ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی اقساطی 1 out of 10 based on 1 ratings. 1690 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #733
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 18 بهمن 1396 13:55
تعداد بازدید کننده : 1690
چاپ ارسال به دوستان
انجام درمان ارتودنسی به دلیل طول درمان بالا و همچنین هزینه نسبتا زیاد معمولا به صورت قسطی و طی اقساط تعیین شده توسط متخصص با توجه به طول درمان بیمار پرداخت می گردد.ارتودنسی اقساطی

آشنایی با ارتودنسی اقساطی

قیمت ارتودنسی  ممکن است که بالا به نظر برسد اما اگر به صورت اقساط پرداخت شود بسیاری از افراد از عهده پرداخت آن بر می آیند. ارتودنسی اقساطی معمولا به گونه ای انجام می شود که قبل از پایان درمان ارتودنسی  تسویه شود و دلیل این گونه تقسیط این است که اگر درمان بیمار زودتر از موعد مقرر به اتمام برسد بیمار مجبور به پرداخت یکجای باقیمانده نباشد. دلیل دیگر این است که اگر هزینه ارتودنسی افزایش پیدا کند در طی روند درمان بیمار بتواند به طور اقساط پرداخت کند.
به چه صورت اقساط ارتودنسی تعیین میشود

قسط بندی بستگی به نوع و روش درمان دارد و شرایط هر کدام از بیمارها میتواند متفاوت باشد .ارتودنسی اقساطی معمولا به صورتی انجام میشود که بیمار بتواند حداقل نصف یا یک سوم کل هزینه را در ابتدای درمان پرداخت کند مخصوصا در سیستم های گران قیمتی مثل سیستم دیمون یا ارتودنسی نامرئی (کلیر الاینرها) که هزینه مواد مصرفی بالاتر است. دربعضی مواقع نیز ممکن است متخصص ارتودنسی قبول کند که شما کل هزینه را به صورت اقساط برابر پرداخت کنید.

 چگونگی تععین هزینه ارتودنسی

 


نحوه پرداخت هزینه ارتودنسی

آیا امکان دارد هزینه ارتودنسی را نقد پرداخت کرد

این سوالی است که برای خیلی از بیمارها پیش می آید و در جواب می توان گفت که بله این کار برای بیمار هم راحت تر است و امکان دارد برای بیمار تسهیلاتی هم در نظر گرفته شود. البته باید به این نکته توجه داشت که پرداخت نقد به این معنی نیست که هزینه شما تحت هیچ شرایطی افزایش نخواهد یافت. اگر هزینه مازاد مانند کنده شدن براکت در پرونده لحاظ گردد قطعا به هزینه بیمار افزوده می شود.
آیا بیمه هزینه ارتودنسی را قبول میکند

یکی دیگر از راه های پرداخت هزینه ارتودنسی از طریق بیمه های گوناگون است که اکثر بیمه ها چون ارتودنسی را درمان زیبایی می دانند پرداخت هزینه را تقبل نمی کنند. هرچند لازم به ذکر است که بدانید یکی از دلایل ارتودنسی رفع نامرتبی دندانهاست و یکی از اعمال درمانی نیز محسوب میشود و در بسیاری از بیمه ها ارتودنسی  را به عنوان زیباسازی دندان قبول دارند و به همین دلیل هزینه را متقبل نمی شوند.

 


بیمه و ارتودنسی

 


ارتودنسی و بیمه


اگرچه ارتودنسی یکی از روش های درمانی برای داشتن لبخند زیباتری است واز این رو جنبه زیبایی دارد تا درمانی ولی در هر صورت نمیتوان از جنبه درمانی آن چشم پوشی کرد ولی تا به حال بیمه تامین اجتماعی و اغلب بیمه های دیگر قیمت ارتودنسی را پرداخت نکرده و از طرفی بالا بودن هزینه ارتودنسی بسیاری از افراد را از این درمان و مزایایی که درمان ارتودنسی دارد محروم کرده است.
استفاده از بیمه تکمیلی برای پرداخت هزینه ارتودنسی

جنبه زیبایی ارتودنسی باعث شده تا بسیاری از بیمه ها اعم از بیمه تامین اجتماعی قیمت و هزینه ارتودنسی را تحت پوشش قرار نمیدهد اما یکی از بیمه هایی که میتوان با استفاده از آن هزینه ارتودنسی را پرداخت کرد بیمه تکمیلی است که برای پرداخت کردن حتما باید طرف قرارداد بیمه تکمیلی نیز باشید و یکی دیگر از بیمه ها که هزینه دندانپزشکی و ارتودنسی را متقبل میشود بیمه طلایی فرهنگیان است که برای این قشر از افراد جامعه قابل دسترسی است.

ارتودنسی و بیمه تکمیلی  

 


ارتودنسی و نحوه پرداخت

هزینه و قیمت ارتودنسی

ارتودنسی علاوه بر اینکه باعث زیبایی صورت میشود باعث اعتماد به نفس و غرور در فرد میشود و هنگامی که از لبخند خود احساس غرور کنید اعتماد به نفستان هم افزایش پیدا میکند.زمان دقیق درمان ارتودنسی تا زمانی که مشاوره صورت بگیرد امکان پذبر نمی باشد و هزینه ارتودنسی نسبت به پیچیدگی کیس مورد نظر متفاوت میباشد مخصوصا اگر بیمار نیاز به کشیدن دندان یا جراحی داشته باشد هزینه ها هم متغیر میباشد پس اولین نکته ای که باید در نظر گرفت این است که تمامی هزینه درمان ارتودنسی بستگی به نوع درمان دارد.

 

“ ارتودنسی اقساطی ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل