درمان دندان درد در کودکان

درمان دندان درد در کودکان 1 out of 10 based on 1 ratings. 472 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #750
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 22 فروردین 1397 16:20
تعداد بازدید کننده : 472
چاپ ارسال به دوستان
در این مقاله قصد داریم روش های درمان دندان درد در کودکان را برای شما والدین گرامی آموزش دهیم تا در صورت بروز درد دندان در فرزند خود دچار نگرانی و اضطراب نشوید.

روش های درمان دندان درد در کودکان


کودکانی که تازه شروع به درآوردن دندان کرده اند ، هر جسمی را داخل دهانشان قرار می دهند و عادت دارند آن را گاز بگیرند . همین کار باعث می شود پدر و مادر ها تصور می کنند که کودک آنها میخواهد به واسطه ی این کار درد ناشی از دندان در آوردن را تسکین دهد .
اما برای پدر و مادر هایی که کودک خردسال دارند و کودکشان در حال دندان در آوردن است بهتر است بدانند رویش دندان دردناک نیست ، اما عاملی که باعث می شود کودکان اجسام مختلف را درون دهان قرار داده و فشار دهند خارش ناشی از رویش دندان است که باعث ایجاد حس ناخوشایند در کودک می شود . برای رفع خارش و درمان دندان درد در کودکان می توانید از دارو هایی که توسط پزشک تجویز می شود استفاده کنید و یا از ابزارهای ژله ای که به همین منظور در بازار موجود می باشند استفاده کنید .

درمان دندان درد در کودک


علل درد دندان در کودکان


کودکان در سنین چهار تا شش ماهگی شروع به درآوردن دندان می کنند . این دقیقا مصادف می شود با زمانی که بدن کودک کم کم خودش عناصر ایمنی را می سازد و ایمنی که از مادر به کودک می رسد کاهش می یابد . همین کاهش سطح ایمنی در بدن کودک باعث ضعیف شدن او شده و تب و عفونت اتفاق می افتد . بنابراین بر خلاف تصور والدین که رویش دندان را باعث این عامل می دانند ، کاهش سطح ایمنی بدن نیز تاثیر گذار است .

اشتباهات رایج در تسکین درد دندان در کودکان


توصیه ی ما به والدین ای است که در هنگام بروز مشکلی همچون اسهال و تب در کودک حتما به پزشک معالج مراجعه کنند . این که کودک شما در هنگام رویش دندان اذیت می شود امری کاملا طبیعی است ، اما در صورتی که شما راه حل های مناسب برای درمان دندان درد درکودکان  را آموزش نبینید کودک شما دچار بیماری می شود .اگر کودک شما دچار نابهنجاری دندان است بهتر است از همان سنین کودکی آن را رفع کنید و در صورت نیاز به ارتودنسی به یک متخصص ارتودنسی مراجعه نمایید . 

روش های درمان دندان درد کودک

 

روش های خانگی درمان دندان درد کودک


مادران معمولا با دیدن اشک فرزندانشان طاقت نیاورده و برای تسکین دندان در آنها اولین گزینه ای که به ذهنشان میرسد استفاده از ژل ها و دارو های تسکین دهنده است . سازمان غذا و دارو به مادران هشدار داده است که این دارو ها و ژل های بی حس کننده حاوی مواد مضری همچون بنزوکائین است که برای کودک مضر است . اخیرا تجویز لیدوکائین و ویسکوز نیز برای کودکان زیر دو سال ممنوع شده است . علایم مصرف این دارو برای کودکان زیر دو سال سرگیجه ، مشکلات بینایی ، ترس ، تشنج و ... می باشد .

دندان درد کودک

 

 

“ درمان دندان درد در کودکان ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل