سن مناسب ارتودنسی

سن مناسب ارتودنسی 1 out of 10 based on 1 ratings. 648 user reviews.
0 | 0
کد بلاگ : #709
تاریخ انتشار : شنبه, 18 آذر 1396 9:57
تعداد بازدید کننده : 648
چاپ ارسال به دوستان
سن ارتودنسی مساله بسیار مهمی است که باید به آن توجه ویژه داشت . سن ارتودنسی بر کیفیت درمان تاثیر شگرفی خواهد گذاشت همانطور که درمان ارتودنسی برسلامت دندانها تاثیرگذار است
سن مناسب ارتودنسی

مناسب ترین سن ارتودنسی

ردیف بودن دندان ها علاوه بر زیبایی ظاهری برای بهبود جویدن، صحبت کردن و کاهش استرس های روانی ناشی از تعامل با دیگران مفید است. دندان های موجود در فک در موقعیت طبیعی به صورت دو قوس فک بالا و پایین به طوری قرار می گیرند که عمل جویدن و آسیاب کردن غذا به بهترین نحو ممکن شود بنابراین هرنوع انحراف از این موقعیت طبیعی دندانها باعث ایجاد مشکلاتی می شود که ضرورت ردیف کردن یا اصلاح موقعیت دندانها را ایجاب می کند و این عمل با درمانهای ارتودنسی میسر می شود. البته درمان های ارتودنسی فقط به ردیف کردن دندانها محدود نمی شود و به تغییر یا هدایت رشدی استخوان های فک بالا و پایین نیز مربوط می شود.
 

مشکلات ارتودنسی در چه سنی قابل تشخیص است

اغلب مشکلات ارتودنسی در هفت سالگی زمانی که بیشتر دندانهای دائمی جلویی در آمده اند خود را نشان می دهند البته امکان تشخیص برخی از مشکلات در سنین پایین تر نیز وجود دارد. زمانیکه ساختمان صورت در حال رشد است درمان ارتودنسی راحت تر و ساده تر انجام می شود و در زمان کمتری موفقیت بالاتری خواهیم  داشت اما اگر این زمان سپری شود تصحیح روابط به زمان و انرژی بیشتری نیازدارد. البته در سنین بالاتر بیشترین هدف درمان مرتب کردن دندان ها و در سنین پایین تر بیشتر هدف درمان رفع اختلالات فکی است. بنابراین سن بیمار  از این نظر اهمیت دارد که به ما نشان می دهد که جه امکاناتی برای درمان در اختیار داریم.
سن مناسب ارتودنسی
 
سن مناسب ارتودنسی  

بهترین سن ارتودنسی

معاینه اولیه ارتودنسی برای تشخیص ناهنجاری های دندانی فکی بهتر است در سن هفت تا هشت سالگی انجام گیردو این کار باید توسط متخصص ارتودنسی انجام گیرد. ممکن است شروع درمان ارتودنسی در ۷سالگی ضروری نباشد اما معاینه دقیق در تعیین بهترین زمان شروع درمان کمک می کند. مداخله ماهرانه در الگوی رشد بیمار می تواند باعث هدایت رشد و تکامل شده و از بروز مشکلات شدیدتر در این دوره جلوگیری کند. بنابراین شروع درمان های اسکلتال ارتودنسی مربوط به ۷سالگی به بعدمی باشد  همچنین بهترین سن درمان ارتودنسی با دستگاههای ثابت حدود ۱۲سالگی به بعداست.
 

درمان مشکلات فکی توسط دستگاه های ارتودنسی

زمان درمان کاملا وابسته به نوع ناهنجاری و شدت مشکل بیمار می باشد. اگر سن بیمار کمتر باشد درمان راحت تر، کوتاه تر و موفقیت آمیزتر خواهد بود. اگر متخصص ارتودنسی در بیمار مشکل فکی را تشخیص دهد باید با کمک دستگاههای ارتودنسی مشکل فکی بیمار درمان شود چرا که در صورت عدم درمان در زمان مناسب، دیگر نمی توان مشکل بیمار رابا ارتودنسی به تنهایی درمان کرد و امکان نیاز شخص به جراحی بالا می رود. همچنین با افزایش سن بیمار درمان ها باید محافظه کارانه تر انجام شود. معمولا پس از 30 سالگی اندکی تحلیل استخوان در فک روی می دهد و متخصص ارتودنسی باید نسبت به نحوه درمان  و انتخاب نوع درمان و وجود محدودیت ها به بیمار اطلاع کافی بدهد.
سن مناسب ارتودنسی 
 
 

سن مناسب ارتودنسی

بنابراین سن ارتودنسی مساله بسیار مهم و حائز اهمیتی است که باید به آن توجه کرد. ویزیت به موقع در درمان ناهنجاری های دندان و فک بسیار اهمیت دارد ولی اگر بیمار دارای مشکل فکی نباشد و فقط دندانهای او نیاز به مرتب شدن داشته باشد، آن موقع می توان درمان را در هر سنی انجام داد اگرچه در چنین شرایطی نیز بهتر است درمان قبل از بلوغ شروع شود.
سن ارتودنسی برکیفیت درمان تاثیر شگرفی خواهد گذاشت همانطور که درمان ارتودنسی برسلامت دندانها تاثیر گذار است.


“ سن مناسب ارتودنسی ”
نظرات
bolditalicunderlinelinkunlinkparagraphhr
  • بازآوری بازآوری
بزرگ یا کوچک بودن حروف اهمیت ندارد
ارسال
دریافت نرم افزار موبایل