بهترین زمان ارتودنسی

بهترین زمان ارتودنسی 1 out of 10 based on 1 ratings. 581 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #726
تاریخ انتشار : چهارشنبه, 11 بهمن 1396 12:33
تعداد بازدید کننده : 581
چاپ ارسال به دوستان
بهترین زمان برای شروع معاینات ارتودنسی از سن 7سالگی آغاز می شود و بهترین سن برای تشخیص اولیه ناهنجاری های دندانی،فکی بین 8 الی 9سالگی می باشد.

بهترین زمان برای شروع درمان ارتودنسی  

آشنایی با بهترین زمان انجام ارتودنسی

بهترین زمان برای ارتودنسی زمانی است که فرد در سنین  مختلف دچار مشکل فکی و دهانی میشود که برای برخی از افراد از سنین کودکی شروع میشود و برای برخی دیگر از سنین بزرگسالی .بسیاری از متخصصین معتقد هستند که در هر سنی که باشید برای بهتر  شدن فرم دندان ها و زیباتر شدن لبخند میتوان اقدام کرد ولی بهترین زمان ارتودنسی زمانی است که فرد متوجه میشود که دندانهای نامرتبی دارد و احساس میکند ردیف دندان هایش به مراتب بهم خورده است که معمولا این آگاهی در افرادبعد از افتادن دندانهای شیری و همچنین رشد دندانهای اصلی رخ می دهد.


بهترین زمان برای شروع معاینات ارتودنسی از سن 7 سالگی آغاز میشود. در این سن به دلیل شروع رشد دندانهای آسیای بزرگ متخصص ارتودنسی به راحتی میتواند تشخیص دهد که فرم دندانها به چه صورت است و فک بالا و پایین در چه زاویه ایی نسبت به یکدیگر(عقب و جلو بودن) قرار خواهند گرفت.


بهترین زمان ارتودنسی
 

بهترین زمان ارتودنسی  

ارتودنسی در سنین پایین

به طور کلی نظر متخصصین ارتودنسی بر این است که حداکثر فرصت زمانی که  برای جلوگیری از ناهنجاری فکی  وجود دارد تا سن 10 سالگی قابل جبران است و تعداد معدودی تا 12 سالگی می باشد زیرا بعد از آن ممکن است  نتیجه دلخواه به تنهایی با ارتودنسی  حاصل نشود زیرا بعد از این سنین رشد دندانها و فک کامل شده است و نمی توان از طریق درمان های متحرک ارتودنسی یا ارتودنسی فک دست به جابجایی و اصلاح شد فک زد.
همانطور که گفته شد به دلیل اینکه در سنین پایین رشد فرد هنوز کامل نشده و میتوان به راحتی با ابزارها و دستگاههای ارتودنسی دست به اصلاح رشد فک و هم چنین مرتب کردن دندانها زد  که این امر به خودی خود دارای مزایایی برای شخص خواهد بود تا جاییکه اگر شخص در سنین پایین اقدام به درمانهای صحیح بزند می تواند ازافزایش  ناهنجاری های غریب الوقوع جلوگیری کند و تا حد امکان درمان های سریع و مناسب تر برای شخص در نظر گرفته می شود.

بهترین زمان ارتودنسی
 
ارتودنسی در سنین پایین
 

انواع درمان های ارتودنسی در سنین پایین

انواع مختلفی ازدستگاههای ارتودنسی متحرک وجود دارد که بسته به نوع ناهنجاری  شخص کارایی های متفاوتی دارند . این پلاک ها که در کودکان مورد استفاده قرار میگیرند با هدف اصلاح رشد فک می باشند که از انواع مختلفی  برخوردارند  : ائم از پلاک های ساده پلاک های فانکشنال پلاک اینویزیلاین پلاک کوادهلیکس و پلاک ساجیتال
که هریک از این دستگاهها به نحوی کمک به بهبود شرایط فکی و دندانی شخص می کند.
ارتودنسی در سنین بالا

بسیاری از افراد در سنین بالا تصمیم به ارتودنسی میگیرند که باید آگاه باشند که رشد فک متوقف شده است و  همچنین هراقدامی را در ارتودنسی نمیشود برای این دسته از بیماران انجام داد اما اگر ارتودنسی صرفا جهت ردیف کردن دندانها باشد قابل انجام است به شرطی که فرد لثه های سالمی داشته باشد. همچنین ارتودنسی در سنین بالا فقط جهت ردیف شدن دندانها انجام می شود و تاثیری بر فک و ناهنجاری های فکی نمیتواند داشته باشد مگر همراه با درمان های پیچیده تر مپل جراحی فک یا استفاده از ابزارهای جانبی مثل مینی اسکرو و.. می باشد که هریک از این ها به خودی خود شامل هزینه های گزاف و طول درمان  اضافی می باشد.

ارتودنسی در سنین بالا

 
“ بهترین زمان ارتودنسی ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل