نرخ ارتودنسی

نرخ ارتودنسی 1 out of 10 based on 1 ratings. 889 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #717
تاریخ انتشار : سه شنبه, 12 دی 1396 11:31
تعداد بازدید کننده : 889
چاپ ارسال به دوستان
یکی از نگرانی های بیماران برای انجام درمان ارتودنسی مسائل مالی می باشد تا جاییکه قبل از استفاده از هرگونه خدمات بیماران می خواهند بدانند که هزینه ارتوددنسی دندان چقدر است.


 نرخ ارتودنسی

آشنایی با نرخ ارتودنسی

همیشه این سوال وجود داشته که با صرف هزینه های بالا آیا واقعا انجام ارتودنسی ضروری است یا ارتودنسی ارزش صرف هزینه را دارد یا خیر؟ درواقع درمان ارتودنسی یک سرمایه گذاری است و ارزش تقبل هزینه های بالا را نیز دارد زیرا می توانید در دراز مدت مبلغ قابل توجهی را در هزینه های درمانی دندانپزشکی صرفه جویی کنید. به طور مثال دندان های کج و نامرتب، دندان های غائب یا ناهنجاری بایت چنانچه به موقع با درمان ارتودنسی اصلاح نشود پوسیدگی یا از دست دادن دندان های دیگر را ممکن است به دنبال داشته باشد.


هزینه ارتودنسی

تعیین هزینه دقیق درمان ارتودنسی در جلسات اولیه درمان توسط متخصص ارتودنسی  مشخص می گردد. هزینه ارتودنسی دندان کاملا بستگی به پیچیدگی مشکل و نوع درمان به کار گرفته شده برای بیمار دارد. مثلا در مواردی که شخص نیاز به کشیدن دندان و یا جراحی داشته باشد نسبت به موارد با پیچیدگی کمتر نیاز به زمان اضافه و همچنین استفاده از دستگاههای جانبی برای درمان بهتر دارد. با توجه به این که وضعیت هر شخص منحصر بفرد و متفاوت است  تمامی موارد به صورت مجزا ارزیابی می گردد و قیمت  نهایی درمان به بیمار اعلام می گردد.

نرخ ارتودنسی در افراد مختلف

 

 

عوامل تاثیر گذار بر هزینه ارتودنسی

  • زمان شروع درمان
  • میزان ناهنجاری
  • طول مدت درمان
  • دستگاههای به کار رفته در درمان
زمان شروع درمان
درمان ارتودنسی در بازه های زمانی مختلف شامل نوع درمان های متفاوت و هزینه های متفاوتی نیز می باشد. به این صورت که اگر فرد در معاینه اولیه ارتودنسی که در سن 7تا 8 سالگی صورت می گیرد کاندیدای درمان ارتودنسی شناخته شود درمان او به صورت درمان های متحرک ارتودنسی و با هدف اصلاح رشد فک انجام می شود. اما در سنین بالاتر درمان فرد پیچیده تر و مراحل آن طولانی تر می باشد، در نتیجه هزینه های بالاتری را نیز باید پرداخت کند.

بهترین سن شروع درمان ارتودنسی  

 

میزان ناهنجاری در درمان ارتودنسی  
میزان ناهنجاری
همانطور که ذکر شد وضعیت هر شخص در وجود مشکل و ناهنجاری دندانی و فکی منحصر بفرد و متفاوت است . گاه فرد در سنین پایین با انجام درمان های متحرک به نتیجه دلخواه دست پیدا کرده و توسط نگهدارنده های ارتودنسی می تواند نتیجه را ثابت نگه دارد. اما اگر فرد دچار ناهنجاری شدید فکی و هم چنین به هم ریختگی دندانها باشد علاوه بر درمان های متحرک شخص به درمان ارتودنسی ثابت و یا در مواردی ممکن است نیاز به جراحی نیز پیدا کند که تمامی این مراحل به تفکیک هزینه های مجزایی را داراست.
طول مدت درمان
متخصص ارتودنسی در جلسه طرح درمان اولیه بیمار مدت طول درمان بیمار و نحوه مراجعات را برای بیمار مشخص و بازگو میکند. در مواردی ممکن است شخص نیاز به جلسات اضافی یا حتی دستگاههای اضافی برای درمان داشته باشد که در این مواقع متخصص ارتودنسی  به الاجبار هزینه ای اضافی برای درمان در نظر می گیرند. باید توجه داشته باشید که در ارتودنسی خرابی و شکستن دستگاهها اعم از براکت ها دارای هزینه های جداگانه و اضافی هستند. پس باید تا جاییکه می توانید مراقب دستگاهها باشید.
 طول مدت درمان ارتودنسی

 

بریس فلزی ارتودنسی  

دستگاههای به کاررفته در درمان ارتودنسی

بریس های فلزی


(بریس های فلزی که معمولا از استیل ضدزنگ تهیه می شوندبه دلیل قیمت پایین تر و دوام بالاتر پرکاربردترین نوع بریس هاست. از طرفی بریس فلزی مشخص ترین نوع بریس است. اگرچه ارتودنسی فلزی بیش از هرروش ارتودنسی دیگری توجه اطرافیان را جلب می کند اما تعرفه آن نیز پایین تر است . به علاوه تعداد جلسات ویزیت و تنظیم در طول درمان ارتودنسی فلزی کمتر است که باعث می شود در هزینه رفت وآمد نیز صرفه جویی کنید. 
بریس های سرامیکی

( این نوع بریس ها شبیه به بریس فلزی هستند اما جنس  بریس ها از سرامیک شفاف یا همرنگ دندان هستند . ارتودنسی سرامیکی بسیار کمتر از نوع فلزی به چشم می آید اما چنانچه به خوبی تمیز نشوند به سرعت لک می شوند به علاوه بریس های سرامیکی حساس تر بوده و به راحتی می تواند شکسته شود. از یک سو بریس های سرامیکی دندان ها را سریع تر از روش ارتودنسی نامرئی  که مانند پلاک های شفاف هستند حرکت می دهد و از طرفی به نسبت بریس های فلزی طول درمان ارتودنسی را افزایش داده و گران ترمی باشد.


بریس های سرامیکی

 


بریس های دیمون

بریس دیمون

( این نوع بریس ها به صورت سلف لیگیت یا خود بازشونده می باشند که در این سیستم کش دور براکت یا اورینگ حذف شده  و براکت ها خود سیم را ثابت نگه می دارند. این سیستم از لحاظ جنس هم  شامل بریس های فلزی و هم براکت های سرامیکی می باشد که طبیعتا بریس های سرامیکی شامل هزینه ای اضافی می باشند. در ارتودنسی به روش دیمون طول دوره درمان کوتاهتر از سیستمم ارتودنسی معمول می باشد. این نوع بریس ها به دلیل بهداشت بهتر و نیروهای کمتر وارد شده به دندانها از حیث سلامت ریشه به بیماران پیشنهاد می شود.ارتودنسی نامرئی

( این نوع ارتودنسی نامشخص ترین نوع درمان ارتودنسی است به همین دلیل بیشترین محبوبیت را در افراد مخصوصا بزرگسالان که از دیده شدن دستگاههای ارتودنسی فراری اند را داراست. البته لازم به ذکر است که که این روش بیشتر برای اصلاح مشکلات جزئئ مربوط به نامرتبی دندانها کاربرد دارد. بیمار در این سیستم از پلاک های مختلفی استفاده کرده که هر یک برای رفع قسمتی از مشکل می باشد همچنین ارتودنسی نامرئی تا حدود زیادی همکاری خود بیمار را خواستار است. هزینه آن نیز نسبت به بقیه روش ها ارتودنسی بالاتر می باشد.

بریس های شفاف
  

 

 بریس لینگوال

بریس های لینگوال (زبانی)

 این نوع بریس ها پشت دندانها پنهان می شوند و در نتیجه در معرض دید نیستند . هزینه این نوع  ارتودنسی نیز بیشتر از بریس های فلزی و سرامیکی معمول است زیرا فرایند آن پیچیده تر است. نصب این نوع بریس ها نیاز به یک متخصص ارتودنسی ماهر و با تجربه دارد. بریس های لینگوال بر روی دندان های کوچک خوب عمل نمی کنند و مانع حرکت زبان می شوند و در نتیجه باعث ایجاد مشکلات تکلم و آسیب دیدگی زبان می گردند. 

سایر تجهیزات ارتودنسی

 گاهی  برخی بیماران  با تشخیص متخصص ارتودنسی خود در طول درمان نیازمند دستگاهها و ابزار هایی غیر از براکت های ارتودنسی می باشند. به عنوان مثال دستگاه هدگیر،  مینی اسکرو، کرییر یا پاوراسکوپ که بیشتر برای اصلاح بایت یا روابط فکی  مورد استفاده قرار میگیرد ، همچنین در انتهای درمان ارتودنسی بیماران باید از نگهدارنده جهت جلوگیری از برگشت دندان ها به صورت محافظه کارانه استفاده کنند که هریک از این دستگاهها هزینه های اضافی را در پی خواهد داشت.سایر تجهیزات ارتودنسی   هزینه اارتودنسی در کلینیک

هزینه  ارتودنسی در کلینیک های مختلف و نحوه پرداخت

متخصصین ارتودنسی هزینه متفاوتی را برای ارائه یک درمان معین دریافت می کنند به همین دلیل توصیه می کنیم قبل از انتخاب نهایی یک متخصص از کلینیک های مختلف درباره هزینه درمان سوال کنیدو به اصطلاح قیمت بگیرید. بیشتر کلینیک های ارتودنسی گزینه های منعطفی را ارائه می کنندکه نسبت به پرداخت یکجا مقرون به صرفه  تر است. پرداخت هزینه ها عموما به این صورت است که مبلغی از هزینه کل درمان را در ابتدا به عنوان پیش پرداخت و مابقی را طی درمان به صورت اقساط پرداخت می گردد.
بیمه و خدمات درمانی ارتودنسی

اگر تحت پوشش بیمه باشید بیمه بخشی از هزینه  ارتودنسی بزرگسالان را با توجه به میزان پوشش می پردازد. پوشش طرح ها و صندوق های بیمه مختلف  با هم متفاوت است. بعضی طرح ها ی بیمه هزینه ارتودنسی را برای بیماران بزرگتر از ۱۸ سال نمی پردازند اما هزینه ارتودنسی کودکان کوچکتر از ۱۸ سال را تحت پوشش قرار می دهند. هزینه ارتودنسی چنانچه درمانی و نه زیبایی تلقی شود  تحت پوشش اکثر بیمه ها قرار می گیرد. بهتر است پیش از شروع درمان از شرکت بیمه گذار خود درباره درصد پوشش و مبلغ قابل پرداخت سوال کنید.

 ارتودنسی و بیمه
“ نرخ ارتودنسی ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل