انجامد ،

قیمت سیم کشی دندان


هنگامی که برای  متخصص ارتودنسی تشخیص میدهد شما یا کودکتان نیاز به سیم کشی دندان دارید ، معمولا به معنی این است که شما به چندین جلسه ویزیت برای دندانپزشکی نیازمندید و هزینه سیم کشی دندان بر دوش شما قرار دارد . با توجه به اینکه دروه درمان سیم کشی بعضی اوقات حتی تا 20 ماه به طول می انجامد ، کاملا طبیعیست برای شما مهم است که نگران هزینه های سیم کشی دندانتان باشید. داستن این نکته نیز مهم است که سیم کشی دندان و مرتب کردن آن ها فقط به خاطر زیبایی نیست بلکه نامرتبی و هرگونه ناهنجاری در رشد کردن دندان ها باعث میشود که در حفظ بهداشت دهان و دندان مشکل ایجاد شود. در شرایطی که مسواک زدن یا حتی کشیدن نخ دندان عملا ممکن نباشد ، بتدریج شاهد خراب شدن دندان ها خواهیم بود. وضعیت نامناسب دندان ها باعث بالا رفتن میزان فرسایش دندان شده و آسیب زیادی به دندان ها وارد میکند.

سیم کشی دندان

عوامل موثر بر هزینه ی سیم کشی


اما درکل هزینه سیم کشی دندان تغییرات زیادی را پوشش میدهد. بدون شک این هزینه در بین دندان پزشکان مختلف و حتی برای بیماران مختلف ، اختلاف خیلی زیادی دارد. اما اصلی ترین عوامل شامل موارد زیر میشود:

سن و سال بیمار
در صورتی که دندانپزشک سیم کشی را برای دندان شما تشخیص داده ، بدون شبک بهتر است هرچه زودتر این کار را انجام دهید ، چون مرتب نمودن دندان کودک با سیم کشی خیلی ساده تر از دندان بزرگسالان میباشد. اصولا برآورد کردن قیمت سیم کشی دندان در افراد بالغ به آسانی ممکن نیست. زیرا این هزینه تحت تاثیر عامل های زیادی در افراد مختلف با هم متفاوت است . نباید فراموش کرد بریس های مخصوص سیم کشی بزرگسالان بسیار گرانتر از انواعی است که برای کودکان استفاده میشود ، هم چنین نباید فراموش کنیم بزرگسالان برای نتیجه گرفتن از درمان زمان بیشتری از کودکان نیاز دارند.
شدت مشکل دندان
برخی اشخاصی که اقدام به سیم کشی دندان میکنند مخصوصا افراد بزرگسال احتمال دارد برای اینکه فک با دندان ها تطبیق پیدا کند به جراحی ارتودنسی نیازمند باشند . همه این موارد میتوانند باعث بالا رفتن قیمت تمام شده سیم کشی دندان شود . اما در کل هرچقدر مشکلات دندان خفیف تر باشد ، هزینه نهایی ارتودنسی کمتر میگردد.

محلی که سیم کشی صورت میگیرد
از عوامل بسیار مهمی که بر هزینه سیم کشی دندان موثراست و قیمت ارتودنسی دندان ها را دارد ، این است که درمان در کجا صورت میپذیرد.اما در مجموع هزینه ها در شهرهای کوچک و حومه شهرهای بزرگ بسیار کمتر از خود شهرهای بزرگ است. این هزینه ها در کشورهای مختلف هم دارای تفاوت های زیادی میباشد. در یک کشور خاص هم احتمال دارد هزینه ها از ایالتی به ایالت دیگر متفاوت باشد.

محل انجام درمان ارتودنسی
عامل مهم دیگری که تأثیر زیادی بر هزینه ارتودنسی دندان‌‌ها دارد، آن است که این درمان را در کجا انجام می‌دهید. هزینه‌های دندانپزشکی در نواحی اطراف شهرها و مناطق حاشیه‌ای به طور متوسط کمتر از مناطق مرکزی شهرهاست. همچنین این هزینه‌ها در کشورهای مختلف تا حد زیادی متفاوت است. در یک کشور خاص هم ممکن است تعرفه ارتودنسی از استانی به استان دیگر متفاوت باشد.

پزشکی که سیم کشی را انجام میدهد
هزینه ای که برای سیم کشی دندان متحمل میشوید به متخصص آن نیز بستگی دارد. مثلا ارزان ترین محلی که میتوان سیم کشی دندان ها را انجام داد کلینیک های دانشکده های دندانپزشکی است و در آنجا اینکار بوسیله دانشجویانی که تحت نظارت یک متخصص ارتودنسی هستند صورت میگیرد.قینت انجام عملیات سیم کشی نیز در بین متخصص های مختلف نیز دارای تفاوت بسیار است ، یک متخصص ممکن است نسبت به متخصصی دیگر مبلغ بیشتری را دریافت کند. در اینجا مقدار تجربه و شهرتی که جراح کسب کرده بردستمزد او تاثیر بیشتری میگذارد. هزینه سیم کشی توسط یک متخصص دارای سابقه طولانی بسیار بیشتر از متخصصیاست که تازه فارغ التحصیل شده.

هزینه ارتودنسی

بریسهای مختلف ارتودنسی


دیگر عامل موثر برهزینه ارتودنسی دندان ، نوع بریسی است که برای سیم کشی بکار برده میشود.

بریس فلزی


بریس‌های فلزی کم قیمت ترین بریس میباشدد و امکان استفاده از آن برای اغلب افراد مقدور میباشد. قیمت بریس های فلزی بسیارکمتر از بریس های سرامیکی میباشد. اما نباید فراموش کرد هزینه ها میتوانند تحت تاثیر شدت بیماری و طول درمان هم قرار بگیرند.

بریس سرامیکی


این نوع تقریبا هم رنگ دندان است و خیلی طبیعی تر بنظر نمیرسد . قیمت این ونع بسیار گرانتر از نوع فلزی است. خود نوع سرامیکی چند دسته میشود که هزینه نوع شفاف آن از انواع دیگر بیشتر میباشد.

بریس لینگوال


این نوع برای هر شخص به طور اختصاصی و سفارشی تولید میگردد و پشت دندان ها پنهان میگردد. هزینه این بریس ها بدلیل کار بیشتری که که برای ساختش صورت میپذیرد اغلب بیشتر از سایر بریس ها است.

بریس نامرئی


این نوع بریس های نامرئی تشکیل شده از پلاستیک نازک و شفاف هستند دارای ظاهری کاملا طبیعی و کامپیوتری تولید میشوند. برداشتن و تمیز کردن این نوع بریس ساده تر اس و از نظر ظاهری زیاد به چشم نمی آید. هزینه این نوع از سایر انواع دیگر بیشتر است. جنس این نوع بریس از یاقوت تک کریستالی ساخته شده که سبب میشود عملا نامرئی باشد.

سایر تجهیزات ارتودنسی: علاوه بر بریس‌های ارتودنسی، ممکن است متخصص به شما استفاده از تجهیزات دیگری مانند وسیع کننده (expander) کام ، ماسک صورت و برای کودکان فضا نگهدارنده دندان کودکان را نیز توصیه نماید. همچنین ممکن است همزمان با سیم‌کشی دندان‌ها از وسایلی به نام Forsus یا هربست نیز برای اصطلاح مشکلات و ناهنجاری‌های فک شما استفاده شود. در این صورت هزینه‌های شما هم بالاتر خواهد رفت.

هزینه بریس در ارتودنسی
هزینه بریس در ارتودنسی


.نکات دیگری که درباره هزینه ارتودنسی دیده میشود که بهتر است پیش از آنکه درمان خود را شروع کنید از آن اطلاع کسب کنید :
• هزینه سیم کشی هر فرد بخاطر وضع دندان ها و شدت مشکل فک او با فرد دیگر متفاوت است.
• قبل شروع به عمل سیم کشی توصیه میشود از چندین متخصص در باره قیمت صحبت کنید تا از عدم پرداخت هزینه اظافی جلوگیری شود.
• فراموش نکنید حتی استفاده از یک نوع بریس برای سیم کشی نزد متخصص های مختلف هزینه نهایی را متفاوت میکند ، زیرا  متخصص ارتودنسی مختلف دستمزدهای متفاوتی دریافت میکنند.
• نباید فراموش کرد دندان ها از مهمترین اندام های بدن هستند ، پس هرگونه مشکل در آن ها را هرگز پشت گوش نیندازید چون این گونه هنگامی که بیماری خفیف است امکان درمان آن با هزینه خیلی کمتری نسبت به زمانی که بیماری پیشرفت کند صورت میگیرد.

“ هزینه سیم کشی دندان ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل