علل دندان درد

علل دندان درد 1 out of 10 based on 1 ratings. 594 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #749
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 22 فروردین 1397 15:43
تعداد بازدید کننده : 594
چاپ ارسال به دوستان
بسیاری از افراد از بیماری های دندان و دندان درد رنج می برند و در پاسخ به علل دندان درد اکثریت پوسیدگی دندان را علت درد خود می دانند ، اما صرفا پوسیدگی دندان نیست که موجب دندان درد می شود و شناخت عوامل دیگر می تواند به شما در پیشگیری از این قضیه کمک کند .

عوامل ایجاد دندان درد


بسیاری از افراد از بیماری های دندان و دندان درد رنج می برند و در پاسخ به علل دندان درد اکثریت پوسیدگی دندان را علت درد خود می دانند ، اما صرفا پوسیدگی دندان نیست که موجب دندان درد می شود و شناخت عوامل دیگر می تواند به شما در پیشگیری از این قضیه کمک کند .

پوسیدگی دندان


یکی از رایج ترین  علل دندان درد  پوسیدگی دندان ها می باشد . پوسیدگی های سطحی روی مینای دندان معمولا بدون درد هستند ، اما در مواقعی که پوسیدگی عمیق باشد مینای دندان را سوراخ می کند و به لایه های درونی که به آن عاج می گویند می رسد . وقتی که پوسیدگی عمق پیدا کند و به لایه های داخلی نفوذ کند شما درد شدیدی را احساس خواهید کرد . زمانی که دندان پوسیده ی شما عفونت می کند پالپ دندان شما نابود می شود و چرک زیر ریشه ی دندان تجمع می کند . بیماری های حاد لثه نیز می تواند باعث ابسه دندان شود . زمانی که آبسه دندان عفونت کند و ملتهب شود و درد آن همراه با لرزش می باشد .

علل دندان درد


عفونت لثه و دندان درد


یکی دیگر از بیماری های رایج دهان و دندان ببیماری لثه می باشد . که در این حالت لثه متورم شده و دچار خونریزی می شود . اما چندان چه بیماری لثه پیشرفت باشد باعث دندان درد حتی در دندان های سالم نیز می شود . در اثر عفونت لثه ، لثه و استخوان ملتهب می شود و در نتیجه ی این ورم باعث نابود شدن استخوان اطراف دندان می شود . آبسه لثه نیز یکی دیگر از علل دندان درد است .
افتادن از ارتفاع
ممکن است دندان شما بر اثر افتادن از ارتفاع و یا تصادف رانندگی دچار ترک شود ، که در اکثر مواقع افراد متوجه این قضیه نمی شوند . زمانی که این ترک به خوردی به عصب برسد باعث بروز دندان درد شدید در شما می شود . حتی در مواقعی که ترک دندان عمیق نباشد و به عصب نرسد در اثر تجمع میکروب در ترک دندان شما احساس دندان درد خواهید کرد .

سندرم دندان ترک برداشته


گاهی اوقات هیچ یک از علایم ذکر شده در بالا در شما وجود ندارد اما شما دندان درد شدیدی را احساس می کنید در این صورت ترک های مخفی در دندان شما وجود دارد . این ترک های مخفی در عکسبرداری از دندان شما نیز حتی قابل رویت نیستند که به آن سندرن دندان ترک خورده می گویند . از علل ایجاد چنین ترک هایی در دندان می توان به جویدن بد غذا ، به هم ساییدن دندان ها ، ضربه به دندان ، پرکردگی دندان و ... اشاره کرد . عصب کشی دندان نیز بعضا موجب ایجاد ترک های جزئی در دندان می شود که این ترک ها در هنگام غذا خوردن باعث ایجاد درد می شوند .

عوامل ایجاد درد دندان

ساییدن دندان ها بر روی هم
ساییدن دندان ها و فشار دادن آنها بر روی هم یا به اصطلاح دندان قروچه کردن باعث ایجاد فشار بر روی دندان شما می شود و در نتیجه ی آن دندان و حتی عضلات فک شما دچار درد می شود .

دندان عقل
در بعضی از افراد به علت کوچک بودن فک دندان عقل در زیر لثه نهفته باقی می ماند یا اینکه به صورت کامل در نمیاید ، دندان عقل در هنگام بیرون آمدن به دندان های اطراف خود فشار وارد می کند و همین باعث ملتهب شدن لثه ، دندان درد و درد فک نیز می شود . دندان عقلی که به طور کامل در نیامده است محل تجمع میکروب ها است چرا که نمی توان آن را به طور کامل تمیز کرد ، سعی کنید مشکلات ذکر شده در خصوص دندان عقل را بر طرف نمایید تا درد ناشی از آن از بین برود .

ارتودنسی

اشتباهات رایج مسواک زدن


اگر به صورت اصولی دندان های خود را مسواک نزنید ، به مرور زمان لثه از دندان جدا شده یا به اصطلاح عقب نشینی می کند . در اثر این اتفاق ریشه ی دندان روباز می شود و نسبت به سرما ، گرما حساس می شود . یکی دیگر از عوامل نوشیدن نوشیدنی های اسیدی است .

ارتودنسی


 عامل ارتودنسی  ممکن است موقتا باعث ایجاد درد در دندان ها شود .

 پوسیدگی دندان

سایر عوامل ایجاد دندان درد


دندان های کج و نامرتب باعث اجاد فشار بر روی دندان های دیگر می شود و در نتیجه ی آن دندان ها درد می کنند . درد دندان می توان رابطه ی مستقیم با خود دندان یا فک و لثه نداشته باشد گاهی اوقات چرک کردن سینوس ها باعث درد دندان می شود . یکی دیگر از عواملی که به ندرت اتفاق می افتد درد عصب سه قلو می باشد .

“ علل دندان درد ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل